Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Весільні обряди -- Українці<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Олійник, Н. П.
    Атрибутика весільної обрядовості українців етноконтактної зони / Н. П. Олійник // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 85-91. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Кл.слова (ненормовані):
Етноконтактна зона -- Символ трикратності -- Весільні атрибути -- Весільні чини -- Весільні традиції
Анотація: У статті на основі польових матеріалів розглядається атрибутика, яка була характерна для весільного обряду харківсько-бєлгородської етноконтактної зони в XIX-XX ст. і використовується й нині. Атрибутика несе в собі традиції, закладені нашими пращурами. Кожен має конкретне магічне значення й застосовується в певній послідовності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

2.


    Курочкін, О. В.
    Весільний звичай "Удавана наречена" і його семантичні інтерпретації / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 4. - С. 46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Анотація: За традиційними уявленнями, нареченій у вирішальний період «переходу» від свого до чужого роду загрожували різноманітні нещастя. Щоб протидіяти цим негативним впливам, у ході весілля використовувалися захисні ритуально-магічні дії та обереги. Передусім апотропеїчну функцію виконував звичай «удавана молода», відомий багатьом європейським народам. У статті проаналізовано типові ситуації, варіанти й форми реалізації пережиткового обрядового комплексу, який із часом перетворюється на розважально-ігрове кліше.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Курочкін, О. В.
    Пародійний обряд "Старече весілля" [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 2(березень-квітень). - С. 66-77
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Кл.слова (ненормовані):
обряд -- ритуальний сміх -- обрядова гра -- еротична магія
Анотація: У статті на матеріалах традиційного українського весілля розглянуто комплекс розважально-ігрових дійств, присвячених ушануванню батьків, які віддали до шлюбу всіх своїх дітей. Автор пропонує інтерпретувати його як пародійну ініціацію, або обряд "переходу" з однієї соціально-вікової групи в іншу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

4.


   
    Весільні обряди українців [Текст] // Позакласний час. - 2017. - N 9 (вересень). - С. 51-52 : ілюстр.
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Анотація: Весільні обряди українців.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Бех, К.
    Особливості побутування фото- та відеозйомки у традиційному й сучасному весіллі та інноваційно-технологічні формати проведення шлюбних церемоній [Текст] / К. Бех // Народна творчість та етнологія. - 2020. - № 4. - С. 66-74
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Кл.слова (ненормовані):
онлайн-весілля
Анотація: Основним джерелом для написання праць шлюбно-обрядової тематики слугує текстова й аудіофіксація інформації від учасників та очевидців весільного дійства. Унаслідок технічного прогресу з'явилися нові засоби збереження та відтворення історичної дійсності - фотографії та відеозаписи. Вони як джерела притягують наукову увагу етнологів, істориків, соціологів, антропологів та культурологів.
З кінця XIX ст. технічний розвиток надав можливість етнографам, крім малюнків, креслень та схем, здійснювати фотографування, а ще згодом - відеозйомку. Водночас більший масив візуальної та аудіовізуальної джерельної бази дослідників складають екземпляри із сімейних архівів. Окрім звичайної побутової зйомки портрета і пейзажу, з'явилися перші світлини із документальним та науковим змістом. Стосовно часу появи весільної фотографії, то прийнято вважати, що він збігається із виникненням та поширенням фотографії загалом.
До середини XX ст. фотографування наречених здійснювалося у студіях, адже обладнання було громіздким і нетранспортабельним, а процес знімання - тривалим. Світлини мали портретний характер, позування молодих обмежувалося лише однією або двома строгими поставами. Розвиток весільної фотографії перейшов на новий етап після Другої світової війни, коли з'явилася нова концепція зйомки подій усього весільного дня.
У період активного впровадження радянської обрядовості присутність фотографа під час реєстрації шлюбу стала звичним явищем. Із 1990-х років на весіллі паралельно з репортажним та постановочним фотографуванням стає популярною відеозйомка за допомогою портативної касетної відеокамери. Спочатку фільмування весільного дня здійснювалося фрагментарно, у короткометражному форматі. З розвитком фотозйомки виникли й нові варіації відео. Здебільшого це короткометражний фільм про історію знайомства та взаємини наречених. Сім'ї молодих намагаються відтворити відомі їм традиційні звичаї, характерні їхній місцевості, використовуючи відповідний одяг, атрибути, словесні формули тощо.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)