Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=текстоцентризм<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Кравець, Лариса
    Лінгвістика тексту і текстологія - дві філологічні науки [Текст] / Лариса Кравець // Українська мова і література в школі. - 2015. - № 5/6. - С. 32-35. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Мовознавство--Текстологія
Кл.слова (ненормовані):
лінгвістика тексту -- текстоцентризм
Анотація: Охарактеризовано поняття "лінгвістика тексту" і "текстологія". Розкрито історію виникнення і розвитку відповідних галузей науки. Названо найважливіші праці вітчизняних і зарубіжних учених.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Омельчук, С.
    Сучасні тенденції в українській лінгводидактиці крізь призму наукових праць Марії Пентилюк [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школах України. - 2016. - № 4. - С. 9-14. - Бібліогр.: 18 назв.
Рубрики: Українська мова--Дидактика
   Українська мова--Методологія

Кл.слова (ненормовані):
тенденція -- українська лінгводидактика -- мовна освіта -- підхід до навчання мови -- текстоцентризм -- дисертації -- Марія Пентилюк
Анотація: Розглянуто сучасні тенденції в теорії і методиці навчання української мои крізь призму наукових праць Марії пентилюк, перспективні для розвитку лінгводидактичної науки в ХХІ ст. У визначенні концептуальних засад навчання української мови враховано зміну парадигми філософії освіти, що відбувається в сучасному освітньому просторі; переорієнтування мовної освіти зі знаннєвого підходу на компетентнісний, діяльнісний, особистісно орієнтований; прогресивні лінгвістичні теорії і концепції, нові аспекти вивчення мови тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Бондаренко, Юрій.
    Предметоцентризм у викладанні літератури [Текст] / Юрій Бондаренко // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2017. - № 4. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська література--Методика викладання
Кл.слова (ненормовані):
текстоцентризм -- феноменальність -- індивідуалізація -- контекстність -- ідеаційність -- світогляд
Анотація: Розглянуто систему принципів і підходів до організації навчального процесу, які безпосередньо випливають зі специфіки літератури як предмета шкільного циклу. Наведено систему концептуально важливих підходів для функціонування української літератури як навчальної дисципліни. На перше місце поставлено принцип текстоцентризму, оскільки саме текстуальна робота є основним видом діяльності, що забезпечує розвиток школярів. Його реалізація можлива тільки на технологічній основі, коли вчитель здатний створити навчально-дослідницький алгоритм, виходячи з наявних у методиці навчання літератури шляхів аналізу літературного твору.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Сальвенчук, Світлана.
    Твори Григорія Квітки-Основ'яненка як основа формування лексичної компетентності учнів [Текст] / Світлана Сальвенчук // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 4. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Українська мова--Вивчення лексики
Кл.слова (ненормовані):
мовна особистіть -- нова українська літературна мова -- діалект -- староукраїнська літературна мова -- текстоцентризм -- Г. Квітка-Основ'яненко -- текст -- мова письменника
Анотація: Розглянуто особливості формування лексичної компетентності учнів на основі текстів Г. Квітки-Основ'яненка. Виокремлено джерела поповнення лексичного запасу мови та досліджено особливості вивчення лексики на уроках української мови. Наголошено на необхідності використання текстоцентричного методу під час викладання лексики у школі. Запропоновано приклади вправ для засвоєння лексичного матеріалу на текстовій основі.


Дод.точки доступу:
Квітка-Основ’яненко, Григорій Федорович (український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч ; 1778-1843) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Попова, Людмила.
    Принципи формування текстотворчих умінь учнів старшої школи [Текст] / Людмила Попова // Українська мова і література в школі. - 2018. - № 3. - С. 22-25
Рубрики: Українська мова--Методика
Кл.слова (ненормовані):
текстотворчі вміння -- принципи формування текстотворчих умінь -- учні старшої школи -- текстоцентризм -- робота з текстом
Анотація: У статті проаналізовано наукову літературу з обраної проблеми, виокремлено принципи формування текстотворчих умінь учнів старшої школи й подано лінгвометодичний коментар до їх реалізації. На основі аналізу наукової літератури автор доходить висновку, що продуктивному формуванню текстотворчих умінь учнів сприятиме врахування таких принципів: текстцентризму, жанрової зумовленості, авторської індивідуальності, інтеграції автора, органічна реалізація виокремлених принципів має позитивно позначатися на формуванні текстотворчих умінь учнів старшої школи, забезпечити свідому мотивацію й відповідальність їх за результат власної текстотворчої діяльності, вплинути на вибір методів і прийомів, адекватних меті й завданням навчання.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВА (1)
Вільні: ВДГН (1), ВА (1)


Знайти схожі

6.


    Швець, Людмила
    Читацькоцентрична парадигма сучасного уроку як основний шлях подолання проблеми читання [Текст] / Людмила Швець // Українська мова і література в школі. - 2019. - № 6. - С. 19-24. - Бібліогр.: 17 назв.
Рубрики: Українська мова--Урок
Кл.слова (ненормовані):
читання твору -- текстоцентризм
Анотація: У статті висвітлено умови, що сприяють формуванню любові до читання у дітей різного віку. Окреслено широке коло методів і прийомів, що найбільше підходять для роботи з літературним твором у напрямку читацькоцентризму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)