Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=виконання зобов’язання<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Гудима-Підвербецька, Марія.
    Правова природа субсидіарних зобов’язань в цивільному праві України [Текст] / Марія Гудима-Підвербецька // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 10-15. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Субсидіарні зобов'язання--Правова природа
Кл.слова (ненормовані):
додаткове зобов’язання -- об’єкт зобов’язання -- предмет зобов’язання -- виконання зобов’язання
Анотація: У статті підкреслено, що формулювання вітчизняного законодавця не вносить ясність у визначення правової природи субсидіарних зобов’язань та не лише не вирішує, а й загострює наукові дискусії з цього приводу, даючи простір для прямо протилежних трактувань. Відзначено існування у вітчизняній доктрині двох основних позиції вчених, що по-різному тлумачать правову природу субсидіарних зобов’язань: одні вважають їх різновидом зобов’язань з множинністю осіб поряд із частковими і солідарними зобов’язаннями (домінуюча позиція), інші заперечують можливість тлумачення субсидіарних зобов’язань як зобов’язань з множинністю осіб як у договірних, так і в позадоговірних зобов’язаннях. Проведено критичний аналіз аргументів і контраргументів обох сторін дискусії та на основі цього сформульовано виважений і однозначний висновок із зазначеної проблеми. При цьому підкреслено, що більшість аргументів прибічників множинності в субсидіарних зобов’язаннях знімається, якщо дати правильне трактування їх змісту й з’ясувати питання про існування двох взаємодоповнюючих, однак самостійних зобов’язань, що виникають між кредитором та основним боржником і між основним та субсидіарним боржниками, чи єдиного зобов’язання. Оскільки доведено, що обов’язок субсидіарного боржника не збігається за змістом з обов’язком основного боржника, оскільки немає спільного об’єкта зобов’язання, підсумовується, що, вирішуючи питання про правову природу субсидіарних зобов’язань, коректно вести мову не про зобов’язання з множинністю осіб, а про самостійне зобов’язання (що є додатковим до основного, тісно пов’язане з останнім), яке спрямоване на гарантування прав кредитора в основному зобов’язанні, де у разі неможливості основного боржника задовольнити вимоги кредитора за його волевиявленням можуть виникати зобов’язання субсидіарного боржника з відмінним щодо основного об’єктом зобов’язання, яке так і може залишитись потенційним у разі належного виконання боржником основного зобов’язання.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Верес, Ірина.
    Правова природа смарт-договору [Текст] / Ірина Верес // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 9. - С. 15-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Договори і угоди--Смарт-договори--Правова природа
Кл.слова (ненормовані):
блокчейн -- електронна форма договору -- електронний документ -- криптографія -- криптовалюта -- виконання зобов’язання
Анотація: Стаття присвячена дослідженню правової природи смарт-договору. Ідея смарт-договору ґрунтується на технології блокчейну. Визначено, що смарт-договір є договором, який укладається в електронній формі. Електронною формою смарт-договору слід вважати електронний документ, в якому сторони закріплюють істотні умови договору і який може бути візуально сприйнятий. Особливістю смарт-договору є те, що він набирає чинності з моменту компіляції програмного коду і розміщення в Ethereum або іншій системі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)