Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Шабанов, Роман$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Шабанов, Роман.
    Щодо поняття господарсько-правових засобів державного регулювання економіки за законодавством України [] / Роман Шабанов, Микола Ждан // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Державне регулювання--Господарсько-правові засоби--Україна
Кл.слова (ненормовані):
прямі засоби -- непряме регулювання -- державне замовлення -- ліцензування
Анотація: Досліджено поняття господарсько-правових засобів державного регулювання економіки за законодавством України. Вказано, що господарсько-правові засоби державного регулювання можна визначити як засоби впливу держави на сферу підприємництва з метою створення або забезпечення умов діяльності суб’єктів підприємництва відповідно до прийнятої національної економічної політики. До господарсько-правових засобів державного регулювання економіки віднесено правові прямі та непрямі засоби. Зроблено висновок про те, що особливість прямих засобів полягає в тому, що їм властиво безпосередніми владними регуляторами примушувати суб’єкта господарювання діяти певним чином у господарському середовищі, а непрямі засоби – це ті регулятори економічного середовища, які стимулюють ефективне господарювання і додають економічної вигоди поведінці, яка є бажаною для суспільства і держави.


Дод.точки доступу:
Ждан, Микола

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Шабанов, Роман.
    Досудове врегулювання господарських спорів: співвідношення норм матеріального та процесуального права [Текст] / Роман Шабанов, Микола Ждан // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 2. - С. 63-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські спори--Досудове врегулювання
Кл.слова (ненормовані):
претензія -- судовий захист
Анотація: Статтю присвячено розкриттю питання співвідношення норм матеріального та процесуального права досудового врегулювання господарських спорів. Визначено, що за своїм правовим характером відносини із досудового (претензійного) розв’язання господарського спору є матеріальними, а не процесуальними. На наше переконання, регулювання порядку досудового врегулювання господарських спорів не повинно обмежуватися рамками лише ст. 222 Господарського кодексу України, а має визначатися окремим розділом, для того щоб чітко встановити порядок реалізації господарсько-правової відповідальності (порядок і строки пред’явлення та розгляду претензії, повідомлення заявника про результати розгляду претензії). Норми Господарського процесуального кодексу України повинні бути спрямовані виключно на регулювання обов’язкового порядку здійснення господарського судочинства уповноваженим судовим органом. Вважаємо, що встановлення законом обов’язкового досудового врегулювання спору обмежує можливість реалізації права на судовий захист.


Дод.точки доступу:
Ждан, Микола

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Коваленко, Олена.
    Дискримінація чи єдність та диференціація правового регулювання трудових відносин: що нівелюється МОЗ на шляху досягнення гендерної рівності в Україні [Текст] / Олена Коваленко, Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 128-135. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Гендерна рівність--Проблеми досягнення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
соціальна держава -- єдність та диференціація правового регулювання -- принцип безумовного пріоритету збереження життя і здоров’я людини
Анотація: Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» задала вектори перетворень із метою впровадження в Україні європейських стандартів життя та виходу України на провідні позиції у світі. Однак чи за цими векторами рухається Україна у світлі останніх подій, пов’язаних із визнанням 13.10.2017 Міністерством охорони здоров’я України таким, що втратив чинність, свого наказу від 29 грудня 1993 р. № 256 «Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок (ДНАОП 0.03-8.08-93)» та реєстрацією цього наказу у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2017 р. за № 1508/31376, сьогодні є питанням риторичним і доволі актуальним. Насамперед тому, що таким чином здійснюється спроба винищення розуміння фундаментальних понять трудового права – єдності та диференціації норм трудового права – шляхом заміни на термін «дискримінація у галузі праці». Автори обґрунтовують думку, що в основі діяльності України, а зокрема її державних органів, має бути втілено принцип безумовного пріоритету збереження життя і здоров’я людини як найвищої соціальної цінності. Робиться висновок, що скасування МОЗ Переліку важких робіт та робіт із шкідливими та небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, не тільки не сприяє досягненню гендерної рівності та забезпеченню сталого розвитку суспільства, веде до непрямої дискримінації жінок, а й іде у розріз із виконанням головного обов'язку Української держави – утвердженням і забезпеченням прав і свобод людини.


Дод.точки доступу:
Шабанов, Роман

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Шабанов, Роман.
    Концепция достойного труда в Украине: состояние внедрения и перспективы развития / Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 145-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ринок праці--Регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
продуктивна зайнятість -- соціальна мобільність -- гендерна рівність
Анотація: В умовах міжнаціональної конкуренції, особливо в трудомістких секторах, роботодавці стали приділяти більше уваги витратам на оплату праці. Відбувається перехід від підходу, властивого індустріальному суспільству і патерналістській державі, який передбачав застосування пасивних заходів регулювання ринку праці, до раціональної концепції прозорого і мобільного глобального світу, що отримала назву «гідна праця».


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Шабанов, Роман.
    Правове регулювання праці суддів нормами трудового права [Текст] / Роман Шабанов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 112-117. - Бібліогр. 19 назв
Рубрики: Трудове право--Праця судді--Правове регулювання
Анотація: Розкрито проблемні дослідницькі аспекти, пов’язані з віднесенням врегулювання праці цієї категорії працівників саме до сфери дії трудового права, наведено аргументи, чому саме праця суддів має врегульовуватися нормами трудового права. Доведено (як теоретично, так і на прикладах), що праця суддів має врегульовуватися нормами трудового права насамперед тому, що з огляду на трудове право суддя є найманім працівником, наймає його на роботу держава, він як працівник діє від імені та в інтересах саме держави (суспільства), отже, в цьому сенсі чинити правосуддя – це частина трудової функції судді як найманого працівника.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)