Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Курочкін, О. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Курочкін, О. В.
    Молодіжні вектори української мрії / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 3. - С. 57-67. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5 + 74
Рубрики: Студенти українські--Етнокультура
   Національна культура--Студенти українські

Кл.слова (ненормовані):
Українська мрія -- Етноментальний концепт -- Стереотипи людських прагнень -- Життєві цілі
Анотація: Об’єктом дослідження є студентська молодь як активна соціокультурна група сучасного українського суспільства. У статті аналізуються побутуючі в середовищі студентів-гуманітаріїв погляди, судження, думки, пов’язані з узагальнюючим етноментальним концептом «українська мрія». Для активації творчого потенціалу респондентів і з метою порівняння використовується широковживане поняття «американська мрія» /American dream/.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

2.


    Курочкін, О. В.
    Весільний звичай "Удавана наречена" і його семантичні інтерпретації / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2012. - № 4. - С. 46-52. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Анотація: За традиційними уявленнями, нареченій у вирішальний період «переходу» від свого до чужого роду загрожували різноманітні нещастя. Щоб протидіяти цим негативним впливам, у ході весілля використовувалися захисні ритуально-магічні дії та обереги. Передусім апотропеїчну функцію виконував звичай «удавана молода», відомий багатьом європейським народам. У статті проаналізовано типові ситуації, варіанти й форми реалізації пережиткового обрядового комплексу, який із часом перетворюється на розважально-ігрове кліше.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

3.


    Курочкін, О. В.
    Етнічна мозаїка сучасної святкової культури України [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 2. - С. 7-14. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 82
Рубрики: Народні свята українські
   Громадянські свята--Національні традиції--Україна

   Традиційна культура--Громадянські свята--Україна

Анотація: Сучасний стан святковості в Україні вирізняється ідеологічною еклектичністю, наявністю звичаїв і традицій різнородного змісту і походження. У статті здійснено спробу вибудувати певну типологію свят залежно від того, як вони репрезентують фольклорно-етнографічні компоненти культури. На думку автора, за нинішніх умов агресивної глобалізації та загроз нівеляції етнічно марковані святкові традиції виконують не лише художньо-естетичну й розважальну функцію, але і є важливим інструментом національної пам'яті та самосвідомості.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

4.


    Курочкін, О. В.
    Магія вивертання кожуха у весільному обряді : "З якої причини теща вбралася в овчини." / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 5. - С. 7-81. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.5
Рубрики: Звичаї і обряди
   Весільні обряди--Вивертання кожуха

Кл.слова (ненормовані):
Рядження (обряди) -- Вивертання кожуха (весільний звичай) -- Зустріч і проводи молодих (весільний обряд)
Анотація: Автор намагається пояснити генезис весільного звичаю східних слов'ян - вивертати кожух у церемонії зустрічі і проводів молодих. Різні інтерпретації магічного акту переконують у тому, що в архаїчній свідомості хутряний одяг і овеча вовна тісно пов'язувалися із символікою щастя, багатства, продовження роду.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

5.


    Курочкін, О. В.
    Пародійний обряд "Старече весілля" [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2016. - N 2(березень-квітень). - С. 66-77
Рубрики: Весільні обряди--Українці
Кл.слова (ненормовані):
обряд -- ритуальний сміх -- обрядова гра -- еротична магія
Анотація: У статті на матеріалах традиційного українського весілля розглянуто комплекс розважально-ігрових дійств, присвячених ушануванню батьків, які віддали до шлюбу всіх своїх дітей. Автор пропонує інтерпретувати його як пародійну ініціацію, або обряд "переходу" з однієї соціально-вікової групи в іншу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

6.


    Курочкін, О. В.
    Підцензурні компоненти традиційного весілля українців [Текст] / О. В. Курочкін // Народна творчість та етнологія. - 2017. - N 3 (травень-червень). - С. 77-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Весільні обряди--Еротика--Україна
   Еротика--Весільні обряди--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Обрядова еротика
Анотація: У статті наголошується потреба уважно проаналізувати розважально-ігрову програму традиційного весілля українців, яка включає в себе, зокрема, "сороміцькі" обряди, пісні, ігри й танці. Вивчення цих явищ народної культури тривалий час гальмувалося чернез переслідування політичної, церковної та моральної цензури.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)