Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Шемета, Тетяна$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Шемета, Тетяна.
    Частка в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю: поняття, правова природа [Текст] / Тетяна Шемета // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 55-60. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Акціонерні товариства--Статутний капітал--Структура
Кл.слова (ненормовані):
корпоративні права -- участь в управлінні товариством -- майнові права
Анотація: У статті сформульовано поняття та визначено правову природу частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю. Автором доведено, що частка в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю є об’єктом права, а саме право на частку в статутному капіталі є майновим. Обґрунтовано, що момент виникнення права на участь в управлінні товариством не збігається з моментом набуття права власності на частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Шемета, Тетяна.
    Про частку в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю в разі виходу або виключення учасника [Текст] / Тетяна Шемета // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 59-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарські товариства--Статутний капітал--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
набуття частки
Анотація: У статті проаналізовано правові наслідки щодо частки в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю в разі виходу або виключення учасника з нього. Автором встановлено, що в юридичній літературі не існує єдиного підходу щодо вирішення питання про необхідність зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю в разі виходу учасника. Доведено, що, за загальним правилом, в разі виходу учасника з товариства з обмеженою відповідальністю його частка в статутному капіталі нікому не передається, приймається рішення про зменшення розміру статутного капіталу, про що виконавчий орган товариства протягом 10 днів має письмово повідомити кожного кредитора, вимоги якого до товариства не забезпечені заставою, гарантією чи порукою. Під час проведення державної реєстрації змін до відомостей Єдиного державного реєстру щодо виключення або виходу учасника товариства з обмеженою або додатковою відповідальністю державний реєстратор одночасно вносить запис про зменшення розміру статутного капіталу на розмір відповідної частки в статутному капіталі. Аргументовано, що товариство може не зменшувати розмір статутного капіталу в разі виходу учасника або його виключення, може прийняти рішення про набуття товариством частки у своєму статутному капіталі, яка належала учаснику, що вибув з товариства. Товариство з обмеженою відповідальністю разом із заявою про державну реєстрацію змін до відомостей Єдиного державного реєстру щодо виключення або виходу учасника товариства з обмеженою відповідальністю має надати довідку про формування резервного капіталу в розмірі, який відповідно до закону допускає володіння часткою у своєму статутному капіталі. З урахуванням зарубіжного досвіду правового регулювання відносин в разі виходу учасника з товариства з обмеженою відповідальністю запропоновано внести зміни до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та передбачити, що з моменту виходу учасника з товариства з обмеженою відповідальністю частка цього учасника може переходити до самого товариства за рішенням загальних зборів учасників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)