Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Веремчук, А. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Веремчук, А. В.
    Ресурсний потенціал заощаджень домогосподарств України [Текст] / А. В. Веремчук // Демографія та соціальна економіка. - 2017. - № 2. - С. 202-210. - Бібліогр.: с. 209-210.
УДК
Рубрики: Домогосподарства--Заощадження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
накопичення -- рівень споживання -- реальний дохід -- рівень життя -- грошові кошти -- середній клас


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Веремчук, А. В.
    Оцінка потенціалу «великих даних» для дослідження трудової міграці [Текст] / А. В. Веремчук, М. А. Розбицький // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 196-208. - Бібліогр. с. 206-208 (23 назви)
Рубрики: Трудова міграція
Анотація: Кількість українців, які працюють за кордоном, зростає, а наявні статистичні, соціологічні та адміністративні дані не можуть задовольнити потреби дослідників, експертів і фахівців органів державного управління у своєчасних та невикривлених даних. У результаті у публікаціях представлені суттєво відмінні оцінки масштабів і тенденцій міграційних процесів. У такій ситуації дослідники все частіше намагаються використати альтернативні джерела інформації, до яких належать «великі дані», які не тільки вирішують питання своєчасності отримання інформації, але і дають можливість отримати інформацію з питань, щодо яких раніше свідчення були «точковими» (наприклад, маршрути нелегальних мігрантів). Описані основні типи «великих даних», які можуть бути використані для вивчення міграції, їхня доступність для дослідника і основні недоліки. Для оцінки потенціалу використання «великих даних» виконано пілотне дослідження з використанням інформації з відкритих джерел, а саме Google Trends та Інтернет-сайтів для пошуку роботи. Показано, що дані Google Trends відображають зміну напрямів трудової міграції з Російської Федерації на користь Польщі після 2014 р. (коли відбулась окупація АР Крим і почався конфлікт на сході України). У той самий час, структура вакансій із Інтернет-сайтів для пошуку роботи не відповідає професіональній структурі трудових мігрантів з України. Зроблено висновок, що на даний момент в Україні «великі дані» відкритого доступу можуть допомогти лише поверхово охарактеризувати тенденції міграційних процесів, але не можуть показати чисельність трудових мігрантів, тобто можуть слугувати доповненням до традиційних статистичних даних. До основних бар’єрів для формування рішень на основі «великих даних» у вивченні соціальних процесів належать низький рівень використання Інтернету в Україні (у порівнянні з розвинутими країнами), відсутність законодавчого регулювання питання доступу дослідників до даних приватних компаній і брак спеціалістів необхідної кваліфікації.


Дод.точки доступу:
Розбицький, М.А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)