Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Збройні конфлікти -- Історія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Чорна, Світлана.
    З братами не воюють, вбо Чому російсько-українські війни - не регіональний конфлікт, а прояв цивілізаційного протистояння [Текст] / С. Чорна // Голос України. - 2016. - 17 серп.(№ 155). - С. 14. - Зміст: Вітчизняна війна за незалежність 2014-2016 рр. ; "Моя хата скраю, першим ворога стрічаю" ; Агресію підживлюють страхи
Рубрики: Збройні конфлікти--Історія
   Російсько-українська війна


Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

2.


    Єрмолаєв, Олександр.
    Тетіївська тональність славетної пісні [Текст] : сторінки історії / О. Єрмолаєв // Українська літературна газета. - 2017. - 17 лют. (№ 4). - С. 14-15 : фот.
Рубрики: Пісні--Історія
   Населені пункти--Історія України--Тетіїв, місто--Київська обл. (Україна)

   Збройні конфлікти--Історія



Дод.точки доступу:
Падура, Тимко (польсько-український поет, композитор та торбаніст ; 21.12.1801 - 08.09.1871 ) \про нього\; Гощинський, Северин (польський поет-романтик, громадський діяч ; 1801-1876) \про нього\; Ржевуський, Вацлав Северин (граф, шляхтич, організатор та учасник листопадового повстання , мандрівник ; 1785-1831) \про нього\; Рилєєв, Кіндрат Федорович (російський поет, революціонер-декабрист ; 1795-1826) \про нього\; Муравйов-Апостол, Сергій Іванович (правнук українського гетьмана Данила Апостола, підполковник Чернігівського полку, улюбленець солдатів, декабрист ; граф ; 1795-25.07.1826) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Вісьтак, Марта.
    Зимовий брали двічі. Як народні маси мало не втопили революцію у вині [Текст] / М. Вісьтак // Маловідома історія: далеке і близьке. - 2017. - № 11. - С. 28-29 : фот.
Рубрики: Збройні конфлікти--Історія
   Революції--Історія--Росія, 1917 рік



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Фурсіна, Н. А.
    Теорія виникнення військових конфліктів, воєн [Текст] / Н. А. Фурсіна // Економіка та держава. - 2018. - № 12. - С. 81-88. - Бібліогр. с. 87-88 (40 назв)
Рубрики: Збройні конфлікти--Історія
Анотація: У статті визначено, що війна — конфлікт між політичними утвореннями — державами, політичними угрупованнями — відбувається на грунті різних претензій, у формі озброєного протиборства, військових дій між їх збройними силами. Війна є засобом нав'язування опонентові своєї волі.На основі опрацювання навчально-наукової літератури систематизовано підходи в аналізі історичного розвитку військових конфліктів з метою виявити закономірності виникнення війн. Встановлено, що класифікаційний спектр не відображає всієї повноти можливих варіантів застосування збройного насильства, оскільки види і форми збройного політичного конфлікту зароджуються і функціонують у конкретно-історичних умовах, які і визначають специфіку і неповторність кожного окремого конфлікту. У зв'язку з цим, вибір форми збройного насильства багато в чому залежить від причин, що призводять до конфлікту. Показано, що на сучасному етапі розвитку економіки, важливим є розуміння, що в глобальному світі є актуальним цілий комплекс проблем, що виникли внаслідок зусиль світових держав з нарощування своєї військової потужності. Ми спостерігаємо, що в роботу по досягненню військової переваги залучається все більш широке коло фахівців з самих різних областей — насамперед це стосується фахівців в сфері високих технологій. Обгрунтованого з'ясування потребують і такі аспекти проблеми, як розв'язання війни через етнотериторіальні, національні, релігійні та інші питань. За нинішньої зовнішньополітичної та внутрішньої ситуації в Україні важливого значення набуває необхідність грунтовного, неупередженого, об'єктивного, позбавленого ідеологічних штампів дослідження багатьох питань щодо мотиваційних передумов початку військових конфліктів, які, як правило, висвітлюються тенденційно, в залежності від політичної кон'юнктури. Застосування зброї як сукупності технічних засобів та маніпуляційних прийомів для придушенния супротивника, що передбачає можливість його знищення дозволяє відокремити війну від інших видів політичного конфлікту. З огляду на людський вимір історії актуальним є вивчення морально-психологічних аспектів збройного протистояння, які є складним випробуванням для всіх його учасників. Саме ця обставина визначає необхідність звернути особливу увагу на підгрунтя виникнення збройних політичних конфліктів, хід їх протікання і завершення, роль і органів державного і військового управління в процесі запобігання та врегулювання збройного конфлікту, вплив на суспільство через різноманітні заходи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)