Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Демографічні процеси<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Тищенко, О. П.
    Демографічні та міграційні чинники формування диспропорцій регіонального розвитку національної економіки [Текст] / О. П. Тищенко // Статистика України. - 2012. - № 1. - С. 41-48. - Библиогр.: с. 47 (16 назв.)
ББК 60.7
Рубрики: Демографічні процеси
   Міграція населення

   Соціально-економічний розвиток--Регіони--Україна

Анотація: У статті проаналізовано особливості демографічних та міграційних процесів в Україні у 2000 - 2010 рр., досліджено їхній вплив на темпи соціально-економічного розвитку окремих регіонів. Запропоновано методичний підхід та здійснено групування регіонів за рівнем диспропорційності розвитку з урахуванням демографічних і міграційних чинників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


   
    Полсотни сел умерло за 30 лет [Текст] : 27 лет назад началась волна исчезновения населенных пунктов с карты области, которая продолжается и до сих пор. За это время Черниговская область лишилась 50 сел // Семь дней. - 2013. - 17 окт. (№ 42) . - С. 7
ББК 60
Рубрики: Демографічні процеси
   Чернігівська область (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
села


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

3.


    Мельничук, Д. П.
    Демографічні процеси у ХХІ столітті: особливості перебігу та впливу на сферу людського капіталу [Текст] / Д. П. Мельничук // Демографія та соціальна економіка. - 2014. - № 1. - С. 48-58. - англ. мовою. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Демографічні процеси
   Людський капітал

Кл.слова (ненормовані):
інвестиції -- демографічна ситуація -- демографічна поведінка -- народжуваність -- міграція -- сім'я


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Ткаченко, Л. Г.
    Влияние демографических изменений на пенсионную систему Украины / Л. Г. Ткаченко // Демографія та соціальна економіка. - 2014. - № 1. - С. 97-107 : рис. - Библиогр. в конце ст.
ББК 65
Рубрики: Демографічні процеси
   Пенсійна система--Україна

Кл.слова (ненормовані):
пенсії за віком -- демографічний перехід -- демографічні зміни -- демографічний прогноз -- коєфіцієнт потенційної підтримки
Анотація: Анализируется влияние демографических изменений, в частности старения населения, на численность и соотношение возрастных контингентов участников пенсионной системы. Спрогнозирована долгосрочная динамика пенсионных расходов при различных вероятных сценариях демографического развития.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Grigoras, E. A.
    Particularities of fertility transition in the republic of moldova and selected former-soviet countries [Текст] / E. A. Grigoras // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 53-68. - Бібліогр. с. 67-68 (27 назв)
Рубрики: Демографічні процеси
   Народжуваність--Молдова

Анотація: Розглянуто особливості переходу народжуваності в Республіці Молдова і країнах європейського регіону, які утворились після розпаду Радянського Союзу (Росія, Білорусь, Україна і країни Балтії). Проаналізовано відкладання дітонароджень у молодих жінок і тенденції відновлення відтермінованих народжень у старшому віці, а також зміна підсумкової народжуваності когорт. Мета дослідження – розмежування основних особливостей переходу народжуваності в Республіці Молдова та названих країнах у 1971–2014 рр. Основними завданнями є окреслення розбіжностей та конвергенцій між ними, виділення стадій переходу народжуваності, оцінювання рівня відтермінування народжуваності та кількісного визначення рівня відновлення народжуваності у когортах, репродуктивний період яких минув. Основним методом аналізу обрано модель відтермінування і відновлення дітонароджень, яку запропонував Т. Фрейка. Дослідження засноване на даних Human Fertility Database (HFD) і статистиці природного руху населення Республіки Молдова. Період аналізу 1971–2014 рр. Кількісну оцінку відтермінування і відновлення народжуваності здійснено за допомогою порівняльного аналізу кумулятивної вікової народжуваності когорти 1960 року народження (контрольна когорта) і кумулятивної вікової народжуваності когорт 1975 і 1980 років народження. Отримані результати показують, що після 1990 року індекс відтермінування підвищується у всіх країнах, найбільше його значення властиве країнам Балтії, найменше – Республіці Молдова. Росія, Білорусь і Україна реєструють середній показник відтермінування дітонароджень. У Республіці Молдова перехід народжуваності відбувається повільніше, ніж в інших країнах. Профіль народжуваності має проміжний характер переходу від ранньої до пізньої моделі, перша і друга фази переходу вже минули. Країни Балтії характеризуються швидшим переходом народжуваності і найбільше наблизилися до західноєвропейської моделі народжуваності, особливо Естонія, яка досягла останньої фази переходу народжуваності. У Росії, Білорусі та Україні фінансове стимулювання народжуваності істотно вплинуло на її перехід, що відбилось у особливостях перебудови народжуваності і проходженні різних етапів переходу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)