Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=мовознавче поняття<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Шляхова, В.
    Розповідь учителя як метод навчання української мови [Текст] / Валентина Шляхова // Українська мова і література в школі. - 2013. - № 6. - С. 24-29. - Бібліогр.: 15 назв.
ББК 74.268.19=411.4
Рубрики: Українська мова--Методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
метод навчання -- прийом навчання -- лінгвістична теорія -- мовознавче поняття -- мовознавчий термін -- мовна одиниця
Анотація: Стаття висвітлює ретроспективу становлення наукового поняття про метод розповіді вчителя на уроках української мови. Аналізуючи цей метод крізь призму сучасної освітньої мети, завдань української мови як навчальної дисципліни, особливостей змістової структури шкільного курсу української мови та специфіки пізнавальної діяльності школярів, автор конкретизує критерії його вибору та розробляє систему прийомів його реалізації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Шляхова, Валентина.
    Методичний аспект аналізу лінгвістичної термінології [Текст] : на матеріалі підручників з української мови для 5 класу / Валентина Шляхова // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2015. - № 3. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 74.268.19=411.4
Рубрики: Лінгвістична термінологія--Аналіз
   Українська мова--Шкільні підручники

Кл.слова (ненормовані):
шкільний підручник -- навчальна програма -- лінгвістичний термін -- мовознавче поняття
Анотація: Проаналізовано в порівняльному аспекті низку терміноодиниць, які номінують лінгвістичні поняття розділу "Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія" шкільних підручників для 5-го класу. Акцентовано на потребі уніфікації підходів до позначення лінгвістичних понять шкільного курсу української мови та презентації лінгвістичного терміна як носія визначальних ознак поняття.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВА (1)
Вільні: ВА (1)


Знайти схожі

3.


    Омельчук, Сергій.
    Наукове і ненаукове в проекті нової редакції Українського правопису 2018 року [Текст] / Сергій Омельчук // Українська мова і література в школах України. - 2018. - № 11. - С. 3-6. - Бібліогр.: 12 назв.
Рубрики: Українська мова--Правопис
Кл.слова (ненормовані):
Український правопис 2018 -- нова редакція правопису -- мовознавче поняття -- національна термінологія -- внутрішня будова синтаксичних конструкцій
Анотація: У розвідці проаналізовано проект нової редакції Українського правопису 2018 року й викладено зауваги щодо тих матеріалів, які роблять правопис засадично ненауковим, зокрема позанормативного використання мовознавчих понять й орфограм та граматичних формулювань. Запропоновано рекомендації щодо усунення виявлених недоглядів, ураховуючи помітні зміни, що відбулися в академічній мовознавчій науці, та сучасні здобутки вітчизняної прикладної лінгвістики.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)