Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Малюк, Андрій$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Показані документи с 1 за 9
1.


    Малюк, Андрій.
    Економіко-соціологічна концепція К. Полані як теоретико-методологічне підгрунтя соціально-критичного дослідження неоліберальної глобалізації / А. Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 2. - С. 107-126. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Неолібералізм--Економіко-соціологічна концепція


Дод.точки доступу:
Полані, Карл Пауль (американський і канадський економіст, антрополог і соціолог ; 1886-1964) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Малюк, Андрій.
    Формування довготривалої історичної кон'юнктури сучасної ґлобальної кризи / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 1. - С. 27-45. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Капіталізм--Кон'юнктура розвитку--Ѓлобалізація
Анотація: Ця стаття являє собою спробу застосування методології дослідження довготривалої історичної кон'юнктури до аналізу формування умов і передумов періоду сучасної ґлобальної фінансово-економічної кризи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Малюк, Андрій.
    Зміна соціально-класової стратегії владних і панівних груп Заходу за умов структурної кризи капіталізму / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 2. - С. 36-51. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Капіталізм--Ґлобальна криза--Історична кон'юнктура
Анотація: Статтю присвячено аналізу соціально-політичних умов під впливом початку структурної кризи капіталізму у 1970-х роках.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Малюк, Андрій.
    Теоретико-методологічні проблеми дослідження сучасної ґлобальної кризи / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг : Науково-теоретичний часопис. - 2012. - № 4. - С. 22-50. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65
Рубрики: Економіка--Ґлобальна криза
Анотація: Розглядається сучасний стан ґлобальної капіталістичної економіки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Малюк, Андрій.
    Неоліберальна трансформація повоєнної моделі капіталістичного розвитку як складова довгострокової історичної кон'юнктури періоду структурної кризи капіталізму / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2013. - № 4. - С. 96-121
ББК 65
Рубрики: Капіталізм--Глобальна криза--Історична кон'юнктура
Анотація: Стаття продовжує аналіз внутрішньої динаміки фази структурної кризи капіталістичної системи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Малюк, Андрій.
    Глобалізація як процес виникнення інформаційного суспільства [Текст] / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 4. - С. 20-39. - Бібліогр.: с. 38-39
Рубрики: Інформаційне суспільство--Концепції виникнення--Глобалізація
Кл.слова (ненормовані):
коґнітивний капіталізм -- Маркс -- теорія вартості -- соціальна теорія
Анотація: У статті проаналізовано взаємовідносини між теорією ґлобалізації й теоріями постіндустріального/інформаційного суспільства. У теоріях ґлобалізації маємо спроби схарактеризувати утворюване нині глобальне суспільство як суспільство постіндустріальне/інформаційне. Тому увагу в статті сфокусовано на основних проблемах теорії постіндустріального/інформаційного суспільства, пов’язаних із необхідністю обґрунтувати, по-перше, тезу про пришестя на зміну індустріальному капіталізму інформаційного суспільства, інформаційного капіталізму, когнітивного капіталізму, а по-друге, тезу про те, що за нових умов класична соціальна теорія втрачає здатність пояснювати соціальну реальність і це внеобхіднює заміну її принципово новими теоріями. У статті стверджується, що в разі визначення ґлобального суспільства як суспільства постіндустріального/інформаційного, теорія ґлобалізації не дає адекватного, об’єктивно істинного образу реальності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Малюк, Андрій.
    Концепція ґлобалізації К. Маркса: спроба теоретичної реконструкції / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 4. - С. 157-178. - Бібліогр. в кінці ст.
Анотація: Розглядається Марксова концепція ґлобалізації, що ґрунтується на соціально-філософських ідеях матеріалістичного розуміння історії та матеріалістичної теорії всесвітньо-історичного процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Малюк, Андрій.
    К. Маркс про роль капіталізму в формуванні всесвітньо-історичних відносин / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 1. - С. 73-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Марксистська концепція--Капіталізм--Формування глобальних взаємозв'язків
Кл.слова (ненормовані):
матеріалістичне розуміння історії -- світова капіталістична система -- соціальна теорія -- глобалізація
Анотація: Здійснюється реконструкція Марксової концепції місця і ролі капіталізму у встановленні всесвітніх, глобальних відносин і взаємозв’язків, а також історичних меж створеної ним глобальності. Показано, що, з точки зору Маркса, формування капіталізму є невіддільним від утворення системи Глобальних взаємозв’язків і глобальної системи суспільних відносин. З іншого боку, формування системи Глобальних відносин випливає з закономірностей розвитку капіталістичного суспільства. Та історична форма продуктивних сил і суспільних відносин, завдяки якій і за допомоги якої світ залучався до системи Глобальних взаємозв’язків, була капіталістичною. Капіталізм за своєю природою є Глобальною системою. Глобальність і всесвітність становлять саму сутність капіталізму, який Маркс розумів як внутрішньо експансіоністську, а отже, світову систему. Таке розуміння випливає з природи капіталу, в якій закладено його прагнення до нескінченного накопичення, самозростання.


Дод.точки доступу:
Маркс, Карл Генріх (німецький філософ, соціолог, економіст, політичний журналіст ; 1818-1883) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

9.


    Малюк, Андрій.
    Імперіалізм у Марксовій концепції глобалізації / Андрій Малюк // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 33-61. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Марксизм--Концепція глобалізації--Місце імперіалізму
Кл.слова (ненормовані):
матеріалістичне розуміння історії -- імперіалізм
Анотація: У статті здійснюється реконструкція Марксової концепції місця і ролі капіталізму в становленні всесвітніх, глобальних відносин і взаємозв’язків, а також історичних меж створеної ніш глобальності. Показано, що створена капіталізмом глобальність і глобальна експансія капіталу має імперіалістичний характер. Але при цьому капіталізм руйнує характерну для попередньої історії приватновласницьких відносин економічну роздробленість власності та засобів виробництва. Він об’єднує місцеві, національні та регіональні ринки у світовий ринок, інтегрує виробничі сили всього людства через глобальні виробничі мережі та вартісні ланцюжки. Таким чином, капіталізм здійснює усуспільнення праці в небачених раніше масштабах. Усе це є передумовою переходу до безпосередньо суспільного виробництва, подолання відчуження і знищення класової нерівності. Історичне виправдання капіталізму Маркс бачить у тому, що він створює матеріальний базис нового суспільства. З одного боку, капіталізм розвиває світові відносини, Грунтовані на взаємній залежності всього людства, а також засоби цих відносин. З іншого боку, він розвиває виробничі сили людини й забезпечує перетворення матеріального виробництва в панування над силами природи за допомоги науки. Перетворення історії на дійсно всесвітню історію — необхідна умова і передумова її перетворення з передісторії на справжню історію, яка збігається із переходом до комуністичного типу розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)