Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=змагальність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.


    Яновська, Олександра.
    Окремі питання загальної характеристики принципу змагальності в кримінальному судочинстві [Текст] / О. Яновська // Підприємництво, господарство і право. - 2011. - № 6. - С. 144-148. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судочинство--Змагальність--Принцип кримінального процесу--Процесульні функції
Кл.слова (ненормовані):
кримінальний процес
Анотація: Досліджуються окремі дискусійні питання загальної характеристики принципу змагальності в кримінальному судочинстві Украни, у тому числі межі дії принципу змагальності, співвідношення змагальності й інших принципів кримінального процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Ахтирська, Наталія.
    Безоплатна правова допомога та приватна детективна діяльність у змагальному кримінальному процесі України [Текст] / Наталія Ахтирська // Віче. - 2011. - № 24. - С. 2-4. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67.99(4Укр)311
Рубрики: Кримінальний процес--Змагальність
   Правова допомога--Державна--Безоплатна--Україна

   Досудове розслідування--Приватна детективна діяльність

   Детективна діяльність--Приватна--Україна

Анотація: Автор розглядає систему судового устрою в Україні, що повинна функціонувати на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і гарантувати право особи на справедливий суд. Одним із шляхів удосконалення цієї системи є належне запровадження принципу змагальності у кримінальний процес. В статті аналізується законодавча база для надання рівноправних можливостей захисту та обвинуваченню, розглядаються можливості первинної та вторинної безоплатної правової допомоги та правові питання приватної детективної діяльності як механізму судового пізнання.

Є примірники у відділах:
ВДГН (30.01.2012р. - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

3.


    Городовенко, В.
    Змагальність як вихідний принцип судової влади [Текст] / В. Городовенко // Вісник Академії правових наук України. - 2012. - № 2. - С. 202-215
ББК 67
Рубрики: Судова влада--Принципи влади
Анотація: Автор аналізує зміст і основні елементи змагальності як ключового принципу судової влади з врахуванням європейських стандартів в цій сфері


Знайти схожі

4.


    Скотинюк, Яна.
    Змагальність сторін у заочному провадженні кримінального процесу Англії / Яна Скотинюк // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 11. - С. 130-133
ББК 67
Рубрики: Кримінальний процес--Заочне провадження--Змагальність
Анотація: Розглядаються особливості здійснення змагальності сторін у заочному провадженні кримінального процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Яновська, Олександра.
    Змагальні засади процесу доказування в кримінальному провадженні [Текст] / Олександра Яновська // Юридична Україна. - 2013. - № 8. - С. 77-82. - Бібліогр. в примітках: с. 82
ББК 67
Рубрики: Кримінальний процес--Змагальність сторін
Кл.слова (ненормовані):
доказування -- недопустимість доказів -- рівноправність сторін
Анотація: Стаття присвячена дослідженню змагальних засад процесу доказування в кримінальному повадженнівідповідно до нового КПК України. Автор приділяє увагу нормативному забезпеченню рівноправності сторін у процесі збирання доказів та представлення їх судові.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Дяков, Володимир.
    Проблеми реалізації принципу змагальності у кримінальному процесі [Текст] / Володимир Дяков // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 8. - С. 169-174. - Бібліогр. 16 назв
Рубрики: Кримінальний процес--Принцип змагальності--Проблеми реалізації
Кл.слова (ненормовані):
принцип -- змагальність -- дослідження доказів -- рівність сторін
Анотація: Стаття призначена з’ясуванню місця і ролі принципу змагальності у кримінальному провадженні, пов’язаного з порядком дослідження доказів сторонами кримінального судочинства, а також розгляду проблемних питань реалізації зазначеного принципу з урахуванням нормативної і фактичної рівності сторін кримінального процесу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Нор, В.
    Кримінально-процесуальне право України: надбання, загрози, очікування [Текст] / В. Нор, Н. Бобечко // Право України. - 2017. - № 5. - С. 112-121. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Кримінально-процесуальне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
кримінально-процесуальне право -- доказування -- змагальність -- процесуальний примус -- вніб 2
Анотація: У статті аналізується сучасний стан і тенденції розвитку кримінально-процесуального права України. Розглядаються як недоліки кримінально-процесуального регулювання, так і позитивні риси вітчизняної моделі кримінального процесу.


Дод.точки доступу:
Бобечко, Н.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Московчук, Дмитро.
    Порівняльний аналіз законодавства України та країн англо-саксонської правової системи щодо подання доказів у цивільному процесі [Текст] / Дмитро Московчук // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 4. - С. 55-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне процесуальне законодавство--Порівняльний аналіз--Україна--Велика Британія--США
Кл.слова (ненормовані):
змагальність сторін -- зарубіжний досвід
Анотація: У статті дається загальна характеристика змін до Цивільного процесуального кодексу України. Проаналізовано принцип розкриття доказів у цивільному процесі країн англо-саксонської правової системи на прикладі Англії та США. Визначено особливості подання доказів у цивільному процесуальному праві України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

9.


    Масло, Тетяна.
    Методологічне значення конкуруючих інтересів у цивільному судочинстві [Текст] / Тетяна Масло // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 10-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Змагальність сторін
Кл.слова (ненормовані):
диспозитивність -- конкуренція інтересів -- фактичний інтерес -- приватні інтереси -- публічні інтереси
Анотація: У статті досліджується сутність та роль публічного та приватного інтересів у визначенні напрямів оптимізації цивільної процесуальної форми. Аналізується диспозитивний метод правого регулювання цивільних процесуальних правовідносин. Визначається сутність диспозитивності як методу та принципу цивільного процесуального права через відображення приватного інтересу у визначенні порядку здійснення судочинства. Відстежується функціональний зв’язок диспозитивності та публічності як елементів методу правового регулювання цивільних процесуальних правовідносин через встановлення їхніх взаємних меж. Зазначається, що сутність процесуальних правовідносин зумовлена наявністю конкуруючих приватних інтересів та публічного інтересу, що повинно враховуватись у визначенні критеріїв пропорційності цивільного судочинства, та у зв’язку із цим виправданістю певних прийомів і способів регулювання судових процедур. Аналізуються конкуруючі юридичні інтереси у цивільному судочинстві. Зазначається, що межі диспозитивності у визначенні порядку здійснення провадження у справі визначаються: правовою визначеністю як матеріально-правовим складником права на справедливий суд, що зумовлює широке застосування публічних прийомів та способів регулювання цивільних процесуальних правовідносин; конкуруючими приватними інтересами учасників справи; судовою дискрецією. Висвітлюється роль урахування можливості зміни фактичного інтересу під час провадження у цивільній справі для подальшого удосконалення цивільного судочинства, яка полягає у врахуванні та збалансованості приватних фактичних інтересів. Значний ступінь імовірності розбіжності або збігу юридичного чи фактичного інтересів учасників справи у певних процесуальних ситуаціях може стати важливим критерієм для подальшого розроблення та впровадження у судочинство договірних способів регулювання цивільних процесуальних правовідносин.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


    Мельник, Ярослав.
    Категорія «ризик» у цивільному процесі: сутність, момент виникнення та видова класифікація [Текст] / Ярослав Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 12. - С. 27-42. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільний процес--Ризики--Класифікація
Кл.слова (ненормовані):
змагальність -- ускладнення -- безпека -- конфлікт -- цивільний процес
Анотація: Стаття присвячена дослідженню категорії «ризик» у цивільному процесі. У ході дослідження доводиться її широке та вузьке значення, що займає особливе місце в системі цивільного процесуального права. Обґрунтовуються фактори ризику, класифікаційні ознаки, їх особливості та правова природа. Наводиться класифікація ризиків у цивільному процесі за різними критеріями. Доводиться тісний зв’язок категорії «ризик» із феноменом безпеки.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

11.


    Андрієчко, Ірина.
    Загальна характеристика принципів господарського судочинства [Текст] / Ірина Андрієчко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 79-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарське судочинство--Принципи судочинства
Кл.слова (ненормовані):
норма-принцип -- верховенство права -- безсторонність суду -- диспозитивність -- пропорційність -- змагальність сторін -- рівність перед законом
Анотація: У статті надається загальна характеристика принципів господарського судочинства, що закріплені у процесуальному законі як норми-принципи, в контексті визначення їхнього змісту у Господарському процесуальному кодексі України в редакції до та після внесення змін Законом України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, а також в аспекті рішень Європейського суду з прав людини, що ґрунтуються на застосуванні приписів Конвенції про захист з прав людини і основоположних свобод.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

12.


    Маркуш, М. А..
    Концептуальні проблеми побудови конституційно-правової моделі змагальності кримінального процесу України [Текст] / Марія Андріївна Маркуш // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 4. - С. 96-102
УДК
Рубрики: Кримінальний процес--Змагальність
   Кримінальне судочинство--Міжнародні стандарти--Аналіз--Україна

   Конституційне право--Права людини--Реалізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
концепція -- конвергенція -- конституційна модель змагальності кримінального процесу -- міжнародно-правові стандарти щодо захисту прав людини -- правова система ЄС -- Конституція України (1996 р.) -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)