Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Психологія -- Теорія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Гошовський, Я.
    Феноменологія депривації: системний теоретико-емпіричний дискурс / Я. Гошовський // Психологія і суспільство. - 2011. - № 1. - С. 85-95. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Психологія--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
ДЕПРИВАЦІЯ -- соціопсихореабілітація
Анотація: У статті розкрито семантику поняття "депривація", обгрунтовано причинно-наслідкову і структурно-функціональну суть психологічного явища, що позначається цим терміном, та його різновидову диференціацію, встановлено негативний вплив депривованого хронотопу на соціопсихореабілітацію знедоленої дитини, з'ясовано роль соціально-перцептивних чинників у процесі спілкування вихованців навчально-виховних установ інтернатного типу, здійснено емпіричне вивчення депривованих підлітків.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1

Знайти схожі

2.


    Шевченко, Н.
    Розвиток уявлень про категорію "смисл" у психологічній теорії діяльності / Н. Шевченко // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 12 назв.
ББК 88.3
Рубрики: Психологія--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
смисл -- смисловий підхід -- особистісний смисл -- смислові утворення -- смислова установка -- смисловий конструкт -- операційні смисли -- смислова сфера особистості -- смислова реальність
Анотація: У статті проаналізовано розвиток уявлень про смисл на рівні категорійного аналізу в пояснювальному форматі психологічної теорії діяльності. Показано, що теоретична модель смислу як частина загальнопсихологічної теорії пройшла у своєму становленні низку етапів, які здійснили істотний вплив нарозвиток психологічної думки, - від постановки проблеми смислу як психологічної категорії, відокремлення відмінностей особистісного смислу від значень, розвитку ідей, пов’язаних із проблематикою смислотворення, до інтегрованого підходу до розв’язання проблеми смислу, спроб створити цілісну психологічну теорію смислу, розкрити та описати смислову природу психічного.


Знайти схожі

3.


    Боришевський, М.
    Обгрунтування принципу самоактивності у форматі прикладної психології / М. Боришевський // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 89-92
ББК 88.3
Рубрики: Психологія--Теорія
Анотація: У статті мовиться про провідні принципи психологічної науки, врахування яких потрібне в дослідженнях прикладного характеру. Основна увага приділяється принципу самоактивності, важливості його екстраполяцій у контексті практичної психології, що значною мірою визначає рівень ефективності останньої.


Знайти схожі

4.


    Свєчаревська, В.
    Відповідальність як предмет психологічного пізнання / В. Свєчаревська // Психологія і суспільство. - 2012. - № 1. - С. 93-99. - Бібліогр.: 10 назв.
ББК 88.3
Рубрики: Психологія--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
відповідальність -- особистість -- свобода -- наполегливість -- відповідальність "перед" -- принцип відповідальності
Анотація: У статті з філософсько-психологічних позицій висвітлюються диференційовані засади відповідальності, що охоплюють релігійну, гносеологічну та етичну її різновиди, а також обгрунтовується зв’язок особистісної свободи, наполегливості та обов’язковості із феноменом відповідальності як вітакультурним явищем, світлоглядним принципом та інтегральною особистісною рисою; обстоюється категорійний статус поняття "відповідальність".


Знайти схожі

5.


    Карпенко, Євген.
    Духовність і психотерапія у ціннісному співвідношенні / Є. Карпенко // Психологія і суспільство : укр. теорет.-метод. соціогуманіт. часоп. - 2013. - № 1. - С. 126-131. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1810-2131
ББК 88
Рубрики: Психологія--Теорія
Кл.слова (ненормовані):
особистість -- духовність -- ціннісність -- суб’єкт -- психотерапія -- смисл -- сенс -- мета -- трансцендентна єдність -- персоногенез -- свобода -- відповідальність
Анотація: У статті обгрунтовано ідею траннсцендентної психоментальної єдності людства, що уможливлює синхронізацію універсальних цінностей з особистісними смислами, збалансування свободи й необхідності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)