Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Кожолянко, Г. К.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Показані документи с 1 за 8
1.


    Кожолянко, Г. К.
    Доповнювальні елементи традиційного українського костюма українців Буковини [Текст] / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 1. - С. 57-65 : вкл. л. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Народний костюм український--Буковина
   Рушники--Буковина

   Головні убори--Буковина

   Взуття--Буковина

Анотація: У статті досліджуються етнологічно-народознавчі наукові проблеми доповнювальних елементів традиційного костюма українців Буковини: головних уборів і зачісок, поясів, взуття, прикрас. Висвітлено особливості виготовлення і вживання доповнювальних елементів народного костюма в різних етнографічних зонах Буковини (Прутсько-Дністровське межиріччя, Прикарпаття, Гуцульщина)

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

2.


    Кожолянко, Г. К.
    Етнонаціональна своєрідність українців - русинів Буковини: історія, сучасні аспекти, проблеми / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 3. - С. 78-91. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографічні групи українські--Буковина
   Національні меншини--Буковина

   Побут--Етнографічні групи українські--Буковина

   Політичне русинство

Анотація: У статті досліджуються етнополітичні процеси в Україні. Розглядаються громадянські, політичні та науково-теоретичні аспекти русинства буковини кінця XIX - початку XXI ст.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Кожолянко, Г. К.
    Етнічні та політичні процеси в канадському суспільстві: новітні канадознавчі студії в Україні / Г. К. Кожолянко, В. М. Гутковський // Народна творчість та етнологія. - 2011. - № 4. - С. 110-113
Рец. на кн. : Лупул, Тарас Ярославович. Політизація етнічності як інституційний фактор сучасного процесу канадського націєтворення : монографія / Т. Я. Лупул ; Україна. М-во освіти і науки України, Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т., 2010. – 456 с.
ББК 63.5
Рубрики: Етногенез--Канада
Анотація: У статті прорецензовано працю Т. Лупула «Політизація етнічності як інституційний фактор сучасного процесу канадського націєтворення». Проаналізовано структуру монографії, її актуальність та практичне значення


Дод.точки доступу:
Гутковський, В. М.; Лупул, Тарас Ярославович (д-р політ. наук, доц. ф-та історії, політології і міжнар. відносин Чернівец. нац. ун-ту ім. Ю. Федьковича) \про твір\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

4.


    Кожолянко, Г. К.
    Тарас Шевченко та українська етнографія середини XIX століття / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 7-16. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Теми і образи в літературі--Етнографія
   Теми і образи в мистецтві--Етнографія

   Українська література--Літературна критика, 19 ст.

Кл.слова (ненормовані):
200 років Т. Г. Шевченку
Анотація: У статті досліджено етнографічну діяльність Т. Шевченка, показано його внесок в етнографічну науку. Шляхом аналізу прозових і поетичних творів простежено, як Т. Шевченко, використовував матеріали традиційної культури українців та інших народів для показу їх національної ідентичності.


Дод.точки доступу:
Шевченко, Тарас Григорович (1814-1861) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

5.


    Кожолянко, Г. К.
    Питання рідної мови та спроби мадяризації бачвансько-сремських русинів на межі XIX-XX століть [Текст] / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 2(березень-квітень). - С. 45-50 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етноніми--Русини--Українці
   Русини--Ентомологія

   Українці--Ентомологія

Кл.слова (ненормовані):
Етнічні назви -- Мадяризація -- Мікромови
Анотація: У статті досліджено питання спроб боротьби з рідною українською мовою бачвансько-сремських русинів. Відомо, що частина території слов'янського Закарпаття була підкорена кочовими племенами угрів, які перейшли Карпати й осіли на Дунайській рівнині, витіснивши звідти інші слов'янські народи. У XIX ст. посилився мадяризаційний тиск на українську мову переселенців у пониззі Дунаю.
Розглянуто питання етнічної назви "русини-українці". Вказано чинники, що негативно позначилися на розвитку української літературної мови бачвансько-сремських русинів. Підкреслено, що після розпаду Австро-Угорської імперії скоротилися зв'язки українського населення Бачки, Срему, Банату із Закарпаттям, Галичиною та Буковиною.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

6.


    Кожолянко, Г. К.
    Еміграція українців в Америку [Текст] / Г. К. Кожолянко, О. Г. Кожолянко // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 1(січень-березень). - С. 34-41. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Еміграція українська--США, 19 ст.
Анотація: У статті досліджено питання поселення українців у США і Канаді впродовж XIX ст. Розглянуто джерельні матеріали про причини й обставини перших поселенців з України на Американському континенті. Констатовано, що перші українці оселилися в Америці ще на початку XVII ст.
Зроблено висновок, що першими організованими поселеннями українців у Канаді були не сім'ї Єлиняка і Пилипіва з Галичини, а поселення (сімейне) в Альберті селянина Степана Королюка із с. Чорнівка, що на Буковині, - на три роки раніше від галичан.


Дод.точки доступу:
Кожолянко, О. Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

7.


    Кожолянко, Г. К.
    Раймунд Фрідріх Кайндль і українська етнографія [Текст] / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 4 (липень-серпень). - С. 13-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнографи українські--Кайндль Раймунд Фрідріх (1866-1930 рр.)
Кл.слова (ненормовані):
Буковинознавство
Анотація: У статті досліджено внесок Р. Ф. Кайндля в українську етнографію. Р. Ф. Кайндль - історик, етнограф, професор, ректор (1912/1913) Чернівецького університету, досліджував народознавство Буковини, Галичини і Закарпаття кінця XIX ст. Щорічно він здійснював етнографічні експедиції в різні райони Буковини та інші сусідні терени. Етнографічні дослідження Р. Ф. Кайндля стосувалися походження українців, їхньої матеріальної та духовної культури.


Дод.точки доступу:
Кайндль, Раймунд Фрідріх (австрійський історик, визначний буковинознавець, етнограф, фольклорист, педагог, громадський діяч ; 1866-1930) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

8.


    Кожолянко, Г. К.
    Громадянсько-політичні та науково-теоретичні аспекти етнічних процесів у Галичині, на Буковині та Закарпатті наприкінці ХІХ - на початку XXІ століття [Текст] / Г. К. Кожолянко // Народна творчість та етнологія. - 2018. - N 4. - С. 36-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Етнічні процеси--Русини--Українці--Західна України, 19-20 ст.
Анотація: У статті досліджено громадянсько-політичні, науково-теоретичні аспекти етнічних процесів на західних українських землях (Галичина, Буковина, Закарпаття) наприкінці ХІХ - на початку ХХІ ст. Піддано науковій критиці публікації політичного спрямування, у яких стверджується, що русини - окремий (четвертий) східнослов’янський народ. Доведено, що русини (руснаки) - це українці. У студії використано археологічні (Б. Тимощука, Л. Михайлини, С. Пивоварова) й історичні (Л. Нідерле, Й. Г. Коля, К. Делямара) дослідження, де зазначено, що русини є українцями.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)