Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=публічний порядок<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Кот, О.
    Теоретичні та практичні проблеми визнання недійсними правочинів, які порушують публічний порядок [Текст] / О. Кот // Право України. - 2012. - № 9. - С. 95-101. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Договірні зобов’язання--Договори
Кл.слова (ненормовані):
правочини -- договори -- публічний порядок -- недійсність правочинів -- судова практика -- судовий захист
Анотація: Стаття присвячена правовому аналізу проблем недійсності правочинів, які порушують публічний порядок. У статті аналізуються теоретичні засади недійсності правочинів, які порушують публічний порядок, а також актуальна судова практика застосування ст. 228 ЦК України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Гречка, Таїсія Анатоліївна.
    Юридична природа та порядок застосування "публічного порядку" в міжнародному приватному праві [Текст] / Т. А. Гречка // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 399-404. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Міжнародне приватне право
Кл.слова (ненормовані):
публічний порядок -- іноземне право -- колізійна норма
Анотація: Вивчається поняття публічного порядку; визначається його сутність.


Знайти схожі

3.


    Боярський, Євген.
    Окремі питання застосування застереження про публічний порядок в Україні / Євген Боярський // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 4. - С. 34-37
ББК 67.5
Рубрики: Приватна власність--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
публічний порядок -- основи правопорядку -- суверенна рівність -- комерційний арбітраж
Анотація: Стаття присвячена аналізу застосування застереження про публічний порядок у міжнародному приватному праві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Білан, О. П.
    Інтереси держави і суспільства у цивільному законодавстві України [Текст] / О. П. Білан // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 131-138. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Цивільний кодекс України--Суспільні інтереси--Захист
Кл.слова (ненормовані):
цивільне право -- публічний порядок -- конфлікт інтересів -- правочини -- державна незалежність -- соціальна безпека -- економічні підвалини -- конституційні права
Анотація: У процесі дослідження встановлена наявність проблем у тлумаченні такої категорії цивільного права, як “інтереси держави і суспільства”. Зокрема, труднощі полягають у співвідношенні категорій “публічний порядок” та “інтереси держави і суспільства” внаслідок їх тотожності. Також неврегульованим залишається питання щодо наслідків порушення вищезазначених категорій. Розкрито зміст інтересів держави і суспільства та вказано на необхідність законодавчого перегляду чинної редакції ст. 228 Цивільного кодексу України у зв'язку з наявними протиріччями.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Пилипів, Руслан.
    Новий формат діяльності правоохоронного органу – поліції в Україні [Текст] / Руслан Пилипів // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 6. - С. 125-129. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція--Правоохоронна діяльність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
реформування ОВС -- публічна безпека -- публічний порядок -- суспільство -- інтереси громадян
Анотація: Стаття присвячена розгляду діяльності відносно нової для українського суспільства та права формації правоохоронного органу – Національної поліції. З’ясовано змістове наповнення терміна «поліція». У статті проводяться паралелі між матеріально-технічним, організаційним та ідеологічним складниками діяльності органів колишньої міліції та сучасної поліції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Харченко, Олеся.
    Невідповідність позначення публічному порядку, принципам гуманності й моралі як абсолютна підстава для відмови в наданні правової охорони знака [Текст] / Олеся Харченко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 96-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Торговельні марки--Правова охорона
Кл.слова (ненормовані):
знак для товарів і послуг -- публічний порядок -- мораль
Анотація: У статті здійснено комплексний правовий аналіз основних підходів до оцінювання невідповідності позначення публічному порядку, принципам гуманності й моралі на основі дослідження положень нормативно-правових актів і судової практики України та зарубіжних держав. Автором зазначено загальні зауваження щодо оцінювання вказаних підстав для відмови в наданні правової охорони знака, сутність і зміст понять «публічний порядок» і «мораль», що включені до пункту 1 статті 5 Закону, досліджено останні тенденції оцінювання позначень на відповідність цим критеріям у практиці Апеляційної палати Мінекономрозвитку України. Зроблено висновок, що практика оцінювання на відповідність чи невідповідність позначення, що заявляється, згідно з частиною 1 статті 5 Закону є не сталою категорією, а, навпаки, такою, що динамічно розвивається в рішеннях закладу експертизи та Апеляційної палати МЕРТ. Заявникам під час подання заявок на знаки для товарів і послуг варто враховувати як загальні «універсальні» зауваження щодо цієї абсолютної підстави для відмови в реєстрації, так і практику відповідного національного органу експертизи й органу, що реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Навальнєва, Наталія.
    Конфіскаційні санкції в цивільному праві за вчинення недійсного правочину [Текст] / Наталія Навальнєва // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 21-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Недійсні правочини--Санкції
Кл.слова (ненормовані):
публічний порядок -- суспільні інтереси -- конфіскація -- держава -- суспільство -- недопущення реституції -- одностороння реституція
Анотація: Стаття присвячена аналізу конфіскаційних санкцій в цивільному праві, які можуть бути застосовані до сторін недійсного правочину, вчиненого з метою, що суперечить інтересам держави і суспільства. Автором обґрунтовано, що до конфіскаційних санкцій як визначених законом заходів цивільно-правового впливу, що полягають у припиненні права власності на майно, яке оплатно або безоплатно переходить у власність держави, належать одностороння реституція та недопущення реституції. Проведено історико-правовий аналіз розвитку цивільного законодавства про застосування односторонньої реституції й аргументовано доцільність існування такої санкції в ЦК України в сучасних умовах подолання корупційних явищ в Україні. Удосконалено поняття «недопущення реституції» з уточненням, що недопущенням реституції є стягнення в дохід держави всього одержаного сторонами за правочином, а в разі виконання правочину не всіма сторонами – того, що належало до одержання, за наявності умислу в обох сторін вчинити правочин, визнаний судом недійсним як вчинений з метою, що завідомо суперечить інтересам держави і суспільства.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Чишко, Катерина.
    Державна політика у сфері забезпечення зменшення вживання алкогольних напоїв і їх шкідливого впливу на здоров’я населення: проблеми правового регулювання та шляхи їх вирішення [Текст] / Катерина Чишко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 242-247. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Алкогольні напої--Роздрібна торгівля--Нормативно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
адміністративна відповідальність -- публічний порядок -- публічна безпека
Анотація: У статті проаналізовано низку нормативно-правових положень і правозастосовчу діяльність у сфері протидії правопорушенням, пов’язаним із роздрібною торгівлею алкогольними напоями, акцентовано увагу на проблемі надмірного споживання алкоголю, зокрема через конкретні недоліки вказаних правових актів. Автором також запропоновано шляхи виправлення останніх, зокрема вжиття більш жорстких заходів юридичної відповідальності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)