Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Психологія -- Соціальна<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-33 
1.


    Пигалев, А. И.
    Социальная самоорганизация, синергетика и конец истории [Текст] / А. И. Пигалев // Мир психологии. - 2011. - № 2. - С. 38-51. - Библиогр.: с. 51
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
синергетика -- соціальна самоорганізація -- людська природа -- індивідуалізм -- цивілізаційний проект -- кінець історії
Анотація: В статье рассматриваются некоторіе идеологические аспекті синергетики в связи с современной констатацией конца истории. Подчёркавется, что синергетическая концепция социальной самоорганизации неявно вовлекается в спор о разграничении естественных и искуственных социальных порядков. Синергетические интерпретации катастроф и самоорганизации в общественных системах сравниваются с традиционным пониманием смысла конца истории в качестве предвещенного события, предсказания которого содержатся в различных апокалиптических видениях и эсхаталогии. В контексте противопоставления соперничества и сотрудничества прослеживается взаимозависимость понятия человеческой природы и типа социального порядка. Уточняется роль синергетической парадигмы в качестве источника новых доводов в пользу социальных порядков, основанных на принципе соперничества. Делается вывод, что идеологические следствия синергетической концепции социальной самоорганизации имеют многочисленные точки соприкосновениясо своеобразной метафизикой, порождающей твёрдую веру в созидательную силу хаоса, индивидуализма и соперничества.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Фурман, А.
    Субкультура / А. Фурман, А. Литвин // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 187-192. - Бібліогр.: 13 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
субкультура
Анотація: Запропоновано трактовка самого поняття "субкультура" та його історіогенез. Автори виділяють типи, рівні, аспекти і стилі субкультури.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Литвин, А.

Знайти схожі

3.


    Гірняк, Г.
    Обгрунтування понятійно-категорійного апарату дослідження та структурно-функціональної моделі навчально-книжкового комплексу / Г. Гірняк // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 171-186. - Бібліогр.: 68 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія--Педагогічна

Кл.слова (ненормовані):
навчально-книжковий комплекс -- соціалізація -- текст -- знак -- символ -- змістовий модуль -- парадигма освіти -- модульно-розвивальний підручник -- читацька діяльність -- психокультурний розвиток
Анотація: У статті на теретико-методологічному рівні спихологічного пізнання окреслено термінологічне поле зазначеної проблематики, здійснено порівняльний аналіз парадигмального підгрунтя різних типів навчально-книжкових комплексів, з’ясовано основні групи функціональних ознак сучасних навчальних книжок, а також критеріально виокремлено та обгрунтовано з позицій сучасної педагогічної і вікової психології структурні компоненти цього складного психодидактичного інтрументу.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Знайти схожі

4.


    Зейналзаде, Ш.
    Етнокультурні уявлення про сім’ю у буденній свідомості українських та іранських студентів / Ш. Зейналзаде // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 66-69. - Бібліогр.: 17 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
сім’я -- етнос -- уявлення -- асоціативний експеримент
Анотація: У статті розглядаються результати асоціативного експерименту в рамках дослідження системи уявлень про сім’ю у представників іранського та українського етносів. Аргументований висновок про структурну подібність в асоціативних полях поняття "сім’я" в українській і іранській вибірках.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Знайти схожі

5.


    Мединська, Ю.
    Психологічний аналіз кризи ідентичності українського суспільства / Ю. Мединська, Р. Гривул // Психологія і суспільство. - 2011. - № 3. - С. 6-13. - Бібліогр.: 59 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
українське суспільство -- соціальний наратив -- колективна ідентичність -- нарцистичний розлад -- психоаналітична психотерапія
Анотація: У статті розглядаються питання взаємної детермінації колективної ідентичності та соціального наративу на прикладі українського суспільства кінця XX - початку XXI ст. Проаналізовано окремі теми українського соціального наративу як вияв психологічних рис, констеляція котрих з позицій психоаналітичного підходу кваліфікована як нарцистичний розлад. Охарактеризовано підходи до психотерапевтичного лікування нарцистичних розладів, висвітлено можливості їх застосування для корекції ідентичності українського соціуму.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Дод.точки доступу:
Гривул, Р.

Знайти схожі

6.


    Савчин, М.
    Духовна складова української національної ідеї / М. Савчин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 16-20. - Бібліогр.: 22 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
українська національна ідея -- духовні цілі -- бездуховність -- автентична життєдіяльність -- самовдосконалення людини
Анотація: У статті проаналізовані особливості української національної ідеї, її спричинення історичними і сучасними умовами, обгрунтована важливість долучення духовних цілей до змісту цієї ідеї. Викладені причини бездуховності, що наявні в українському суспільстві й у загальноцивілізаційному контексті, описані негативні наслідки для культури даної тенденції. Аргументовано визначальне значення духовної сфери у життєдіяльності сучаснго соціуму та особи-громадянина як фундаментальної основи повноцінного й автентичного повсякдення народу і водночас як спрямовувального та мотиваційного чинника.


Знайти схожі

7.


    Пірен, Марія.
    Політико-управлінська еліта України - носій національної ідеї / Марія Пірен // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 21-26. - Бібліогр.: 16 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
еліта -- національна ідея -- державна психологія -- лідерство -- демографічне реформування українського суспільства
Анотація: У статті розглянуто проблеми важливості формування лідерських позицій сучасної політико-управлінської еліти України у створенні державної концепції національної ідеї та у програмній реалізації її засадничих положень з метою демократичного реформування українського суспільства.


Знайти схожі

8.


    Моначин, І.
    Стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій / І. Моначин // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 100-105. - Бібліогр.: 17 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- переживання -- складна життєва ситуація -- стратегія -- копінг-поведінка
Анотація: У статті проаналізовані основні стратегії переживання особистістю складних життєвих ситуацій. Обгрунтовані стратегії і тактики осмислення та інтерпретації нею складних ситуацій з метою виходу на відновлення рівноваги у загальному плині нормального перебігу життя. Визначено найпоширеніші стратегії опанування, що звично застосовуються людьми в складних ситуаціях повсякдення.


Знайти схожі

9.


    Марушкевич, Б.
    Формування та розвиток українських молодіжних громадських організацій у сучасній аналітиці / Б. Марушкевич // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 15 назв.
ББК 88.5
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
Україна -- соціологія громадських рухів -- молодіжні організації -- молодіжні громадські організації -- науково-дослідницькі проекти -- науково-дослідницькі програми -- періодизація -- типологізація
Анотація: У статті розкривається суть основних положень документів, які стосуються висвітлюваної теми: вказується на окремі науково-дослідницькі проекти й програми з її розробки; зосереджується увага на осмисленні проблеми формування і розвитку УМГО сучасними науковцями та формулюються аргументовані узагальнення.


Знайти схожі

10.


    Голощапова, О.
    Хожу-можу-буду [Текст] / О. Голощапова // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2012. - № 7/8. - С. 31-34
ББК 74.200
Рубрики: Педтехнології--Ігрові
   Виховання--Розвиток особистості учня

   Психологія--Соціальна

Кл.слова (ненормовані):
проспект гри -- регламент гри -- ігровий модуль -- рольова гра -- рефлексія -- соціальне дослідження -- психодіагностика -- самопрезентація -- професійне самовизначення
Анотація: У підлітковому віці в дитини відбуваються найбільш суттєві процеси, пов'язані з вибором майбутньої професії з відпрацюванням відповідних умінь і навичок потрібних особистості ділових якостей. При формуванні готовності до трудової діяльності та професійного самовизначення ефективніше використовувати рольові ігри.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

11.


    Краснова, Н. П.
    Аналіз проблеми ділового спілкування в соціально-педагогічній літературі [Текст] / Н. П. Краснова // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2012. - № 4. - С. 86-94. - Бібліогр.: с. 93-94 (7 назв) . - ISSN 1817-3764
ББК 88
Рубрики: Психологія--Спілкування
   Психологія--Соціальна

Кл.слова (ненормовані):
проблеми етики ділового спілкування -- психологія натовпу -- теорія референтних груп
Анотація: У статті розглянуто проблему впливу духовності народу, що історично сформувалася, на духовний світ його людей, як загалом проблему взаємодії духовного життя особи й суспільства, яка надана в дослідженнях зарубіжних та вітчизняних авторів, а також дві позиції до суперечності між етикою і бізнесом, якої дотримуються прихильники прагматичного та цивілізованого підходів у вирішенні проблем ділового спілкування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

12.


    Лякішева, Анна.
    Проблема групової згуртованості: аналіз наукових досліджень / А. Лякішева // Вища школа. - 2013. - № 5. - С. 93-102
ББК 88.4
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Соціологія

Кл.слова (ненормовані):
група -- згуртованість -- групова згуртованість
Анотація: Розглядається проблема групової згуртованості, представлені погляди науковців на сутність формування групової згуртованості в процесі взаємодії. Також представлені внутрішньогрупові процеси, консолідуючі відносини, настановлення, взаємодії і характеристики стану, оскільки однією з вагомих складових цієї поведінки є стихійні процеси, на основі яких часто реалізується групова поведінка.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


   
    Емоційне здоров’я // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 5. - С. 83
ББК 88.8
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія--Загальна--Емоційно-вольова сфера

Кл.слова (ненормовані):
емоційне здоров’я -- емоції -- позитивні емоції -- негативні емоції -- щастя
Анотація: Поради щодо збереження емоційного здоров’я та як бути щасливими.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Піча, Володимир.
    Технологічний потенціал політичної "кухні" / В. Піча // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 1. - С. 137-138 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Анотація: Подано рецензію на монографія Климанської Л. Д. "Соціально-комунікативні технології в політиці: таємниці політичної "кухні".

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

15.


    Головацька, М.
    Соціально-психологічні проблеми насильства : семінар-практикум для класних керівників / М. Головацька // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 9. - С. 35-36
ББК 74+88
Рубрики: Соціальна педагогіка--Права дитини
   Психологія--Соціальна

Кл.слова (ненормовані):
насильство -- агресія -- насильство в сім’ї
Анотація: Семінар присвячений проблемам насильства в дитячому середовищі та способам його попередження.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


   
    Життя продовжується // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 10. - С. 90-92
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Анотація: Психолого О. Орлов дає поради людям, яким за "двадцять".


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Черненко, В.
    Психологія лідерства / В. Черненко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2013. - № 10. - С. 34-35
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія управління

Кл.слова (ненормовані):
лідер -- лідерство -- керівник
Анотація: На основі історико-педагогічного дослідження визначено сутність і зміст феномену лідерства, окреслено риси та якості лідера.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Слюсаревський, Микола.
    Історіогенез соціальної психології як джерело уявлень про її змістовий обсяг, дисциплінарну побудову та науковий статус / М. Слюсаревський // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 45-58 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна психологія -- історіогенез -- змістовий обсяг -- предметне поле -- дисциплінарна побудова -- науковий статус -- система психологічного знання
Анотація: Стаття спростовує міф про зародження соціальної психології "в лоні" двох наук - соціології та психології, що спричиняє до тлумачення її як "гібридної" субдисципліни з невиразним науковим статусом. Уточнено місце соціальної психології у системі психологічного знання. Показано, що вона розширює предметне поле психологічної науки в цілому до його дійсних онтологічних меж і тим самим є однією з найважливіших, фундаментальних психологічних дисциплін сучасної соціогуманітаристики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

19.


    Синєокий, Олег.
    Диско-комунікація як особливе масове явище / О. Синєокий // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 64-75 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
   Психологія--Спілкування

Кл.слова (ненормовані):
музична культура -- популярна музика -- диск -- диско -- дискотека -- диск-жокей -- грамплатівка -- рок музика -- дозвілля -- субкультура -- клуб -- комунікації
Анотація: В усі часи музична культура була своєрідним дзеркалом настроїв і станів людини. Кожний етап історичного розвитку формує специфічне інформаційне середовище, свої умови функціонування системи соціальної комунікації, одним з елемнітв якої є дискокомунікація. Аудіокультура охоплює історію грамзапису поп-музики як напрямок у дослідженні загального процесу звукового відображення дійсності та організації обміну музичною звуковою інформацією.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

20.


    Рак, Ольга.
    Коммунікативно-емпіричний метод політичної дії на свідомість громадян / О. Рак // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 2. - С. 75-80 . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Соціальна
Кл.слова (ненормовані):
політика -- свідомість -- громадянин -- політична комунікація -- вербальна комунікація -- невербальна комунікація -- емпіричний метод -- комунікативний процес -- державотворення
Анотація: У статті аргументовано важливість комунікаційного процесу в політиці між її суб’єктами та об’єктами, а також доведена ефективність використання невербальної комунікації на психологічному рівні впливу на громадян та з урахування інтроформаційної взаємодії як методу спілкування і маневрування їхньою поведінкою. На засадах емпіричного методу розглядається впоив політичних діячів на свідомість особистості, психологічне спонукання та переконання її у прийнятті певних політичних рішень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-20    21-33 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)