Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=визначеність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Показані документи с 1 за 21
1.


    Шевчук, С.
    Роль Верховного суду в умовах конституційної демократії [Текст] / С. Шевчук // Право України. - 2012. - № 11-12. - С. 89-100. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Верховний Суд
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
судова влада -- судова практика -- верховенство права -- правова визначеність -- узгодженість судової практики -- подвійна касація
Анотація: У статті обговорюється роль Верховного суду у демократичному суспільстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Козюбра, М.
    Виборча система України в контексті вимог верховенства права [Текст] / М. Козюбра // Право України. - 2013. - № 5. - С. 86-95. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Виборче право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
виборча система -- виборчий бар'єр -- верховенство права -- визначеність -- передбачуваність -- пропорційність -- конституційність -- законність
Анотація: У статті аналізуються стан та перспективи реформування виборчої системи України. Основна увага у ній зосереджена на визначенні критеріїв вибору виборчої системи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Пиріг, Р. Я.
    Німецько-австрійська окупація України 1918 р.: до питання про термінологічну визначеність [Текст] / Р.Я. Пиріг // Український історичний журнал. - 2013. - № 3. - С. 13-31
ББК 63.3(4УКР)
Рубрики: Історія України--Історіографія
Анотація: Обгрунтовується закономірність кваліфікації перебування військ Німеччини та Австро-Угорщини на території Українив 1918 р., як окупації. Розкривається оцінка цього явища тогочасними політичними, державними, військовими діячами та дипломатами,в укр. та зарубіжній історіографії, а також у контексті міжнародно-правових актів.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

4.


    Примак, Володимир.
    Змістовна визначеність засади розумності у правовому регулюванні відносин з відшкодування моральної шкоди [Текст] / Володимир Примак // Юридична Україна. - 2014. - № 5. - С. 37-45. - Бібліогр. в примітках: с.
ББК 67.99(4Укр)304.1
Рубрики: Моральна шкода--Відшкодування
Кл.слова (ненормовані):
справедливість -- розумність -- добросовісність -- правомірність
Анотація: У статті розглядаються зміст і форми вияву засади розумності у механізмі відшкодування моральної шкоди. Автор аргументує необхідність розмежування справедливості, розумності й добросовісності як принципів цивільного права і функціонально визначених правових засобів. Доводиться неприпустимість ототожнення розумності з правомірністю поведінки особи.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Панкратова, В. О.
    Принцип правової визначеності в системі загальних принципів права [Текст] / В. О. Панкратова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 64. - С. 87-93. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Право--Правова визначеність--Принципи
Кл.слова (ненормовані):
принципи права -- верховенство права -- юридична природа принципів права
Анотація: Досліджується сутність принципу правової визначеності. При цьому акцентується увага на місці й ролі даного принципу в системі загальних принципів права. Обгрунтовується необхідність дослідження принципу правової визначеності, оскільки він являє собою сукупність вимог до організації правової системи з метою забезпечення стабільного правового положення людини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

6.


    Єфремов, В. В.
    Проблема невизначеності в економічних теоріях [Текст] / В. В. Єфремов // Економіка України. - 2015. - № 3. - С. 67-75. - Бібліогр. 13 назв
Рубрики: Економічна теорія--Поняття--Невизначеність--Визначеність
Кл.слова (ненормовані):
невизначена діяльність -- визначена діяльність -- змішана економічна система
Анотація: Розглянуто невизначеність та визначеність як дві моделі діяльності, що зумовлюють одна одну в ринковій економіці, де існує право власного вибору. Зазначено, що усунення невизначеності – шлях до формування особистості та суспільного прогресу. Наголошено, що для забезпечення поступального руху вперед суспільство повинне долати невизначеність не адміністративними засобами, а використовуючи знання, інформацію та досвід кожного свого члена.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Худолей, В. Ю.
    Визначеність детермінант та діагностика результатів економічної діяльності підприємств в Україні [Текст] / В. Ю. Худолей, Є. І. Бірюков // Формування ринкових відносин в Україні. - 2015. - № 7/8. - С. 75-77 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст. - № 8
Рубрики: Економічна діяльність--Підприємства
Кл.слова (ненормовані):
економічна діагностика -- результативність діяльності підприємств -- критерії оцінювання-прогнозування


Дод.точки доступу:
Бірюков, Є. І.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Романюк, Я.
    Судова правотворчість в умовах реформування правосуддя: постановка проблеми [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2016. - № 10. - С. 9-19. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
судова система -- судова правотворчість -- правова визначеність -- верховенство права -- судове тлумачення -- активність судів -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена дослідженню судової правотворчості в Україні внаслідок проведення конституційно-правових змін у частині правосуддя. Розкриваються правова природа та появи судової правотворчості в різних правових системах, визначаються конкретні проблеми судової правотворчості в сучасних умовах в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Романюк, Я.
    Методологічні підходи до тлумачення цивільно-правових норм судом [Текст] / Я. Романюк // Право України. - 2017. - № 1. - С. 82-90. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Цивільне право
Кл.слова (ненормовані):
судове тлумачення -- верховенство права -- правова визначеність -- єдність судової практики -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена аналізу методологічних підходів до тлумачення цивільно-правових норм судом. Окреслюються принципи тлумачення цивільно-правових норм, розкривається мета тлумачення - встановлення смислу конкретної норми та його пояснення. Розглядаються ключові різновиди офіційного тлумачення правових норм: оригіналістичні та неоригіналістичні; суб'єктивні та об'єктивні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

10.


    Навроцький, В.
    Правова визначеність і забезпечення її реалізації у кримінальному праві України [Текст] / В. Навроцький // Право України. - 2017. - № 2. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Кримінальне право
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне право -- правова визначеність -- правовий принцип -- кодифікація -- законодавство -- правозастосування -- вніб 2
Анотація: Розглядається принцип правової визначеності щодо кримінального права. Акценти у визначенні змісту правової визначеності зміщені з обов'язків держави формально правильно сформулювати закон про кримінальну відповідальність на право людини зрозуміти висунуті до неї вимоги та виконати їх.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

11.


    Дроздов, О.
    Актуальні питання права на вільне одержання інформації (за матеріалами практики Європейського суду з прав людини) [Текст] / О. Дроздов, О. Дроздова // Право України. - 2017. - № 2. - С. 152-164. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Міжнародне судочинство--Права людини
Кл.слова (ненормовані):
Європейський Суд з прав людини -- Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод -- верховенство права -- правова визначеність -- свобода вираження поглядів -- свобода одержання інформації -- втручання у право на свободу вираження поглядів -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена дослідженню положень міжнародних актів щодо актуальних питань обмеження свободи вираження поглядів. Акцент зроблено на необхідності з'ясування у кожному конкретному випадку застосовності ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та існування втручання у свободу вираження поглядів (як у позитивному, так і негативному аспектах цього права).


Дод.точки доступу:
Дроздова, О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

12.


    Луспеник, Д.
    Верховенство права - "новий" старий принцип цивільного судочинства: співвідношення із принципом законності [Текст] / Д. Луспеник // Право України. - 2017. - № 8. - С. 9-20. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Судовий устрій
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- законність -- цивільне судочинство -- правова визначеність -- право на справедливий судовий розгляд -- вніб 2
Анотація: Стаття присвячена питанням інтегрованого розуміння верховенства права як певного стандарту в аспекті судового тлумачення і правозастосування, що, як наслідок, впливає на ефективність цивільного судочинства. Доведено, що базовими концептами для судді як інтерпретатора закону повинні бути субстантивний елемент верховенства права, який полягає у тому, що під час усієї діяльності суддя повинен виходити із каталогу основоположних прав людини та їх пріоритетності, а також формальний елемент верховенства права, згідно з яким суддя має виходити з принципу законності (у значенні правості законів), принципу пропорційності, принципу правової визначеності та процесуальних гарантій права на справедливий судовий розгляд.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

13.


    Задорожний, Олександр.
    Деякі проблемні аспекти новел Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" [Текст] / Олександр Задорожний // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 5. - С. 30-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Приватизація--Законодавство--Проблемні аспекти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
формула стартової ціни -- правова визначеність -- тест на пропорційність -- принцип "справедливого балансу" -- зупинення виконавчого провадження -- стандарти ЄСПЛ
Анотація: Статтю присвячено аналізу основних новел Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" від 18.01.2018 № 2269-VIII. Зокрема, йдеться про нову легальну дефініцію терміна "приватизація", нову юридичну модель визначення стартової ціни об'єктів приватизації, а також про відповідність Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини окремих положень Закону. За наслідками здійсненого правового аналізу Закону формулюються висновки і пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства в досліджуваній сфері.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

14.


    Монаєнко, Антон.
    Законне затримання та арешт особи за порушення митних правил і контрабанду з урахуванням практики Європейського суду з прав людини [Текст] / Антон Монаєнко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 276-282. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Митний режим--Порушення--Кримінальні санкції
Кл.слова (ненормовані):
митні правила -- митний огляд -- правова визначеність -- арешт -- контрабанда -- затримання -- досудове розслідування
Анотація: У статті зазначено, що з метою припинення порушення митних правил, встановлення особи, яка вчинила порушення митних правил, а також для складення протоколу про порушення митних правил може бути здійснене адміністративне затримання особи. Наведено обставини відповідно до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини, коли особа може бути затримана для виконання обов’язків, встановлених митним законодавством. Проаналізовано застосування таких запобіжних заходів, як домашній арешт, тримання під вартою, законне затримання особи без ухвали слідчого судді за контрабанду, що підпадають під дію Кримінального кодексу України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

15.


    Тертишник, Володимир.
    Доктринальні проблеми відповідальності за зловживання на фондовому ринку [Текст] / Володимир Тертишник, Олександр Кошовий // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 6. - С. 283-288. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фондовий ринок--Правопорушення--Кримінальна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
маніпулювання на ринку -- юридична визначеність -- конкуренція юридичних норм -- якість закону -- Директива 2014/57/ЄС
Анотація: У статті розкриваються концепт та особливості застосування принципів та юридичної визначеності для подолання конкуренції правових норм у сфері застосування кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення у сфері ринкових правовідносин, розв’язання проблеми законодавчих колізій, забезпечення якості закону, гармонізації кримінального права, вдосконалення слідчої та судової практики, гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу.


Дод.точки доступу:
Кошовий, Олександр

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

16.


    Зуевич, Леся.
    (Без)прецендентна ієрархія. Чи можна досягти єдності правозастосування в умовах, коли постанови ВС визнано нерівноцінними за значенням та спектром дії? [Текст] / Леся Зуевич // Закон i бiзнес. - 2019. - № 21. - С. 11
Рубрики: Верховний Суд--Юридична відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
апеляційні інстанції -- правова визначеність -- судові рішення
Анотація: Закон не передбачає можливості відступу від правових висновків Верховного Суду. Вони є імперативними, обов'язковими для застосування. Водночас за цей час від імені найвищого судового органу прийнято чимало постанов, які містять протилежні правові позиції, що спровокувало намагання запровадити їх ієрархію. Наскільки обґрунтованим є такий підхід розглядається у даній статті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

17.


    Цувіна, Тетяна.
    Принцип res judicata у цивільному судочинстві [Текст] / Цувіна // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 9. - С. 38-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Правові доктрини
Кл.слова (ненормовані):
правова визначеність -- справедливий судовий розгляд -- верховенство права -- преюдиційні факти
Анотація: Статтю присвячено вивченню базових підходів, вироблених у практиці Європейського суду з прав людини, до інтерпретації такої вимоги правової визначеності, як правило res judicata, в контексті тлумачення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що закріплює право кожного на справедливий судовий розгляд у цивільних справах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

18.


    Козюбра, Микола.
    Взаємозв'язки між народовладдям, парламентаризмом та верховенством права: європейські стандарти і сучасні українські реалії [Текст] / Микола Козюбра // Право України. - 2019. - № 11. - С. 83-97. - Бібліогр. в кінці ст. та підрядк. прим.
Рубрики: Демократія--Народний суверенітет--Правова визначеність
Анотація: На основі аналізу сучасної вітчизняної конституційної та законодавчої практики й зарубіжного досвіду розкриті нерозривні взаємозв'язки між народовладдям, народним суверенітетом і такими спорідненими з ними поняттями, як державна влада, парламентаризм та верховенство права. Відстоюється думка про те, що народ як носій суверенітету і єдине джерело влади в Україні підпорядкований принципу верховенства права і будь-яке його рішення має прийматися у суворій відповідності з його вимогами, зокрема принципами і нормами Конституції України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

19.


    Загиней-Заболотенко, Зоя.
    Невизначеність vs визначеність кримінального законодавства України [Текст] / З. Загиней-Заболотенко // Право України. - 2020. - № 2. - С. 67-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальне законодавство--Україна
Анотація: Встановлено співвідношення невизначених і визначених формулювань у тексті КК України та обгрунтувано, які з них доцільно використовувати у ньому.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

20.


   
    Зміни у правилах розробки нафтових і газових родовищ: що варто знати? [Текст] / підгот. Людмила Хоміч // Екологія підприємства. - 2020. - № 7. - С. 11-15 : табл.
Рубрики: Екологічне законодавство--Природні ресурси--Україна
Кл.слова (ненормовані):
дослідно-промислова розробка родовища -- проєктно-технологічні документи -- влаштування свердловини -- правова визначеність


Дод.точки доступу:
Хоміч, Людмила \підгот.\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

21.


    Цувіна, Т. А..
    Реалізація принципу res judicata у цивільному судочинстві: досвід зарубіжних держав [Текст] / Тетяна Андріївна Цувіна // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 220-225
УДК
Рубрики: Цивільне судочинство--Принципи судочинства--Зарубіжні країни
   Цивільне право--Принципи права

Кл.слова (ненормовані):
правова визначеність -- позитивний ефект res judicata -- негативний ефект res judicata -- преклюзія позову -- преклюзія питань права та факту -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)