Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=дивергенція<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Skalickova, Jolana.
    Differentiation of regions in Сzech Republic based on economic indicators [Text] / Jolana Skalickova // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 8. - Р. 245-256 : рис., табл. - Бібліогр.: 27 назв
Рубрики: Економіка Чеської Республіки--Регіональна економіка--Дивергенція регіонів--Регіональні відмінності
Анотація: У статті оцінено відмінності між чеськими регіонами і сформовано рейтинг регіонів на основі вибраних показників. Використано такі дані: Індекс Джині, валовий внутрішній продукт на душу населення, рівень безробіття, середньомісячна заробітна плата і рівень економічної активності. Їх стан відстежувався протягом 2009–2012 років. Регіональні відмінності оцінено на основі синтезу і сформовано рейтинг регіонів, що відображає динаміку показників за обраний період. Після об'єднання всіх економічних показників в економічний індекс регіональної нерівності позицію вище середньої отримала столиця, досить хороші позиції мають 4 інші регіони (центральна Богемія, Плзень, Градец Кралове і Південна Богемія). Незадовільну оцінку отримали 3 регіони (Карлови Вари, Оломоуц, Уст).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


   
    Дивергенція і конвергенція у регіональному розвитку Словаччини [Текст] / К. Борсекова [та ін.] // Журнал європейської економіки. - 2016. - Т. 15 (№ 1). - С. 57-91. : табл. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Регіональна економіка--Економічний розвиток--Словаччина
Анотація: Проаналізовано концепцію та тенденції регіонального розвитку Словаччини, виокремлено відмінності регіонів країни. Подано еволюційні особливості політики регіонального розвитку, її організаційну основу і механізм здійснення в даній країні.


Дод.точки доступу:
Борсекова, Каміла; Чапкова, Соня; Флашка, Філіп; Колошта, Станіслав

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Онищенко, В. П.
    Соціальні передумови економічного розвитку України [Текст] / В. П. Онищенко // Економіка України. - 2017. - № 9. - С. 19-37. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Україна, 21 ст.
Кл.слова (ненормовані):
дивергенція економічного розвитку -- культура -- суспільна риторика -- інституції -- соціальний капітал -- довіра -- "проблема безбілетника"
Анотація: Показано, що культура та інституції розвиваються комплементарно і визначають параметри відтворення соціального капіталу країни та її економіки. Дано оцінку соціальних передумов економічного розвитку України. Розглянуто поняття "довіра", "проблема безбілетника", "тіньова економіка" та "суспільна риторика" у контексті соціального капіталу.


Все экземпляры списаны

Знайти схожі

4.


    Ломоносова, Оксана.
    Дивергенція норм часу як наслідок адаптації ЗВО України до нових соціально-економічних та інституційних умов функціонування [Текст] / Оксана Ломоносова, Анатолій Ломоносов // Проблеми і перспективи економіки та управління : науковий журнал. - 2019. - № 3. - С. 60-80 : рис. - Бібліогр.: с. 73-76
УДК
Рубрики: Вищі навчальні заклади--Україна
   Фінансування--Вищі навчальні заклади

Кл.слова (ненормовані):
дивергенція -- демографічна криза -- науково-педагогічні працівники -- вища освіта
Анотація: У статті досліджено процеси дивергенції норм часу на виконання навчальної роботи та визначення її основних напрямів.


Дод.точки доступу:
Ломоносов, Анатолій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Борзенко, Олена.
    Соціально-економічна дивергенція України та ЄС: нові виклики [Текст] / Олена Борзенко, Тетяна Бурлай // Журнал європейської економіки. - 2020. - № 4 (Т. 19). - С. 690-707. - Бібліогр. у підрядк. прим.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Міжнародне співробітництво--Європейська інтеграція--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Анотація: Охарактеризовано поточну динаміку соціально-економічного розвитку України в процесі її європейської інтеграції в рамках укладеної у 2014 р. Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.


Дод.точки доступу:
Бурлай, Тетяна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Кіндзерський, Ю. В.
    Індустріальна дивергенція України з ЄС та проблеми її подолання [Текст] / Ю. В. Кіндзерський // Економіка та держава. - 2021. - № 6. - С. 9-18 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промисловість--Розвиток--Державна політика--Україна--Європейський Союз (ЄС)
Анотація: Проаналізовано явище індустріальної дивергенції між Україною та ЄС на основі показників динаміки і структури промислового виробництва. Показано сучасні теоретичні підходи до формування дієвої моделі промислової політики, суть яких зводиться до комплементарного поєднання структурних та фундаментальних факторів розвитку у її вибудовуванні, які відповідно знаходять втілення у вертикальних та горизонтальних засобах політики. Під призмою такого підходу проаналізовано особливості промислової політики в ЄС та Україні. Вказано на переважання горизонтальних засобів політики в ЄС, що не дозволяє йому ефективно протистояти своїм глобальним конкурентам. Привернуто увагу на ігнорування необхідності розбудови структурних і фундаментальних факторів розвитку у політиці України, їх невиправдану підміну заходами з дерегуляції і лібералізації з акцентом на використанні поточних конкурентних переваг, — дешевої праці і природних ресурсів, — замість розбудови перспективних, заснованих на технологіях і інноваціях, що консервує структурну і технологічну відсталість країни. Зазначено, що з позиції теорії соціальних порядків Україна є країною із соціальним порядком обмеженого доступу. У зв'язку з цим наголошено, що прямолінійне привнесення та імплементація норм ЄС в Україні не матимуть позитивного результату, оскільки ці норми, по-перше, впроваджуються у відмінне інституційне середовище ніж в ЄС, а по-друге, вони не враховують вітчизняних особливостей економіки, що зрештою не дозволить подолати її суттєву відсталість від європейської. Надано ряд рекомендацій щодо стимулювання індустріального зростання на основі перегляду підходів до формування промислової політики в національних інтересах, виходячи з необхідності безумовного поєднання структурних і фундаментальних факторів розвитку, визначення секторів-драйверів зростання на основі компаній з державною власністю, використання значного потенціалу державного споживання, запровадження розумного протекціонізму і довгострокового стратегування політики розвитку.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)