Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Саблук, Сергій$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Саблук, Сергій.
    Необхідні етапи захисту посівів соняшнику [Текст] / Сергій Саблук // Агроном. - 2020. - № 1. - С. 138-139 : рис. , фот. цв.
Рубрики: Соняшник--Захист рослин--Фунгіциди
Кл.слова (ненормовані):
фунгіциди -- профілактичний захист -- борошниста роса -- фомоз
Анотація: Вирощування олійних культур є одним з основних пріоритетів аграрного сектору України. У статті наведено необхідні етапи захисту посівів соняшнику для збільшення рентабельності, підвищення врожайності та якісні показники даної рослини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Саблук, Сергій.
    Особливості організації кримінально-правового контролю за злочинністю в контексті реформування правоохоронних органів першої половини 1920-х рр. [Текст] / Сергій Саблук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 6. - С. 202-206. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--Історія--УРСР, 1921-1925 рр.
   Кримінальне законодавство--Реформування--УРСР, 1921-1925 рр.

Кл.слова (ненормовані):
кодифікація кримінального законодавства -- трибунали -- державний механізм
Анотація: Радянська правова система в Україні ґрунтувалася на вироблених більшовиками ідеологемах, які лягли в основу відповідних законопроектів. На їхній зміст суттєво впливало масштабне застосування насильства стосовно політичних опонентів, що мало місце у внутрішніх російських губерніях, насамперед перетворившись на запекле громадянське протистояння. З’ясовано, що кримінально-правовий контроль за злочинністю в сегменті приписів, що містилися в Кримінальному та Кримінально-процесуальному кодексах 1922 р., свідчить не лише про появу можливостей ухвалення неправосудних вироків, а й про створення привабливої для широкого суспільного загалу, а, насправді, ілюзорної картини протидії злочинності. Зроблено висновок, що контроль за злочинністю в Україні протягом 1920-х рр. визначався змінами законодавства, зумовленими переходом від ухвалення судових рішень на основі так званої революційної правосвідомості до судочинства за принципом революційної законності і пов’язувався з формуванням та розвитком радянського праворозуміння, на яке чинили вплив події Першої світової війни та Української революції 1917–1921 рр.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Саблук, Сергій.
    Контроль за злочинністю в умовах реалізації репресивної політики під час колективізації [Текст] / Сергій Саблук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 305-311. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Колективізація--Репресивна політика--Україна, 1930-1940 рр.
Кл.слова (ненормовані):
соціалістична власність -- колгосп -- трудова дисципліна -- розкуркулення -- законодавчі акти -- кримінальні репресії
Анотація: З’ясовано, що у процесі реалізації репресивної політики контроль за злочинністю набув вкрай викривлених форм, які передбачали перетворення правоохоронних органів на каральні, було прийнято низку нормативно-правових актів, спрямованих на регулювання суспільних відносин в умовах тоталітаризму. Визначено, що у період колективізації в рамках забезпечення державного контролю за злочинністю широкого розповсюдження набули безпідставні арешти, значна частина яких зумовлювалася специфікою стосунків у сільських громадах. Зроблено висновок, що визначення злочинцями цілих соціальних груп із окресленням майбутньої кількості покараних, отримання «доказів» у справах завдяки широкому застосуванню фізичного насильства щодо заарештованих, побудова звинувачення лише на підставі свідчень самих підозрюваних або ж навіть розправи без суду і слідства набули масового поширення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Саблук, Сергій.
    Контроль за злочинністю в Україні на початку 1930-х років [Текст] / Сергій Саблук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 8. - С. 237-243. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політичні репресії--Історія--Україна, 1930-1937 рр.
Кл.слова (ненормовані):
виправно-трудовий кодекс -- шпигунство -- контрреволюційні злочини -- арешт
Анотація: У статті наголошено, що протягом 1930-х років контроль за злочинністю здійснювався в умовах нехтування демократичними принципами права, зокрема такими як презумпція невинності, змагальний характер судочинства, критерій повної доведеності. Це деформувало правову свідомість громадян, частина з яких надавала перевагу доносам, публічному засудженню заарештованих, відмові від родинних зв’язків, щоб самим не потрапити до репресивних органів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Саблук, Сергій.
    Контроль за злочинністю на визволених територіях України під час Другої світової війни [Текст] / Сергій Саблук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 197-202. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правоохоронні органи--НКВС СРСР--Діяльність--Україна, 1941-1945 рр.
Кл.слова (ненормовані):
окупація -- злочинність -- мародерство -- військові трибунали
Анотація: Повернення радянської влади на звільнених територіях під час наступу Червоної Армії супроводжувалося масштабними перевірками осіб, які залишилися на окупованій території. Визначено, що загалом контроль за злочинністю у період визволення території України від нацистських загарбників здійснювався під впливом того факту, що вся територія України була тимчасово окупована. Це наклало свій відбиток на діяльність правоохоронців, значна частина яких розглядала населення тимчасово окупованих територій як потенційних ворогів. У той же час було широко розгорнуто залучення до правоохоронних органів місцевого населення із диференціацією працівників через масштабне відсіювання тих, хто не був здатний працювати. Наголошено, що скоєння злочинів працівниками партійних та радянських органів, а також правоохоронцями під час вигнання з України німецьких загарбників намагалися всіляко приховувати, щоб вони не отримали небажаного розголосу. Зроблено висновки, що позасудові розправи з односельцями, які протягом першого періоду війни спрямовувалися в основному проти партійного та радянського активу, який пов’язувався із передвоєнним голодом та репресіями, протягом 1943–1945 рр. скеровувалися проти тих, хто співпрацював із окупаційною владою чи навіть просто займав вичікувальну позицію.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Саблук, Сергій.
    Організаційно-правові заходи протидії дитячій злочинності в УРСР у 1930–1950 рр. [Текст] / Сергій Саблук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 232-236. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Неповнолітні--Злочинність--Організаційно-правова протидія--Історія--УРСР, 1930-1960 рр.
Анотація: У статті проаналізовано організаційно-правові заходи протидії дитячій злочинності в УРСР у 1930–1950 рр. Аналіз кількісних і якісних показників дитячої злочинності надав можливість визначити зміст вжитих заходів, спрямованих на протидію цьому явищу. Визначено нормативні засоби протидії поширенню дитячої злочинності, що закріплювалися в указах, постановах, наказах та інструкціях ЦВК і РНК СРСР, УРСР. Висвітлено організаційні аспекти протидії дитячій бездоглядності та безпритульності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)