Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=запозичені слова<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Новосьолова, В.
    Використання стилістичних засобів лексикології і фразеології на уроках української мови в старшій школі в умовах профільного навчання [Текст] / Валентина Новосьолова // Українська мова і література в школі. - 2011. - № 5. - С. 16-21. - Бібліогр.: 8 назв.
Рубрики: Українська мова--Стилістика
Кл.слова (ненормированные):
стилістичні особливості -- лексикологія -- фразеологія -- багатозначні слова -- багатозначність -- синоніми -- антоніми -- пароніми -- запозичені слова -- термінологічна лексика
Анотація: У статті зосереджено увагу на лексичних і фразеологічних засобах стилістики, уміщено різноманітні прктичні завдання і вправи, які за змістом і формою виконання активізують пізнавальну діяльність десятикласників, орієнтують на глибше осмислення змістової і стилістичної структури текстів, сприяють виробленню вмінь використовувати мовні засоби відповідно до теми, мети та сфери спілкування.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Деркач, О.
    Слово - найтонше доторкання до серця. : урок-панорама з елементами дослідження та дискусії : 11 клас [Текст] / Олена Деркач // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 32-35
ББК 81.411.1-3
Рубрики: Українська мова--Лексикологія--Методика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормированные):
лексика -- власне українські слова -- запозичені слова -- закріплення й поглиблення знань -- тестові завдання -- словникова робота
Анотація: Запропоновано розробку уроку за темою: "Лексика. Власне українські слова. Запозичені слова". Мета заняття - за допомогою новітніх навчальних технологій закріпити й поглибити знання учнів з теми, формувати вміння відбору стилістично доречного слова, розвивати в учнів мовне чуття, навички роботи зі словником, виховувати культуру мовлення та любов до рідної мови.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Остапченко, О.
    Великі географічні. курйози, або як виникають назви [Текст] / Олена Остапченко // Українська мова й література в сучасній школі. - 2012. - № 4. - С. 22-25. - Бібліогр.: 12 назв.
ББК 81.411.1-3
Рубрики: Українська мова--Лексикологія--Методика
   Українська мова--Топоніміка

   Мовознавство--Топономіка

Кл.слова (ненормированные):
географічні назви -- походження назв -- запозичені слова -- вікторина -- відповіді
Анотація: Мета статті - ознайомити читачів із цікавими фактами походження топонімів, тобто назв географічних об'єктів (міст, країн, островів, морей та ін.). Приділено увагу етимології топонімів нашої країни та інших країн і народів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Бойко, Л.
    Походження слів: власне українські та запозичені слова [Текст] : українська мова : 6 клас / Людмила Бойко // Українська мова і література в школах України. - 2015. - № 4. - С. 40-41. - Бібліогр.: 2 назви.
ББК 74.268.19=411.4
Рубрики: Українська мова--Лексикологія--Запозичена лексика
   Українська мова--Урок

Кл.слова (ненормированные):
певна група лексики -- запозичені слова
Анотація: Подано розробку уроку, мета якого - вчити учнів аргументовано доводити належність слова до певної групи лексики, доречно використовувати лексику у власному мовленні, а також складати висловлювання на певну соціокультурну тему відповідно до комунікативної ситуації.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)