Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Любіч, Олександр$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Дробязко, Анатолій.
    Стан та перспективи розвитку банків із іноземним капіталом в Україні [Текст] / А. О. Дробязко, О. О. Любіч // Фінанси України. - 2018. - № 6. - С. 91-106. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банки--Іноземний капітал--Розвиток
Анотація: У статті наведено коротку історію входження іноземного капіталу у вітчизняну банківську систему. Відображено порівняльну динаміку ключових показників провідних кластерів банків у І кв. 2018 р. за походженням капіталу (державний, приватний український, західний і російський). Розкрито фінансові можливості іноземних інвесторів щодо безпечного входження їхнього капіталу в економіку України. Проаналізовано системні збитки банків із державним російським капіталом, що потребують постійної фінансової підримки материнських структур.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Дунаєв, Борис.
    Фінансове управління макроекономічними процесами [Текст] / Б. Б. Дунаєв, О. О. Любіч // Фінанси України. - 2018. - № 9. - С. 73-90. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансове управління--Макроекономічні процеси
Анотація: У статті зазначено, що на сьогоднішній день у світовій практиці держава здійснює фінансове управління макроекономічними процесами за допомогою регулювання суми готівки й депозитів на вимогу та швидкості обігу грошей, а також використання бюджетно-податкових, амортизаційних, інвестиційних і ринкових інструментів. Показано, що для реалізації Цілей сталого розвитку необхідне постійне зростання реального ВВП, яке забезпечується розширеним відтворенням капіталу при ринковій рівновазі.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Бортніков, Геннадій.
    Кредитне фінансування стартапів як складова державних програм стимулювання економічного зростання [Текст] / Г. П. Бортніков, О. О. Любіч // Фінанси України. - 2018. - № 11. - С. 54-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Підприємства--Кредитне фінансування--Державна програма--Економічне зростання
Анотація: У статті розглянуто кредитування новостворених підприємств у контексті сприяння економічного розвитку України. Зазначено, що національні програми розвитку стартапів доцільно зорієнтувати на підтримку інноваційних технологій, у т. ч. у сфері комп'ютеризації, діджиталізації, екології, енергозбереження. Окремим напрямом має стати розвиток імпортозаміщення та виробництва експортної продукції з високою доданою вартістю. Розпорядником бюджетних коштів повинне виступати національне агенство з розвитку підприємництва.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Дробязко, Анатолій.
    Посилення ролі банків з участю держави в капіталі у забезпеченні розвитку реального сектору економіки України [Текст] / А. О. Дробязко, О. О. Любіч // Фінанси України. - 2019. - № 2. - С. 43-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банки--Державний капітал--Розвиток економіки--Україна
Анотація: Аналіз результатів діяльності банківської системи України за 2018 р. вказує на те, що вона вийшла з кризи 2014-2015 рр. та поступово знову завойовує довіру з боку суспільства. Це пов'язано з усуненням чинника фінансової дестабілізації завдяки націоналізації Приватбанку, найбільшоно в країні банку з участю держави в капіталі. У статті показано, що такі банки є флагманами кредитної активності в провідних секторах економіки. Розглянуто основні тенденції в розрізі галузевого кредитування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази ведення банківського бізнесу в Україні у 2019 р.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Дробязко, Анатолій.
    Аналіз ефективності капіталовкладень у банки з участю держави в капіталі у 2018 році [Текст] / А. О. Дробязко, О. О. Любіч, А. О. Свистун // Фінанси України. - 2019. - № 4. - С. 32-51. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банківська система України
Кл.слова (ненормовані):
Капіталовкладення -- Банки -- Державна політика -- фінансова модель банку
Анотація: Банківська система України за результатами 2018 р. показала прибуткову діяльність після чотирьох років збитків. У статті аналізується фінансова модель банку шляхом розрахунку зустрічних фінансових потоків із домогосподарствами, корпоративними клієнтами, контрагентами на міжбанківському й міжнародному ринках та державними інституціями. Ключовим параметром оцінки фінансової моделі є операційний прибуток, котрий складається зі сформованих резервів і задекларованого прибутку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази ведення банківського бізнесу в Україні у 2019 р.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр; Свистун, Андрій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Любіч, Олександр.
    Макроекономічні аспекти фінансової стабільності України [Текст] / О. О. Любіч, А. О. Дробязко // Фінанси України. - 2020. - № 1. - С. 8-25. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фінансова стабільність--Макроекономічні аспекти--Економічна безпека--Споживча інфляція
Анотація: Проаналізовується взаємний вплив індикаторів економічної безпеки та шляхи сприяння розширенню поточного банківського кредитування реального сектору економіки, досліджуються взаємозв'язки у трендах 20-річного циклу розвитку між основними інструментами центрального банку й темпами монетизації реального сектору.


Дод.точки доступу:
Дробязко, Анатолій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Дмитренко, Тетяна Леонідівна.
    Упровадження міжнародних стандартів регулювання ринку віртуальних активів в Україні [Текст] / Т. Л. Дмитренко, О. О. Любіч // Фінанси України. - 2020. - № 9. - С. 65-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічна безпека--Віртуальні активи--Регулювання ринку--Міжнародні стандарти--Україна
Анотація: Розглянуто процес упровадження оновлених Рекомендацій Групи з розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF), П’ятої Директиви Ради Європи в законодавство України та функціонування Національної системи протидії відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму для забезпечення реалізації положень міжнародних і європейських стандартів щодо регулювання операцій з віртуальними активами й діяльності постачальників послуг із ними. Проаналізовано Керівництво FATF щодо ризик-орієнтованого підходу до обігу віртуальних активів та діяльності провайдерів послуг з ними, Керівництво Ради Європи щодо ключових подій, регулятивних проблем та рішень щодо обігу криптоактивів, проект Закону України “Про віртуальні активи”. Особливу увагу приділено заходам щодо зниження загроз використання віртуальних активів у тіньовій економіці, розвитку шахрайства у кіберпросторі, кіберзлочинності та надані рекомендації щодо розвитку прозорого цивілізованого крипторинку та цифрових технологій загалом.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр Олексійович

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Любіч, Олександр Олексійович.
    Цифрова валюта центральних банків і монетарна політика [Текст] / О. О. Любіч, Г. П. Бортніков // Фінанси України. - 2020. - № 10. - С. 64-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Цифрові гроші--Центральний банк--Грошовий обіг
Анотація: Метою дослідження є визначення потенційного впливу запровадження цифрових валют центрального банку (ЦВЦБ) на монетарну політику. В рамках статті увагу зосереджено на двох аспектах: необхідності збереження готівки та потенційній небезпеці приватних цифрових (електронних) грошей для монетарної політики. Підкреслено, що однією з потенційних загроз ефективній монетарній політиці є виникнення приватних цифрових грошей і ризик невдалого вибору бізнес-моделі ЦВЦБ. Розвиток приватних цифрових валют може істотно зменшити доходи центральних банків від сеньйоражу, послабити їх вплив на фінансову систему та негативно позначитися на монетарній політиці.


Дод.точки доступу:
Бортніков, Геннадій Петрович

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

9.


    Бортніков, Геннадій Петрович.
    Незалежність центрального банку як органу монетарної політики [Текст] / Г. П. Бортніков, О. О. Любіч, Н. П. Шульга // Фінанси України. - 2020. - № 11. - С. 35-55
Рубрики: Монетарна політика--Центральний банк--Фіскальна політика--Фінансова безпека
Анотація: У статті наголошено, що в умовах системних криз на центральний банк як орган монетарної політики покладається відповідальність за забезпечення фінансової та макроекономічної стабільності, що може розмивати межу між монетарною й фіскальною політикою, а також призвести до втрати його незалежності під політичним тиском. До того ж необхідно визначитися з допустимим ступенем автономії центрального банку, який здатний прийняти рішення, що нейтралізують позитивний ефект фіскальних заходів, особливо тих, котрі спрямовані на стимулювання економічного зростання. Доведено доцільність щорічного моніторингу модифікованого індексу незалежності Національного банку України на основі порівняння його з країнами зі схожим рівнем розвитку економіки.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр Олексійович; Шульга, Наталія Петрівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)