Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Казаков, Валерій$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


   
    Круглий стіл "Демократія і суспільна трансформація в контексті війни на Донбасі" [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 2. - С. 3-34. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. War and Support for Democracy: The Asymmetry of Direct Exposure and Sosialisation Effects / Mikhail A. Alexseev. Війна і мир: цілинне поле для соціологів / Ірина Бекешкіна. Групові ідентичності в контексті війни на Донбасі / Олена Злобіна. Травма війни: контекстуальність "українського кейсу" / Олександр Стегній. Мовна політика і мовні практики в контексті війни / Віктор Степаненко. Соціальний виклик внутрішнього переселення: гібридні контури українського "кейсу" / Катерина Іващенко-Стадник. Конфлікт на Донбасі: деякі проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Інтернет-практики українців в умовах збройного конфлікту на Донбасі / Наталія Бойко.
Рубрики: Збройні конфлікти--Україна--Донбас--Росія
   Демократія--Суспільна транформація--Україна

Анотація: Черговий круглий стіл у рамках спільного проекту Інституту соціології НАН України, журналу "Соціологія: теорія, методи, маркетинг" та фонду "Демократичні ініціативи"ім. І. Кучеріна "Публічна соціологія як чинник розвитку громадянського суспільства в Україні", що здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження", присвячений обговоренню проблем підтримки демократії та різних аспектів суспільної трансформації в Україні в контексті війни на Донбасі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


   
    Круглий стіл "Реформи в Україні": реальна практика і суспільні очікування [Текст] // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 23-50. - Зміст: Вступне слово / Віктор Степаненко. Реформи, влада і публічна роль соціології / Євген Головаха. Громадський дискурс як чинник реформування українського суспільства / Анатолій Єрмоленко. Реформи: проблеми методології дослідження / Валерій Казаков. Камо грядеши, Україно, ц ХХІ столітті? / Анатолій Арсеєнко. "Ми прокинулись у новій країні, але не в новому суспільстві" / Ігор Мартинюк. Інституціональна необхідність судової реформи / Олександр Стегній. Щодо реалій і суспільних очікувань від реформ в Україні / Тетяна Петрушина. Оцінки результатів економічних реформ населенням України / Вікторія Смакота. Реформування економіки: чи готове населення України терпіти погіршення добробуту? / Наталія Толстих. Вплив деіндустріалізації на становище робітників України / Віталіна Буткалюк. Е-реформування – позитивний поштовх до перетворень суспільства / Наталія Бойко. Помісна церква в Україні / Ольга Максименко. Реформи і соціологія / Ірина Бекешкіна.
Рубрики: Реформи--Практика--Соціальні очікування--Круглий стіл--Україна


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Привалов, Юрій.
    Розуміння "розколу" в соціологічній літературі [Текст] / Юрій Привалов, Валерій Казаков // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 1. - С. 164-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціологія--Поняття--Розкол
Кл.слова (ненормовані):
різновиди розколу -- конфлікт -- класовий аналіз -- конфліктний функціоналізм -- діалектична теорія конфлікту
Анотація: Здійснено спробу розв'язання взаємозалежних проблем: проблеми методології дослідження сучасних соціальних конфліктів і проблеми соціального розколу. Прицьому автори припускають, що концептуалізація феномену розколу і створення, принаймні часткового, категоріального апарату теорії розколуможуть дати інструмент розв'язання проблеми методології дослідження сучасних конфліктів.


Дод.точки доступу:
Казаков, Валерій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Казаков, Валерій.
    Ідеальний тип у творчості Карла Маркса та Макса Вебера / Валерій Казаков // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2018. - № 3. - С. 74-95. - Библиогр.: с. 93-95
Рубрики: Капіталізм--Теорія ідеальних типів--Дослідження--Порівняльний аналіз
Анотація: Здійснено спробу нового поглибленого прочитання і розуміння Марксової теорії капіталізму (капіталістичного суспільства), викладеної у “Капіталі”. Це завдання передбачає, по-перше, звернення до теорії ідеальних типів Вебера, встановлення причин необхідності їх конструювання, виявлення головних якісних характеристик; по-друге, метааналіз (метатеоретизування) на базі зовнішньоінтелектуального варіанта метатеорії (за Рітцером), спрямованого на отримання поглибленого соціологічного знання, та звернення до інших академічних дисциплін, зокрема політичної економії. Базові категорії теорії Маркса (“капітал”, “капіталізм”, “капіталістичний спосіб виробництва” та ін.) у його дослідженні виконують роль ідеальних типів, сконструйованих на підставі припущень та уявлень (наприклад, урівноваженості попиту та пропозиції, продажу товарів за їхньою собівартістю, еквівалентного обміну тощо). Вони утворюють цілісну взаємопов’язану систему, яка є не знанням про об’єктивну реальність (капіталізм, капіталістичне суспільство тощо), а лише засобом виробництва цього знання.


Дод.точки доступу:
Вебер, Макс (німецький соціолог, філософ, історик, політичний економіст ; 1864-1920) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Казаков, Валерій.
    Громадянське суспільство і популізм / Валерій Казаков // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2019. - № 3. - С. 31-32
Рубрики: Громадянське суспільство--Популізм
Анотація: Виступ на круглому столі "Методологічні та методичні аспекти соціологічного дослідження громадянського суспільства в Україні", що відбувся 24 травня 2019 р. в в конференц-залі Інституту соціології НАН України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)