Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Пономаренко, С. С.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Пономаренко, С. С.
    Акцентні відмінності іменників чоловічого роду у львівському виданні "Апостола" 1574 р. порівняно з московським виданням 1564 р. [Текст] / С. С. Пономаренко // Мовознавство. - 2011. - № 3. - С. 65-77. - Библиогр.: с. 75 (27 назв)
Рубрики: Мовознавство--Іменники чоловічого роду
Анотація: Статтю присвячено акцентним відмінностям іменників чоловічого роду, встановлено тенденції в наголошенні аналізованих слів львівського видання "Апостола" через залучення відомостей з інших пам'яток XVI-XVIII ст., словників та діалектологічних праць; доведено, що в більшості випадків такі розбіжності в акцентуації є не помилковими, а відбивають справжній український наголос XVI ст., відмінний від російського.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Пономаренко, С. С.
    Акцентні відмінності іменників середнього роду у львівському виданні Апостол 1574 р. порівняно з московським виданням 1564 р. [Текст] / С. С. Пономаренко // Мовознавство. - 2012. - № 4. - С. 24-36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Мовознавство--Іменник--Налогос
Анотація: Статтю присвячено акцентним відмінностям іменників середнього роду, встановлено тенденції в наголошенні аналізованих слів львівського видання Апостол через залучення відомостей з інших пам'яток ХVІ - ХVІІ ст., словників та діалектологічних праць; доведено, що в більшості наголос ХVІ ст., відмінний від російського.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Пономаренко, С. С.
    Специфіка морфонологічних явищ у процесі лексичної деривації в українській мові [Текст] / С. С. Пономаренко // Мовознавство. - 2016. - № 4. - С. 40-46. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Українська мова--Морфологічна термінологія
Анотація: У статті проаналізовано поняття морфонеми в лінгвістичних дослідженнях XX ст. та подано її розгорнуту дефініцію, розглянуто основні особливості морфонологічних явищ, що супроводжують процес лексичної деривації, описано типові для української мови морфонологічні процеси- альтернацію, інтерфіксацію, інтерференцію, усічення, зміну акцентуації; визначено відмінності між альтернацією та інтерфіскацію, інтерференцією морфем і гаплологією; доведено, що словотвірне переміщення наголосу не є однаковим для тотожних словотвірних типів, крім того, словотвірна рухомість налогосу далеко не завжди збігається зі словозмінною (формотвірною) рухомістю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Пономаренко, С. С.
    Класифікаційні типи морфонологічних моделей в українській мові [Текст] / С. С. Пономаренко // Мовознавство. - 2016. - № 6. - С. 57-65
Рубрики: Морфонологічна модель--Словотвірний тип--Класифікація--Українська мова
Анотація: У статті визначено відмінність між поняттями "морфонологічна модель" і "словотвірний тип"; доведено, що слова одного словотвірного типу можуть бути побудовані за різними морфонологічними моделями. Запропоновано розрізняти морфонологічні моделі формотвірного й дериваційного типу, а також подано класифікацію моделей дериваційного типу. Виявлено, що найпродуктивнішими є альтернаційні та акцентуаційні морфонологічні моделі дериваційного типу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)