Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Сільські місцевості -- Соціально-економічний розвиток<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Франчук, В. М.
    Розвиток сільських територій як запорука формування людського капіталу [Текст] / В. М. Франчук // Економіка АПК. - 2011. - № 10. - С. 124-128. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільське господарство--Трудові ресурси --Україна

   Економіка--Людський капітал

Кл.слова (ненормовані):
Державні дотації -- Фермерське господарство -- Сільський розвиток -- ЦУКК
Анотація: Окреслено основні проблеми, що стоять на перешкоді формуванюю якісного людського капіталу сільської місцевості, та запропоновано шляхи виходу аграрного сектору з соціально-економічної кризи, посилаючись на передовий досвід розвинутих країн світу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Дем'янишина, О. А.
    Оцінка рівня ефективності сучасного механізму організації розвитку сільських територій [Текст] / О. А. Дем'янишина // Економіка АПК. - 2012. - № 3. - С. 144-149. - Бібліогр. в підрядк. прим.
ББК 65.9(4Укр)321
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
   Сільські території--Перспективи розвитку

   Регіональна економіка--Вінницька область

Кл.слова (ненормовані):
Людський потенціал -- Знаннєве суспільство -- Соціальний капітал
Анотація: Досліджено можливість оцінки рівня ефективності сучасного механізму організації розвитку сільських територій у Вінницькій області, що забезпечить комплексність і системність політики розвитку сільських територій в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Головко, Л. В.
    Сільські поселення України: трансформаційні зміни просторових характеристик [Текст] / Л. В. Головко // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 1. - С. 93-108. - Бібліогр. с. 106-108 (18 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Досліджено сучасні тенденції розвитку сільських населених пунктів України в контексті динамічних змін їх основних просторових характеристик. Виявлено особливості трансформаційних зрушень у сільських поселеннях за людністю та віддаленістю їх від найближчих адміністративно-господарських центрів (райцентру, сільської, селищної та міської ради) і об’єктів соціальної інфраструктури (дошкільних, загальноосвітніх і лікарняних закладів). Визначено характер впливу просторових параметрів поселень на процеси трансформації поселенської мережі, що полягає у структурному перерозподілі сільських поселень.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Заяць, Т. А.
    Розвиток сільських поселень України в умовах децентралізації: можливості та ризики [Текст] / Т. А. Заяць // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 48-60. - Бібліогр.: с. 58-60 (18 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Розгортання процесів децентралізації чинної системи управління в Україні обумовлює появу нових процесів і явищ у соціальному розвитку сільських поселенських структур унаслідок посилення субрегіонального рівня управління, кардинальних змін принципів організації життєдіяльності сільських спільнот та пошуку нових форм реалізації головних функцій місцевого самоврядування на локальному рівні, орієнтованих на самоорганізацію і саморозвиток громад. У складних суспільно-політичних та соціально-економічних умовах країна швидкими темпами здійснює реформу децентралізації зі значними економічними і соціальними ризиками, можливими негативними ефектами для сільських територіальних громад, які наразі не інформовані належним чином про сутність здійснюваних перетворень та по суті не готові до таких радикальних змін з різних об'єктивних та суб'єктивних причин. Унаслідок цього нерідко виникають соціальні конфлікти, які лише ускладнюють умови ведення сільського бізнесу чи погіршують умови життєдіяльності сільських мешканців у цілому. Виходячи з цього, у статті розглянуто можливі сценарії розвитку сільських поселень в умовах децентралізації управління, їх вплив на організацію життєдіяльності сільських громад, сформований потенціал до саморозвитку. Визначено інституційні пастки на шляху розвитку сільських поселень в умовах об'єднання сільських територіальних громад та здійснення процесів децентралізації управління.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Краєвська, Г. О.
    Мотивація проживання в сільських поселеннях України [Текст] / Г. О. Краєвська // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 3. - С. 149-161. - Бібліогр.: с. 159-161 (16 назв)
Рубрики: Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток
Анотація: Узагальнено теоретичні дослідження мотиваційних факторів у контексті місця проживання. Удосконалено теоретичні засади мотивації проживання в сільських поселеннях на основі теорії соціальної територіальної поведінки. Запропоновано систему факторів ендогенного, екзогенного та ситуативного впливу на мотивацію. Здійснено оцінку середовища проживання за ознакою депривації в розрізі сіл і міст та виявлено відмінності, які впливають на мотивацію проживання. Підтверджено, що мотивація проживання формується через територіальну рефлексію, внаслідок чого невідповідність можливості задоволення потреб на різних територіях є сильним стимулом до переїзду. Виявлено, що демотиваційними передумовами проживання в сільських поселеннях на сучасному етапі його розвитку є дефіцитність локальних ринків праці, існування яскраво виражених депривацій у забезпеченні територіальної доступності соціальних послуг, низька розвиненість транспортного сполучення та логістики пасажироперевезень. Здійснено спробу удосконалення систематизації видів і шляхів формування мотивів проживання в сільській місцевості України. Доведено необхідність урахування мотиваційних факторів проживання в підвищенні ефективності політики сільського розвитку та визначено перспективні напрями її удосконалення в умовах зростання територіальної мобільності сільського населення, орієнтовані на застосування альтернативних драйверів місцевого розвитку та сприяння розвитку різних форм самоуправління.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Антипенко, Іван.
    Як "оживити" сільські бібліотеки? [Текст] : історії успіху і виживання / Іван Антипенко // День. - 2020. - 19-20 черв. (№ 113/114). - С. 22-23 : фот.
Рубрики: Бібліотеки--Сільські бібліотеки--Бібліотечне обслуговування
   Сільські бібліотеки--Україна

   Сільські місцевості--Соціально-економічний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
сільські бібліотеки Вінничини -- сільські бібліотеки Волині -- сільські бібліотеки Кіровоградщини -- сільські бібліотеки Херсонщини -- інформаційні центри -- інформаційні послуги


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)