Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Безух, Олександр$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Безух, Олександр.
    Щодо предмета господарського права та характеристики господарських правовідносин / О. Безух // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 8. - С. 34-37
Рубрики: Суспільні відносини--Предмет господарського права--Економічна конкуренція
Кл.слова (ненормовані):
господарське право


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Безух, Олександр.
    Щодо предмета господарського права та характеристики господарських правовідносин / О. Безух // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 9. - С. 87-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринкова система--Господарські рішення--Процес реалізації рішень
Кл.слова (ненормовані):
господарське право
Анотація: У статті на підставі аналізу норм Господарського кодексу України та сучасних ринкових відносин формулюється визначення предмета правового регулювання господарського права та господарських правовідносин.

Є примірники у відділах:
ВДЕТПСГН (вільний)

Знайти схожі

3.


    Безух, Олександр.
    Правила економічної конкуренції [Текст] / Олександр Безух // Юридична Україна. - 2013. - № 4. - С. 51-55. - Бібліогр. в примітках: с. 55
ББК 65 + 67
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Правове регулювання--Україна
Анотація: У статті досліджуються поняття "правила економічної конкуренції" та їх сутність при здійсненні господарської діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Безух, Олександр.
    Особливості правового статусу суб'єктів відносин у сфері захисту економічної конкуренції / Олександр Безух // Юридична Україна. - 2013. - № 6. - С. 91-96. - Бібліогр. в примітках
ББК 67.303
Рубрики: Конкуренція--Захист--Суб'єкти відносин--Правовий статус
Анотація: Досліджуються особливості правового статусу учасників відносин економічної конкуренції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Безух, Олександр.
    Особливості господарсько-правової відповідальності за порушення у сфері економічної конкуренції / Олександр Безух // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 6. - С. 32-35
ББК 65
Рубрики: Ринкова економіка--Конкуренція--Відповідальність--Захист
Анотація: У статті досліджуються особливості господарсько-правової відповідальності за порушення у сфері економічної конкуренції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Безух, Олександр.
    Обмеження конкуренції органами державної влади і місцевого самоврядування [Текст] / Олександр Безух // Юридична Україна. - 2013. - № 7. - С. 57-62. - Бібліогр. в примітках: с. 62
ББК 67
Рубрики: Конкуренція (екон.)--Обмеження--Правові заборони--Україна
Кл.слова (ненормовані):
антиконкурентні дії
Анотація: У статті досліджується питання обмеження конкуренції з боку органів державної влади й місцевого самоврядування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Безух, Олександр.
    Технічне регулювання у сфері господарювання [Текст] / Олександр Безух // Право України. - 2018. - № 5. - С. 30-45. - Бібліогр. в підрядк. прим. та в кінці ст.
Рубрики: Господарське право--Технічне регулювання
Анотація: У статті встановлено, що технічне регулювання є підгалуззю господарського права, яке регулює всі відносини стосовно виконання обов'язкових вимог (правових приписів) до характеристик продукції або пов'язаних із ними процесів та методів виробництва, які виникають на кожному ланцюзі обороту товарів на ринку, права та обов'язки суб'єктів господарювання, умови обороту товарів, починаючи з введення товару в обіг та створення в подальшому додаткові вартості з його використанням, аж до його споживання або виведення з ринку, та ринкового нагляду.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Безух, Олександр.
    Приватне право і приватні відносини в умовах ринкової економіки [Текст] / Олександр Безух // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 27-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Приватне право--Правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
приватні відносини -- економічна конкуренція
Анотація: Стаття відображає авторський погляд на приватне право і приватні відносини у сфері ринкової економіки, де індивідуальні майнові і немайнові відносини не мають особистого характеру та підкоряються низці суспільних явищ та закономірностей, які не досліджуються цивільним правом України. У статті доводиться, що на відміну від приватних відносин, що регулюються цивільним правом та характеризуються виключно розсудом (волею) та диспозитивністю сторін, приватні ринкові відносини містять додаткові чинники, які не враховуються в цивільноправовому регулюванні, а саме: наявність конфлікту між суб’єктами ринку щодо їхніх економічних інтересів, який керується та перманентно вирішується за допомогою економічної конкуренції (саморегулювання) або владними приписами держави з міркувань суспільних інтересів та з проблем спотворення економічної конкуренції; наявність суспільних інтересів на ринку, що забезпечуються імперативними приписами держави, які зобов’язані виконувати всі учасники приватних економічних відносин; наявність економічних закономірностей (наприклад, закон попиту і пропозиції, економічна конкуренція, захист споживачів як асиметрична відповідь держави на прояви економічної влади), які забезпечують баланс і саморегулювання ринку (суспільний інтерес) та підтримуються правовими засобами; наявність феномену економічної влади, через який певні суб’єкти ринку можуть диктувати іншим учасникам ринкових відносин умови обороту товарів на ринку або здійснювати інший вплив на економічну поведінку учасників ринку. Це потребує іншого окремого режиму правового регулювання та визначення іншого правового статусу учасників ринкових відносин. Автором робиться висновок, що відмінність між приватними особистими та ринковими відносинами полягає в тому, що в приватних цивільних відносинах головним є забезпечення особистої волі та диспозитивності сторін у реалізації приватних прав, у приватних ринкових відносинах головним є забезпечення виконання економічної функції кожного суб’єкта права як учасника таких відносин. Констатується, що мета правового регулювання в приватних цивільних відносинах і приватних економічних відносинах є різною. У першому випадку – це забезпечення реалізації особистих прав, у другому – це забезпечення стабільності ринкових відносин і ринку як системи, забезпечення економічного добробуту суспільства в цілому.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)