Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Угода про асоціацію<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Показані документи с 1 за 30
 1-30    31-31 
1.


    Дюпон, К.
    Відносини між Євросоюзом та Україною: необхідність конкретизації структури відносин у цілому та в екологічній сфері [Текст] / К. Дюпон // Право України. - 2011. - № 2. - С. 105-113. - Библиогр.: с. 113 (18 назв)
УДК
Рубрики: Екологічне право
   Україна
    Європейський Союз (ЄС)

Кл.слова (ненормовані):
угода про асоціацію -- європейська інтеграція -- європейська політика добросусідства -- екологічне право -- Правові проблеми охорони навколишнього середовища
Анотація: Аналізуються основні засади політики Європейського Союзу у сфері охорони навколишнього середовища, механізми її реалізації з Україною, перспективи розвитку такого співробітництва.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Гнатюк, Микола Миколайович.
    Зміст і спрямованість угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Микола Миколайович Гнатюк // Стратегічні пріоритети. - 2011. - № 1. - С. 117-121. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне співробітництво--Угоди--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
інтеграція -- стратегія -- угода про асоціацію
Анотація: На основі аналізу переговорних позицій та існуючого проекту угоди про асоціацію оцінюється її спрямованість і роль у подальшій реалізації стратегії європейської інтеграції України


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Зарембо, Катерина.
    Роль України у європейській політиці безпеки в контексті відносин ЄС - Росія [Текст] / К.В.Зарембо // Стратегічні пріоритети. - 2011. - № 4. - С. 144-147. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 66.2
Рубрики: Європейський союз--Безпека
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- Спільна політика безпеки та оборони -- європейська архітектура безпеки
Анотація: Проаналізовано співпрацю Європейського Союзу з Україною та Росією у сфері безпеки та оборони. Виявлено відмінності та парадокси у підході Євросоюзу до України та Росії як безпекових гравців, а саме факт, що для партнерства з ЄС у цій сфері узгодження політики безпеки з ним не є необхідним.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Ван дер Лу, Г.
    Нова зона вільної торгівлі між Європейським Союзом та Україною: "глибока" і "всеосяжна"? [Текст] / Г. Ван дер Лу // Право України. - 2013. - № 6. - С. 59-69. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародне співіснування--Міжнародне співробітництво
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Союз -- угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі
Анотація: У цій статті представлено короткий огляд "глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі" між ЄС та Україною, що зосереджується на елементах цієї торговельної угоди, які є новими та унікальними порівняно з "традиційними" угодами про зони вільної торгівлі, укладеними ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Влялько, І.
    Проект угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: аналіз правовідносин та положень щодо врегулювання державних закупівель [Текст] / І. Влялько // Право України. - 2013. - № 6. - С. 136-144. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Законодавча діяльність--Європейський Союз (ЄС)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Союз -- Угода про асоціацію -- державні закупівлі -- тендери -- державні контракти -- закупівля товарів, робіт та послуг за державні кошти
Анотація: Статтю присвячено дослідженню проблем сучасного стану правовідносин між Україною та Євросоюзом щодо проекту Угоди про асоціацію, яка може бути підписана на прикінці цього року. Визначено етапи розвитку правовідносин у цій сфері, також вказано, що Україна приймає нормативні акти щодо європейської інтеграції та докладає зусиль для завершення роботи щодо схвалення Угоди Євросоюзом.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Сібекіна, А. Ю.
    Прогнозно-варіативні оцінки від створення поглибленої ЗВТ "Україна-ЄС" для груп інтересів [Текст] / А. Ю. Сібекіна // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2013. - № 4. - С. 25-31 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 31
Рубрики: Зовнішньоекономічні зв'язки--Торгівля
Кл.слова (ненормовані):
Угода про Асоціацію -- ввізне мито -- стандарти ЄС -- модернізація -- ведення бізнесу -- ринки збуту


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Кроче, Р.
    Реформа права конкуренції та державної допомоги у світлі Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, її значення для бізнесу [Текст] / Р. Кроче, Г. Стахєєва // Право України. - 2013. - № 11. - С. 303-317. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Державне регулювання економіки--Правові основи--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- Європейський Союз -- конкуренція -- державна допомога
Анотація: Стаття присвячена аналізу потенційного впливу, що матиме на бізнес-середовище в Україні виконання зазначених в Угоді про асоціацію між ЄС та Україною зобов'язань щодо гармонізації українського права конкуренції до стандартів ЄС та запровадження європейської системи контролю за державною допомогою в Україні.


Дод.точки доступу:
Стахєєва, Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Сидорук, Тетяна Віталіївна.
    П'ять років східного партнерства ЄС: результати та перспективи [Текст] / Тетяна Віталіївна Сидорук // Стратегічні пріоритети. - 2014. - № 1. - С. 175-180. - Бібліогр.: с. 180
Рубрики: Східне партнерство--Європейський Союз--Угоди--Реформи
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- східні сусіди -- ЄС -- Східне партнерство
Анотація: Дано оцінки ефективності та перспективності проекту Європейського Союзу під назвою "Східне партнерство" в контексті п'ятирічного досвіду його реалізації та підсумків Вільнюського саміту. Сформульовано висновки щодо потреби перегляду концепції сучасної східної політики ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Борщевський, В. В.
    Перспективи розвитку продовольчого сектору України в контексті створення зони вільної торгівлі з ЄС [Текст] / В. В. Борщевський, І. М. Куліш // Регіональна економіка. - 2013. - № 4. - С. 7-15 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4Укр)81
Рубрики: Продовольчі товари--Виробництво
   Зовнішньоекономічні відносини--Зона вільної торгівлі--Україна

Кл.слова (ненормовані):
сільськогосподарське виробництво -- Європейський Союз -- Угода про асоціацію -- Російська Федерація
Анотація: Проаналізовано висунуті вітчизняними та закордонними вченими аргументи щодо потенційних переваг та ризиків для вітчизняного продовольчого сектору в зв'язку з перспективою підписання Україною Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС.


Дод.точки доступу:
Куліш, І. М.

Знайти схожі

10.


    Милович, Предраг.
    Адміністративно-правові засади міжнародної економічної інтеграції Республіки Чорногорія [Текст] / Предраг Милович // Юридична Україна. - 2015. - № 4-5. - С. 41-45. - Бібліогр. в примітках
Рубрики: Зовнішньоекномічна діяльність--Адміністративно-правові засади--Республіка Чорногорія
Кл.слова (ненормовані):
міжнародна економічна інтеграція -- угода про асоціацію -- економічні реформи -- іноземні інвестиції -- зовнішня торгівля
Анотація: Досліджуються адміністративно-правові засади міжнародної економічної інтеграції Республіки Чорногорія.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Петров, Р.
    Конституційні аспекти імплементації угод про асоціацію між Європейським Союзом та Україною, Молдовою і Грузією [Текст] / Р. Петров // Право України. - 2015. - № 8. - С. 33-41. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Молдова--Грузія
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію
Анотація: Метою цієї статті є аналіз можливих конституційних викликів, які можуть постати перед Україною, Молдовою та Грузією в процесі імплементації угод про асоціацію в їх правові системи. Особлива увага приділяється двом основним питанням цього складного процесу. Перше питання полягає в тому, яким чином забезпечити ефективну імплементацію угод про асоціацію в правові системи України, Молдови та Грузії. Друге- стосується способів вирішення можливих неузгодженостей при застосуванні положень угод про асоціацію і конституцій цих держав.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Костюченко, Я.
    Актуальні питання інституційного механізму Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Я. Костюченко // Право України. - 2015. - № 8. - С. 42-52. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- Рада асоціації -- Комітет асоціації -- Платформа громадянського суспільства -- механізми вирішення спорів
Анотація: Укладання Україною регіональних торговельних угод зумовлює появу окремих інституційних механізмів, що покликані не лише розширювати та поглиблювати торгівлю, а й служать основою для захисту прав та інтересів осіб у регіональних відносинах з іншими державами та/або міжнародними організаціями. Досліджено інституційний механізм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Визначено порядок формування, процедури та повноваження щодо прийняття рішень Радою асоціації, Комітетом асоціації, Парламентським комітетом асоціації, Платформою громадянського суспільства. Визначені механізми врегулювання спорів на основі застосування інституційного механізму Угоди.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Березовська, І.
    Концепція прозорості в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / І. Березовська // Право України. - 2015. - № 8. - С. 53-64. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- право Генеральної угоди з тарифів і торгівлі -- право Європейського Союзу
Анотація: Статтю присвячено дослідженню положень щодо прозорості в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Встановлено, що у праві ЄС концепція прозорості набула значного поширення. При цьому її зміст відрізняється залежно від сфери застосування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

14.


    Микієвич, М.
    Імплементація права ЄС у сфері інтелектуальної власності в рамках реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / М. Микієвич, Н. Сорока // Право України. - 2015. - № 8. - С. 65-74. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Інтелектуальна власність

   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- інтелектуальна власність -- авторське право -- проміслова власність -- план заходів з імплементації -- адаптація -- директива -- регламент
Анотація: Стаття присвячена актуальним питанням виконання міжнародних зобов'язань України з імплементації норм права Європейського Союзу у сфері захисту прав інтелектуальної власності в рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Особливу увагу у дослідженні приділено аналізу положень Угоди в частині захисту права інтелектуальної власності.


Дод.точки доступу:
Сорока, Н.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

15.


    Смирнова, К.
    Імплементація положень про конкуренцію в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / К. Смирнова // Право України. - 2015. - № 8. - С. 75-82. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- конкуренція -- узгоджена практика -- концентрація -- державна допомога
Анотація: Стаття присвячена дослідженню теоретичних і практичних аспектів імплементації норм Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що регулюють відносини конкуренції між сторонами. В межах розгляду кожної зі сфер правового регулювання конкуренції виокремлюються конкретні пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства з метою імплементації Угоди про асоціацію (внесення змін до існуючих нормативно-правових актів і розроблення нових).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

16.


    Влялько, І.
    Імплементація положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері державних закупівель [Текст] / І. Влялько // Право України. - 2015. - № 8. - С. 83-92. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- державні закупівлі -- тендери -- державні контракти -- державні органи - замовники -- закупівля товарів, робіт та послуг за державні кошти
Анотація: Статтю присвячено дослідженню проблем сучасного стану імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у сфері державних закупівель. Визначено етапи розвитку правовідносин у цій сфері. Проаналізовано зміни та досягнення правового регулювання держзакупівель в Україні та нові законодавчі ініціативи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

17.


    Федорова, А.
    Місце та роль соціальної політики в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / А. Федорова // Право України. - 2015. - № 8. - С. 93-101. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- Угода про партнерство та співробітництво -- соціальна політика ЄС -- соціальні стандарти ЄС
Анотація: Віднесення питань соціальної політики до цілей Європейського Союзу та постійне зростання їх ролі і значення відображаються і в угоді про асоціацію з Україною. Особлива увага приділяється аналізу змісту розширених спеціальних положень в угодах про асоціацію між ЄС та Україною, Грузією, Молдовою у порівнянні з угодами про партнерство та співробітництво з цими країнами, наголошуючи на значенні включення в угоди про асоціацію певних зобов'язань у сфері соціальної політики та необхідності реформування національного соціального і трудового законодавства на євроінтеграційному шляху зазначених держав.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

18.


    Головко-Гавришева, О.
    Імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо правового регулювання співробітництва з соціальних питань [Текст] / О. Головко-Гавришева // Право України. - 2015. - № 8. - С. 102-111. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- міжнародні стандарти співробітництва держав у сфері соціального забезпечення
Анотація: Проаналізовано зміст положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейський Союзом у контексті визначення правових механізмів їхньої належної імплементації у національну правову систему України. Відзначено, що у порівнянні з Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС 1994 р., де засади правового регулювання співпраці між ними було викладено у статтях 24-29 (соціальний захист і забезпечення), ст. 51 (адаптація законодавства) та ст. 71. (сфери посиленого співробітництва з соціальних питань). В Угоді про асоціацію між Україною та ЄС зміст правового регулювання значно ширший; зміст зобов'язань України щодо приведення свого національного законодавства з соціальних питань у відповідність до правових стандартів ЄС деталізовано у Додатку XLI до Угоди, який є її невід'ємною складовою, а отже, має статус договірних зобов'язань нашої держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Батура, О.
    "Доля на внутрішньому ринку" для України у рамках Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / О. Батура, О. Кретова // Право України. - 2015. - № 10. - С. 97-104. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- інтеграція -- доступ до європейського внутрішнього ринку -- наближення законодавства
Анотація: У статті аналізуються положення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом для того, щоб зрозуміти додаткові цінності для України у вигляді доступу до європейського внутрішнього ринку й пояснити, які вимоги Україні необхідно виконати, аби потрапити до нього. Автори роблять спробу викласти критичну точку зору на цю обіцянку Угоди про асоціацію та демонструють потенційні труднощі для її застосування.


Дод.точки доступу:
Кретова, О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

20.


    Макаруха, З.
    Оновлена політика Східного партнерства: більше адаптована до амбіцій та потреб країн-партнерів, які підписали з Європейським Союзом угоду про асоціацію? [Текст] / З. Макаруха // Право України. - 2016. - № 4. - С. 22-27. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Право міжнародних організацій
   Міжнародні угоди--Європейський Союз (ЄС)

Кл.слова (ненормовані):
Європейська політика сусідства -- Східне партнерство -- Європейська асоціація вільної торгівлі -- Європейський економічний простір -- Угода про асоціацію -- вніб 2
Анотація: У статті проаналізовано результати нещодавнього перегляду Європейської політики сусідства/ Східного Партнерства. Досліджено концепцію стабілізації, що стає основним політичним пріоритетом оновленої ЄПС. Доведено, що вона наповнила новим змістом принципи диференціації, "більше за більше", спільної власності, видимості та гнучкості.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

21.


    Костюченко, Я.
    Процедурні аспекти заснування зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Я. Костюченко // Право України. - 2016. - № 4. - С. 28-34. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- Європейський Союз -- тимчасове застосування -- виключна компетенція ЄС -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена дослідженню процедурних етапів укладення та підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проаналізовані механізми тимчасового застосування положень угод про асоціацію в договірній практиці ЄС. Визначені правові засади безпрецедентного двоетапного підписання Угоди про асоціацію з Україною. Встановлені правові засади тимчасового застосування і введення в дію положень про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі з Україною.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

22.


    Смирнова, К.
    Реформування законодавства України про конкуренцію як ключовий елемент запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом [Текст] / К. Смирнова // Право України. - 2016. - № 4. - С. 46-55. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- конкуренція -- Антимонопольний комітет України -- державна допомога -- концентрація -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена аналізові розділу Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо регулювання конкуренції. Обгрунтовано, що політика конкуренції є одним із ключових елементів заснування та ефективного функціонування зони вільної торгівлі, яка набрала чинності 1 січня 2016 р. Досліджені найостанніші зміни до законодавства України, які були направлені на виконання Україною норм Угоди про асоціацію. Доведено, що конкурентне законодавство України має відповідати принципам прозорості, недискримінації, процесуальної справедливості та права на захист.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

23.


    Панковська-Лір, Ю.
    Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом як розширення можливостей для українських та іноземних підприємств [Текст] / Ю. Панковська-Лір // Право України. - 2016. - № 4. - С. 56-59. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- іноземні інвестиції -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена вивченню змісту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом в частині про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, що стосується не лише положень про торгівлю, а й інших глав, які містять великий потенціал для реформування економіки та суспільства.


Знайти схожі

24.


    Забара, І.
    Міжнародно-правове регулювання надання електронних комунікаційних послуг в умовах розвитку зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом [Текст] / І. Забара // Право України. - 2016. - № 4. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародні угоди
   Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- адаптація -- міжнародно-правове регулювання -- електронні комунікаційні послуги -- вніб 2
Анотація: У статті розглядаються правові аспекти співробітництва України з Європейським Союзом в умовах становлення і розвитку зони вільної торгівлі між ними. Метою є дослідження питань правового регулювання надання електронних комунікаційних послуг в умовах комплексної адаптації законодавства України до відповідних норм ЄС. Для характеристики процесу адаптації автор досліджує положення Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, у сфері електронних комунікаційних послуг.


Знайти схожі

25.


    Капіца, Ю.
    Реформування національного законодавства з охорони інтелектуальної власності відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом [Текст] / Ю. Капіца // Право України. - 2016. - № 11. - С. 118-123. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Інтелектуальна власність--Украіна
   Право Європейського Союзу

Кл.слова (ненормовані):
право інтелектуальної власності -- адаптація законодавства -- право Європейського Союзу -- Угода про асоціацію -- вніб 2
Анотація: Розглядаються вимоги Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, у сфері охорони інтелектуальної власності. Визначається необхідність прийняття механізму адаптації національного законодавства до законодавства ЄС у цій сфері, що включає визначення порядку повідомлень ЄС стосовно прийнятих нових актів, порядок їх розгляду, особливості та строки імплементації, механізм врахуваня рішень Суду ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

26.


    Середа, Тетяна.
    Конституційно-правові основи інтеграції законодавства України до законодавства Європейського Союзу [Текст] / Тетяна Середа // Юридична Україна. - 2017. - № 4. - С. 4-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Європейська інтеграція--Конституційно-правові основи --Інституційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
конституційно-правова реформа -- "acquis communautaire" -- процес конституціоналізації -- Угода про асоціацію -- адаптація
Анотація: У статті досліджені актуальні питання щодо зближення українського конституційного права з міжнародним публічним правом та, зокрема, з правом ЄС, що набуває все більшого значення у зв’язку з проголошенням загальнодержавного курсу України на на­буття статусу країни-члена у Європейському Союзі. Визначено згідно з Копенгагенськими критеріями вступ до Європейського Союзу — тільки у разі визнання та дотримання країнами-кандидатами основоположних принципів ЄС, а також обов’язкового прийняття acquis ЄС — сукупності цілей, принципів і норм спільної політики та законодавства ЄС. Розглянуто у контексті євроінтеграції внутрішні та зовнішні відносини України, які стають дедалі важливішими на державному і громадському рівнях. З 2014 р. розпочався процес "новодемократичного устрою" в результаті конституційно-правової реформи, який започаткував новий етап конституціоналізації зовнішніх відносин – євроінтеграційний. Проаналізовано "acquis communautaire", яке є комплексним і диференційованим поняттям, де комплексність характеризується широтою його суттєвого змісту, символізуючи результат європейської інтеграції загалом і в окремих сферах діяльності ЄС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

27.


    Прокопчук, Станіслав.
    Як позбутися "боргів" з імплементації директив ЄС? [Текст] / Станіслав Прокопчук // Урядовий кур'єр. - 2019. - 15 листоп. (№ 219). - С. 1,5 : ілюстр.
Рубрики: Зовнішня політика України--Європейська інтеграція
   Європейська інтеграція України--Міжнароде співробітництво

   Міжнародні відносини--Європейський Союз--Україна

   Міжнародні організації--Європейський Союз

Кл.слова (ненормовані):
внутрішній ринок Євросоюзу -- Угода про асоціацію -- Україна - ЄС
Анотація: Проаналізовано досягнення й перспективи приєднання України до різних секторів спільного ринку ЄС в межах Угоди про асоціацію.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

28.


    Єлісєєв, Костянтин.
    Сім кроків на шляху в ЄС [Текст] / Костянтин Єлісєєв // Дзеркало тижня. - 2019. - 27 груд. (№ 50). - С. 7 : фот.
Рубрики: Міжнародні відносини--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- співпраця з МВФ -- дипломатична робота -- територіальна цілісність країни -- економічна інтеграція -- політична асоціація


Знайти схожі

29.


    Крегул, Юрій.
    Україна та ЄС: інституційно-правове забезпечення транспарентності [Текст] / Юрій Крегул, Василь Батрименко, Ярослав Костюченко // Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 14-22. - Бібліогр.: с. 20-22
УДК
Рубрики: Міжнародне співробітництво--Прозорість--Європейський Союз (ЄС)--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Угода про асоціацію -- зона вільної торгівлі -- Євросоюз -- право Європейського Союзу -- європейська інтеграція -- транскордонне співробітництво (ТКС)
Анотація: Розглянуто стратегічний орієнтир державно-правового розвитку України, яким є інтеграція до європейського політичного, економічного та гуманітарного простору. Вивчено категорію "прозорість" з економічного, управлінського та політико-правового поглядів дослідження. Доведено, що з політико-правового погляду співпрацю з ЄС можна вважати такою, що сприяє поглибленню демократії та повазі до людських прав, удосконаленню національної законодавчої бази.


Дод.точки доступу:
Батрименко, Василь; Костюченко, Ярослав

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

30.


    Корнієнкова, Карина.
    "Східне партнерство": перспективи розвитку та проблеми [Текст] / Карина Корнієнкова // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 11. - С. 291-295. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародна політика--Програма "Східне партнерство"--Проблеми та перспективи розвитку
Кл.слова (ненормовані):
перспектива членства -- угода про асоціацію -- Європейський Союз
Анотація: Статтю присвячено аналізу процесу створення проекту "Східне партнерство", яка включає шість країн Східної Європи (Україна, Молдова, Білорусь) та Південного Кавказу (Грузія, Вірменія, Азербайджан). Визначено особливості сучасного стану партнерства й окреслено загальну структуру його функціонування, переваги та недоліки, основні проблеми, які перешкоджають використанню його повного потенціалу. Зроблено прогноз подальшого співробітництва для країн-учасниць програми "Східного партнерства" та необхідність перегляду концепції сучасної східної політики.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-30    31-31 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)