Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (6)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Світова економіка -- Глобалізація<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Синь, Ли.
    Страны БРИКС: укрепляя сотрудничество [Текст] / Л.Синь // Международная жизнь. - 2012. - № 2. - С. 33-44
ББК 65.5
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
регіональний і глобальний розвиток -- світова економічна система
Анотація: страны БРИКС с высокой ликвидностью и доходностью их экономик, высокой финансовой безопасностью способны поглощать глобальные потоки мировых капиталов, тем самим создавая особую влиятельную геоэкономическую силу, которая, постепенно расширяя масштабы и интенсивность влияния на мировую экономику, представляет шансы для развития и всех других стран мира.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Сардак, С. Е.
    Трансформація геоекономічних інтересів суб'єктів глобальної макроекономічної політики [] / С. Е. Сардак // Економіка та держава. - 2015. - № 8. - С. 10-12. - Бібліогр. с.12 (10 назв)
ББК 65.5
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Геєць, В. М.
    "Новий прагматизм" як інструмент інклюзивної глобалізації [Текст] / А. А. Гриценко // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 3-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Розкрито внесок Гж. В. Колодко в теорію і методологію пізнання та практичного перетворення сучасного світу. Показано, що основним суперечність сучасної епохи є протиріччя між глобалізацією, яка спирається на інформаційно-мережеві та фінансові механізми, і просторово-країновою локалізацією матеріальних і трудових ресурсів, які не можуть переміщатись у просторі з швидкістю інформаційних і фінансових потоків. Однією з форм поглиблення і загострення цієї суперечності стала глобалізація на неоліберальних засадах, яка багато в чому мала деструктивний характер. На зміну деструктивній повинна прийти інклюзивна глобалізація, яка веде не до диспропорцій у розвитку різних складових соціально-економічного простору, а до включеності всіх елементів системи у загальний процес розвитку. Показано, що інструментом досягнення інклюзивної глобалізації може слугувати "Новий Прагматизм" Гж.В. Колодко, який поєднує теоретичний, методологічний і практичний підходи до раціонально-етичного перетворення дійсності, в якому забезпечується інклюзивність при формуванні глобального простору, де екологічна, соціальна та економічна складові, держава, ринок і громадянське суспільство, цінності, інститути і політика перебувають у стані пошуку гармонійної взаємодії та забезпечення поступу в майбутнє


Дод.точки доступу:
Гриценко, А. А.; Колодко, Гжегож Вітольд (польський економіст ; р. н. 1949) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Кирилюк, Є. М.
    Інституційно-інвестиційні детермінанти розвитку світової господарської системи в умовах постіндустріальних змін [Текст] / Є. М. Кирилюк // Економіка та держава. - 2019. - № 12. - С. 4-7. - Бібліогр. с. 7 (10 назв)
Рубрики: Світова економіка--Глобалізація
Анотація: Визначено ключові інституційно-інвестиційні детермінанти розвитку світової господарської системи в умовах постіндустріальних змін. Вказано на якісну відмінність і необхідність доповнюваності в постіндустріальній економічній системі двох ключових чинників розвитку: інформації та знань. Важливим виробничим ресурсом суспільства стає не інформація як відносно об'єктивна сутність, а знання, тобто інформація, яка засвоєна людиною і не існує поза її свідомістю. Виокремлено низку аспектів, які підтверджують якісну відмінність і необхідність доповнюваності в постіндустріальній економічній системі інформації та знань. Доведено, що знання (мірою їх накопичення) мають властивість швидкого самозростання. Чим більше знань накопичено, тим вищими будуть темпи їх самозростання. Навіть у разі добровільного передання знань іншій людині властивість швидшого самозростання їх збережеться у людини, яка їх створила або згенерувала. Таким чином, вони створюють базу для якісно нової економічної системи. Формування економіки знань остаточно спрямовує економічну систему від притаманної індустріальному суспільству певної об'єктивної основи до сфери зростання суб'єктивізму.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)