Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Негода, Ю. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Негода, Ю. В.
    Теоретичні підходи та моделі трансформаційних станів аграрного сектору економіки [Текст] / Ю. В. Негода // Економіка та держава. - 2019. - № 4. - С. 33-36 : рис. - Бібліогр.: с. 36
УДК
Рубрики: Аграрний сектор--Трансформаційні процеси
Кл.слова (ненормовані):
реформування -- теорія -- деформація структури виробництва -- високоефективне ринкове господарство -- дослідження
Анотація: У статті розглянуто теоретичні підходи та моделі трансформаційних станів аграрного сектору. Наголошено, що дослідження трансформаційних процесів логічніше проводити з точки зору системного підходу, що включає такі етапи: виявлення ядра перетворювального процесу в аграрному комплексі; вивчення його трансформації, виходячи з цілісності системи; структурування перетворювальних процесів за стадіями та етапами розвитку аграрного сектору; визначення швидкості його змін у кожному етапі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Негода, Ю. В.
    Концептуальні аспекти стратегії трансформації аграрного сектору економіки [Текст] / Ю. В. Негода // Економіка та держава. - 2020. - № 2. - С. 39-43. - Бібліогр. с. 43 (6 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Модернізація
Анотація: У статті проаналізовано концептуальні аспекти стратегії трансформації аграрного сектору економіки з обгрунтуванням дій та механізму її реалізації, які у вигляді фрагмента дерева цілей першого ряду представлені комбінацією п'яти "М": модернізація виробничого потенціалу (передбачає створення конкурентоспроможного інноваційно-самодостатнього, експортно-орієнтованого аграрного сектору економіки, здатного забезпечити продовольчу безпеку й диверсифікацію економіки за рахунок придбання нової техніки та технологій, розвитку племінного тваринництва, елітного насінництва, створення системи державно-приватного інформаційного забезпечення), меліорація сільськогосподарських земель (збереження та розвиток зрошувального землеробства для створення міцної й стабільної кормової бази тваринництва на основі довгострокового поліпшення компонентів природного середовища, збереження та підвищення родючості грунтів, а також забезпечення надійної експлуатації гідромеліоративних систем), малий агробізнес: підтримка та розвиток (створення умов, що стимулюють сільське населення до здійснення самостійної підприємницької діяльності та забезпечення якісного та кількісного зростання ефективних малих та середніх підприємств в аграрному секторі), мотивація праці працівників аграрного сектору (для більш повного використання трудового потенціалу, застосування знань й умінь працівника, необхідна сильна та стійка мотивація праці, що передбачає поєднання стимулів матеріального, морального й психологічного характерів), маркетингова інформаційна система (розвиток маркетингу сільськогосподарської продукції сприятиме вирішенню однієї з головних проблем аграрного сектору формування ефективної збутової системи). Визначено, що у розвитку аграрного сектору нашої країни застосовуються різноманітні економічні інструменти участі держави щодо створення сприятливого інноваційного клімату, стимулювання малих інноваційних підприємств, впровадження нових технологій виробництва, індикативне ціноутворення, підтримка кредитування та страхування, пільги з оподаткування, субсидіювання, програмно-цільове управління, але їх спрямованість вимагає коригування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Негода, Ю. В.
    Місце аграрного сектору в національній економіці України [Текст] / Ю. В. Негода // Економіка та держава. - 2019. - № 8. - С. 41-43 : табл. - Бібліогр. с. 43 (6 назв)
Рубрики: Агропромислові комплекси--Реформування--Україна
Анотація: У статті досліджено сучасні тенденції та стан аграрного сектора економіки України. Визначено місце аграрного сектору в національній економіці України. Запропоновано напрями удосконалення концепції зайнятості та ринку праці: відображення в концепції нових теоретичних підходів до зайнятості населення; обгрунтування стратегії зайнятості в органічному взаємозв'язку із загальною стратегією соціально-економічного розвитку країни; уточнення взаємозв'язків та взаємодії динаміки економічного зростання й зайнятості, інфляції та безробіття, заробітної плати та безробіття, виявлення еластичності між ними в умовах радикальних змін в ринковій економіці; дослідження реінтеграції держави і ринку праці, визначення ступеню регулювання зайнятості та ринку праці державою; вибір критеріїв оцінки стану зайнятості та ситуації на ринку праці, визначення граничних значень показників зайнятості та безробіття для країни й регіонів.Проаналізовано зовнішньоекономічні відносини у сфері торгівлі аграрною продукцією. Зазначено, що на розвиток продовольчого ринку на регіональному та зовнішньому рівні впливає ряд негативних факторів, які пов'язані з невідповідністю продовольчої продукції вітчизняного ринку світовим стандартам, а саме: асортимент, якість, товарний вид, сортування та упаковка овочів та картоплі, що відповідно знижує конкурентоспроможність власної продукції в порівнянні з імпортованою продукцією.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)