Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Когатько, Ю. Л.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Когатько, Ю. Л.
    Бідність сільського населення України [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 32-43
ББК 65.9(4УКР)-94 + 60.9
Рубрики: Бідність в Україні--Методи досліджень
   Бідність--Соціальна політика--Україні

   Сільське населення--Соціально-економічне становище--Україна

Кл.слова (ненормовані):
рівень життя населення -- доходи населення -- житлові умови населення -- соціальна інфраструктура
Анотація: Виявлено і досліджено особливості бідності сільського населення, зокрема щодо доступності послуг соціальної сфери та об'єктів cоціальної інфраструктури у порівнянні з іншими типами населенних пунктів. Проаналізовано не монітарну бідність сільських мешканців і доведено її більшу важливість у формуванні бідності цього типу населенних пунктів. Показано диференціацію населення за різними індикаторами бідності по типах населених пунктів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Когатько, Ю. Л.
    Розвиток поселенської диференціації за рівнем життя населення України [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2014. - № 2. - С. 208-218 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
ББК 65.245(4УКР)
Рубрики: Рівень життя населення--Україна--Річ Посполита--СРСР
   Заробітна плата--Україна

   Доходи--Соціальна політика--Україна

   Історія--Матеріальне становище населення--Російська імперія--СРСР

   Населення--Соціальна нерівність--Оцінка--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
диференціація між містом і селом в умовах життя -- поселенська нерівність -- бідність та злиденність населення -- соціальний статус селян -- соціальний статус містян
Анотація: Показано процес формування відмінностей у рівні життя населення сіл і міст в різні історичні періоди. Зроблено спробу пояснити залежність достатку людини від статусу в суспільстві в різні часи. Проаналізовано рівень життя українців в певні історичні епохи під владою різних країн.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Когатько, Ю. Л.
    Політика подолання територіальних диспропорцій у рівні та якості життя населення: досвід деяких країн [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2016. - № 2. - С. 156-168. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Рівень життя населення--Якість життя населення--Міжнародний досвід
Кл.слова (ненормовані):
територіальні диспропорції -- регіональні трансфери -- державні інвестиції
Анотація: Аналізуючи міжнародний досвід з подолання територіальних диспропорцій у рівні та якості життя населення можна виділити основні інструменти, які для цього використовують держави: федеральні субсидії та трансфери, податкові преференції, платежі вирівнювання, делегування вирішення найважливіших соціальних проблем на місця, створення спеціальних торгових зон, створення спеціальзованих фондів та інститутів розвитку відсталих регіонів, розвиток інфраструктурних проектів, створення державних підприємств та державні інвестиції.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Когатько, Ю. Л.
    Поліпшення житлових умов населення України: оцінка, потреби [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 86-102. - Бібліогр. с. 101-102 (13 назв)
Рубрики: Житлове будівництво--Фінансування
   Житлове законодавство

Анотація: Метою статті є дослідження потреб населення України у покращенні житлових умов. Виявлено, що оцінити житлові умови за всіма індикаторами, за якими досліджують житлові умови, практично неможливо через відсутність даних щодо багатьох із них, тому для оцінки краще обрати найважливіші показники: забезпечення кількістю кімнат, житловою площею і необхідними зручностями. Як індикатор введено і проаналізовано мінімально необхідні житлові умови, а саме: наявність житлової площі понад 13,65 м2 на особу, кількість кімнат на одну менше, ніж за нормами European Union Statistics on Income and Living Conditions (EU-SILC), наявність водогону та каналізації. Також уведено як індикатор і проаналізовано нормальні житлові умови, визначені за такими характеристиками: наявність кількості кімнат відповідно до норми EU-SILC, наявність ванни чи душу. Визначено, що найгірша ситуація із житловими умовами пов’язана із забезпеченням кімнатами відповідно до визначеного мінімально допустимого нормативу (EU-SILC мінус одна кімната, що є наближеним до українських реалій). При цьому в найгіршій ситуації перебувають багатодітні родини. Якщо розглядати позбавлення домогосподарств мінімально необхідними житловими умовами у дрібнішому розрізі, то найбільшою буде кількість сімей, яким бракує загальної житлової площі, однак вони мають достатню кількість кімнат, а їхнє житло обладнане водогоном та каналізацією. Визначено, що забезпеченість мінімально необхідними житловими умовами у розрізі регіонів повністю залежить від частки сільського населення. Всі однокімнатні квартири не є нормальними житловими умовами за європейськими стандартами, однак є визнаною українським суспільством нормою для життя самотньої людини. Доведено, що більшість домогосподарств, які складаються з осіб пенсійного віку, мешкають у житлі, кількість кімнат якого є вищою за мінімально необхідну норму. Розраховано вартість задоволення потреби в мінімальній кількості кімнат, а також вартість підведення води в будинки без водогону. Показано нерівномірність цін на буріння свердловин для водопостачання у різних регіонах залежно від глибини залягання ґрунтових вод, особливостей геологічної будови, рівня економічного розвитку


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Когатько, Ю. Л.
    Бідність сільських дітей в Україні [Текст] / Ю. Л. Когатько // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 89-102. - Бібліогр. с. 99-101 (17 назв)
Рубрики: Селяни--Якість життя
   Сільські місцевості--Діти

   Сільські громади--Доходи населення

Анотація: Метою статті є виявлення і дослідження особливостей монетарної і немонетарної бідності сільських дітей, а також їх соціального відторгнення. Новизною роботи є доведення факту, що сільські діти перебувають у суттєво гіршому становищі, порівняно з міськими, не стільки за монетарною бідністю, скільки за позбавленнями, і що для вирішення цієї проблеми недостатньо лише зростання доходів у домогосподарствах сіл. Для дослідження бідності сільських дітей в Україні застосовано спеціальні і загальнонаукові методи: аналіз і синтез, статистичний метод, метод графічного аналізу, аналіз бази даних. Виявлено, що родини, які проживають у різних типах місцевості, мають різні можливості щодо забезпечення достатку і розвитку дітей. Низькі доходи частково визначають високий рівень бідності як за відносним критерієм, так і за фактичним прожитковим мінімумом за витратами сімей з дітьми в сільській місцевості. Визначено, що сім’ї з дітьми сільської місцевості загалом у структурі витрат більше витрачають на продукти, хоча це суттєво менші суми, ніж у містах. Визначено, що монетарна бідність не завжди є основною проблемою сільських родин з дітьми, оскільки суттєво посилюється немонетарною бідністю. Сільські родини з дітьми мають більші позбавлення в житлових умовах. В сільській місцевості вища частка дітей, які взагалі не склали зовнішнє незалежне оцінювання, не мають доступу до дистанційної освіти через низьку якість інтернет-зв’язку, а часом і його відсутність. Сільські діти більшою мірою позбавлені можливості оздоровлення, вони менше бувають на морі чи відпочивають у санаторіях і дитячих таборах. Проблемою є і позбавлення у доступі до медичних послуг. Окрім монетарної і немонетарної бідності в дуже малих селах існує проблема із соціальним відторгненням дітей. Більшість матеріальних проблем сімей з дітьми в сільській місцевості можна вирішити насамперед покращенням зайнятості населення, і, що не менш важливо, її диверсифікацією. Значний поштовх до поліпшення рівня життя сімей з дітьми, а також зниження соціального відчуження дітей має дати ремонт наявних і будівництво нових доріг, покращення транспортного сполучення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)