Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Паливно-енергетичний комплекс -- Енергетична безпека<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Омельченко, Т. В.
    Тенденції розвитку енергетичного ринку України [Текст] / Т. В. Омельченко // Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит. - 2012. - № 8. - С. 43-49 : табл., рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Енергетична безпека
Кл.слова (ненормовані):
світовий енергетичний ринок -- нафтова індустрія -- альтернативні джерела енергії -- вугільна промисловість -- шахтний газ метан -- економічний аналіз

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Гончарук, І. В.
    Енергетична незалежність як суспільно-економічне явище [Текст] / І. В. Гончарук // Економіка та держава. - 2020. - № 8. - С. 71-77 : табл. - Бібліогр. с. 76-77 (24 назви)
Рубрики: Паливно-енергетичний комплекс--Енергетична безпека
Анотація: У статті охарактеризовано еволюцію теоретичних засад позиціонування енергетичної незалежності як суспільного і економічного явища, встановлено особливості економічних відносин й задіяння енергетичного потенціалу держави як відправної точки науково-технічного прогресу. Енергетична незалежність як суспільно-економічне явище є статус економіки, галузі, підприємства (автономія), досягнутий за рахунок пріоритетного збалансування інтересів виробників, постачальників і споживачів енергії щодо структури енергетичного балансу, джерел та механізмів його утворення. Розрізняється статусний, суспільний, економічний імперативи енергетичної незалежності, індикативно спозиціоновані на галузеву специфіку господарювання. Зокрема визначається методологічний креатив енергетичної незалежності аграрного сектору, яка доцільна до формування за рахунок біологічних, відновлюваних джерел енергії. Проаналізовано наукові засади теорії диверсифікації розвитку виробництва альтернативних джерел енергії у всіх сферах господарського життя України, науково-технічне забезпечення енергетичної автономізації агропромислового виробництва на основі ефективного використання поновлюваних джерел енергії. Зазначено, що теорія диверсифікації джерел енергії, побудована на повному забезпеченні держави та її галузей власними енергетичними ресурсами, здатна ліквідувати енергетичну залежність від імпорту енергоносіїв. Саме таке тлумачення лягло в основу визначення енергетичної незалежності, як дефініції відмінної від визначення енергетичної безпеки. Енергетична незалежність — комплекс енергозберігаючих заходів, які мають здійснюватись на основі практичної реалізації наукових, економічних, законодавчих, організаційних, технічних, технологічних і екологічних складових, що мають на меті повноту забезпечення потреб держави в енергії власного виробництва, а також раціональне споживання енергетичних ресурсів із поступовим нарощуванням та впровадженням у господарський оборот найбільш економічно доцільних джерел енергії, де пріоритетне місце в Україні мають посідати біопалива.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)