Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Етнографічні експедиції -- Слобожанщина<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Боса, Л. Г.
    Стежками пам'яті [Текст] / Л. Г. Боса // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 71-74 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографічні експедиції--Слобожанщина
Кл.слова (ненормовані):
Грабовські читання
Анотація: Упродовж 8–11 вересня 2017 року науковці відділу "Український етнологіч-ний центр" ІМФЕ ім. М. Т. Рильського провели етнографічну експедицію до Слобідської України. Експедиційний виїзд мав два важливі завдання. Крім ви-конання головного – збору етнографічних матеріалів, дослідники взяли участь у науково-практичній конференції «Другі Грабовські читання», яка відбулася 11 вересня 2017 року в м. Валки Харківської області.


Дод.точки доступу:
Сковорода, Григорій Савич (український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог ; 1722-1794 ) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

2.


    Іванчишен, В. Р.
    Історичними шляхами Слобожанщини [Текст] / В. Р. Іванчишен // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 75-76
Рубрики: Етнографічні експедиції--Слобожанщина
Анотація: Автор розповідає про експедиційну поїздку на Слобожанщину, в ході якої процес збирання польового етнографічного матеріалу тривав на теренах чотирьох населених пунктів Валківського, Золочівського та Харківського районів Харківської області. Основними тематичними векторами дослідження краю були проблеми збереження культурного ландшафту, тради-ційного житла, ремесел, промислів і господарських занять слобожан.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Бех, М. В.
    Господарська культура південно-східної Слобожанщини в динаміці історичного розвитку протягом ХХ - на початку ХХІ століття [Текст] / М. В. Бех, В. Р. Іванчишен, Б. М. Сауляк // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 78-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографічні експедиції--Слобожанщина
Анотація: Зважаючи на сучасні суспільно-політичні події, вкрай необхідним є польове обстеження тих теренів України, що знаходяться в безпосердній близькості до військових дій (зони АТО). Ця місцевість цікавить не тільки етнологів, але й істориків, соціологів, політологів та інших гуманітаріїв. Саме тому впродовж 3–8 жовтня 2017 року науковці відділу "Український етнологічний  центр" Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Микола Бех (керівник), Богдан Сауляк, Віталій Іванчишен, Аліна Ярова, Віталіна Юрченко, у рамках виконання планової теми "Етнокультура, ідентичність та етносоціальні процеси в Україні: європейський вимір. Слобідська Україна", провели етнографічну експедицію на Слобожанщину.


Дод.точки доступу:
Іванчишен, В. Р.; Сауляк, Б. М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

4.


    Юрченко, В. О.
    Народні звичаї на ярмарках Слобідської України [Текст] / В. О. Юрченко // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 84-85
Рубрики: Етнографічні експедиції--Слобожанщина
Анотація: Перебуваючи в жовтні 2017 року в експедиції на Слобідській Україні (зокрема в Ізюмському (м. Ізюм, сс. Кам’янка, Студенок), Куп’янському (сс. Сенькове, Кругляківка), Борівському (c. Загризове) та Барвінківському (сс. Велика Комишуваха, Грушуваха) районах Харківської області), авторка цього повідомлення зібрала цінний етнографічний матеріал, який здебільшого стосується традицій і сучасних особ ливостей проведення ярмаркової торгівлі в досліджуваному регіоні. Основну частину матеріалу становлять дані, отримані від інформаторів (опитано 17 респондентів) в ході інтерв’ю і бесід.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

5.


    Ярова, А. В.
    Традиційна житлова архітектура Харківщини [Текст] / А. В. Ярова // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 5. - С. 87-89 : ілюстр.
Рубрики: Народна архітектура--Слобожанщина
   Етнографічні експедиції--Слобожанщина

Анотація: В експедиційному відрядженні, яке проходи-ло на Слобожанщині в жовтні 2017 року, авторка цього повідомлення досліджувала архітектуру, зокрема, оселю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)