Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Митна справа -- Державна політика<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Мельник, О. М.
    Державна служба в митних органах [Текст] / О. М. Мельник, М. В. Мельник // Митна справа. - 2012. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: с. 60 (12 назв.)
ББК 67.9(4Укр)301.11
Рубрики: Митна справа--Державна політика
   Держмитслужба України--Положення

   Конституція України--Статус державних службовців

Кл.слова (ненормовані):
Адміністративна реформа -- Посадові особи
Анотація: В статті аналізуються проблемні питання, які виникають в процесі діяльності митної служби, визначаються деякі підходи щодо удосконалення правової бази організації та діяльності митних органів, що зумовлюється необхідністю забезпечення належної якості всіх рівнів правової бази організації і діяльності митних органів України.


Дод.точки доступу:
Мельник, М.В. (здобувач кафедри адміністративного та фінансового права)

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Шевчук, С. В.
    Аналіз теоретико-методологічних підходів визначення поняття "митні інтереси" [Текст] / С. В. Шевчук // Економіка та держава. - 2018. - № 10. - С. 42-48. - Бібліогр. с. 47-48 (27 назв)
Рубрики: Митна справа--Державна політика
Анотація: У статті розглянуто сутність та теоретико-методологічні підходи визначення поняття митні інтереси. Досліджено та проаналізовано основні науково-методологічні аспекти її інтерпретації, на основі чого встановлено, що категорія "митні інтереси" малодосліджена в вітчизняній та зарубіжній науковій літературі. Під час аналізу нормативно-правової бази встановлено термінологічні прогалини дефініції в частині семантичного наповнення визначення, яке не дає чіткого уявлення про сутність митних інтересів та їх місце у системі національних інтересів. Звернуто увагу на відсутність деталізації митних інтересів держави у Митному кодексі України, де також не враховано їх природну специфіку, яка випливає із різновекторності взаємозв'язків, що виникають на стику різних галузей, сфер та напрямів діяльності. Зокрема економічний спектр митних інтересів держави полягає у своєчасному та повному наповненні державного бюджету, сприянні конкурентоспроможності суб'єктів господарювання, підтримці вітчизняного товаровиробника їх екологічний характер простежується у захисті від неконтрольованого ввезення в Україну екологічно небезпечних технологій, речовин, матеріалів і трансгенних рослин, правоохоронний — зумовлений запобіганням вчиненню порушень митних правил тощо. Акцентовано увагу на подвійній семантиці поняття "митні інтереси", що виникає під час їх забезпечення, у контексті визначення свободи дій і ступеня задоволення інтересів як суб'єкта, так і держави, із урахуванням закономірних тенденцій розвитку. Виокремлено ситуаційну дилему, що полягає у відсутності структурованості в розумінні природи зазначеного поняття, з огляду на функціональні обов'язки та мету діяльності суб'єктів. На основі проведеного семантичного та етимологічного аналізу, обгрунтовано позицію щодо діалектичності досліджуваного поняття, що обумовлює інтерпретаційну складність тлумачення категорії "митні інтереси". Запропоновано авторській підхід щодо інтерпретації відповідної сентенції, що сприятиме розробці інструментів та механізмів їх забезпечення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Герасимюк, П. В.
    Митні ефекти як індикатори стану реалізації митної політики помірного протекціонізму в Україні [Текст] / П. В. Герасимюк // Економіка та держава. - 2019. - № 7. - С. 100-108 : мал. - Бібліогр. с. 107-108 (17 назв)
Рубрики: Митна справа--Державна політика
Анотація: Метою статті є демонстрація необхідності ефективного комплексного планування та автоматизованого моніторингу митної політики помірного протекціонізму для досягнення позитивних внутрішніх і зовнішніх ефектів у розвитку окремої галузі промисловості з власною сировинною базою, на противагу простого експорту такої сировини. Методологія. Застосувавши метод аналізу та синтезу, визначено універсальні цільові внутрішні та зовнішні ефекти митної політики помірного протекціонізму для окремої галузі економіки України. На основі методів порівняння та моделювання запропоновано порядок розрахунку загального митного ефекту як індикатор стану реалізації митної політики в окремій галузі. Отримані результати. У статті встановлено дисбаланс у рівнях захисту українського та іноземних ринків призводить до послаблення позицій вітчизняних виробників. Аргументовано необхідність застосування захисної митної політики у формі помірного протекціонізму, що має на меті переорієнтацію простого експорту сировини на експорт готової продукції. Визначено основні показники стану реалізації митної політики. Запропоновано сукупність цільових митних ефектів митної політики окремої галузі та наведено їх планові співвідношення та порядок розрахунку.Цінність дослідження. Визначено основні сфери національної економіки, що підлягають врахуванню під час розробки та розрахунку цільових митних ефектів митної політики окремої галузі економіки. Запропоновано здійснювати оцінювання та моніторинг стану реалізації митної політики комплексно за допомогою показників як фінансового, так і реального секторів економіки. Вперше запропоновано порядок розрахунку загального митного ефекту для забезпечення безперервного моніторингу стану реалізації митної політики України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)