Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Гуцули -- Звичаї і обряди<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Боренько, Н. В.
    Локальні особливості народного харчування у XX столітті на Побужжі Гуцульщини та Покуття / Н. В. Боренько // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 37-48 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 36
Рубрики: Харчування--Гуцули
   Кухня українська--Гуцули

   Гуцули--Звичаї і обряди

Анотація: У статті розглянуто окремі питання народного харчування на території Косівського району Івано-Франківської області. Ця місцевість ділиться на Гуцульщину (південно-східна частина) та Покуття (північно-східна частина). Такий поділ зумовлює багато локальних відмінностей у рецептурі та приготуванні повсякденної їжі в польових і домашніх умовах, а також у специфіці святкових і обрядових страв.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Величко, Т. В.
    Традиції народного харчування гуцулів Верховинського району Івано-Франківської області / Т. В. Величко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 49-56. - Бібліогр. в кінці ст. - Зміст: Основні риси моделі харчування гуцулів Верховини ; Їжа в обрядах календарного циклу ; Їжа та трапези в обрядах життєвого циклу ; Харчові заборони
ББК 36
Рубрики: Харчування--Гуцули
   Кухня українська--Гуцули

   Гуцули--Звичаї і обряди

Анотація: У статті розглянуто систему традиційного харчування гуцулів у контексті життєзабезпечення етносу. Проаналізовано вплив міжкультурних та глобалізаційних чинників у системі сучасного харчування населення (за матеріалами польових досліджень Верховини).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Маховська, С. В.
    Весільна обрядовість Верховинського району Івано-Франківської області: локальна специфіка, особливості термінології, динаміка змін / С. В. Маховська // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 57-64 : іл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Весільні обряди--Гуцули
   Гуцули--Звичаї і обряди

Анотація: Стаття присвячена особливостям весільного обряду Верховинського району Івано-Франківської області. На основі залучення польових матеріалів автора визначено локально-територіальну специфіку ритуальної, атрибутивної, термінологічної канви традиційного весілля, простежено динаміку його змін протягом останніх десятиліть XXI ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Коваль-Фучило, І. М.
    Похоронний обряд на Косівщині: семантика і номінація / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 65-79. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Похоронні обряди--Гуцули
   Гуцули--Звичаї і обряди

Кл.слова (ненормовані):
Народна номінація
Анотація: У статті проаналізовано номінацію та засоби супровідної вербалізації похоронного обряду на Косівщині як складову цілісного культурного обрядового тексту, яка називає реалії персонажного, акціонального, предметного, часового, локативного, музичного кодів.
Дослідження здійснено на матеріалі, зібраному автором під час експедиційної роботи в селах Косівського району Івано-Франківської області. З метою діахронічного порівняльного аналізу залучено фіксації похоронної традиції початку XX ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Бідношия, Ю. І.
    "Сплавщик - це було дуже гонорово" : до етнографії лісосплаву на Гуцульщині / Ю. І. Бідношия // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 83-96 : іл.
ББК 43
Рубрики: Лісосплав--Гуцульщина
   Гуцули--Звичаї і обряди

Анотація: До 1970-х років лісосплав відігравав важливу роль у господарському житті гуцулів, як і інших груп населення Українських Карпат. У матеріалі пропоновано наративи керманича із 30-річним стажем Гаврила Крамара із с. Білоберізка Верховинського р-ну Івано-Франківської області та Ганни Бельмеги, дочки сплавщика з с. Устеріки того ж району. спогади про лісосплав представлено на ширшому соціально-побутовому тлі 1940-1970-х років: повстанський рух, життя колгоспників, заборона школярам відвідувати церкву тощо. У текстах збережено діалектні та усномовні особливості. додано глосарій з місцевих термінів лісосплаву та незрозумілих для широкого кола читачів діалектних слів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Василюк, Т..
    Демонстрація гуцульської культури на сцені - український маркер в європейському театральному процесі [Текст] / Тарас Василюк // Art museum: минуле і сьогодення : зб. наук. ст. / [кол. авт.: З.Чегусова та ін. ; відп. ред. Ю. В. Ткач]. - Чернігів : Десна Поліграф, 2018. - Вип. 2. - С. 82-86. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Театральне мистецтво України
   Гуцули--Звичаї і обряди

   Етнографічні групи українські--Гуцули

Кл.слова (ненормовані):
гуцульська культура -- Солодка Даруся -- Гуцульська ніч -- театральні вистави
Анотація: У статті розглядається роль культури та естетики гуцульського субетносу на театральній сцені, вплив цих чинників на формування образу української культури в європейському театральному просторі.


Дод.точки доступу:
Чегусова, Зоя; Ткач, Ю. В. \відп. ред.\; Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації; Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана

Є примірники у відділах: всього 2 : ВКр (1), ВМ (1)
Вільні: ВКр (1), ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)