Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=міждисциплінарність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Показані документи с 1 за 7
1.


    Левицький, В'ячеслав.
    Подорож до "простору шовкового" [Текст] / В'ячеслав Левицький // Слово і час. - 2013. - № 1. - С. 118-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рец. на кн. : Ткаченко Ірина. Поезія і поетика степу в українській літературі : монографія / Ірина Ткаченко. - Кіровоград : Степова Еллада, 2011. - 360 с.
ББК 83.3(4УКР)
Рубрики: Українська література--Образи і теми--Образ степу
   Літературознавці України, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
топос -- художній світ -- мікропоетика -- дискурс -- міждисциплінарність -- локус -- народна творчість
Анотація: Стаття є рецензією на монографію І. Ткаченко "Поезія і поетика степу в українській літературі", в якій, з одного боку, тематично розширено традиції пізнання степу, а з другого - підпорядковано новітню методологію класичному об'єкту дослідження.


Дод.точки доступу:
Ткаченко, Ірина (український літературознавець) \про неї\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Орлова, Тетяна.
    Вивчення всесвітньої історії на гуманітарних факультетах ВНЗ України: актуальність та нові підходи [Текст] / Т. Орлова // Вища школа. - 2013. - № 4. - С. 26-34. - Бібліогр.: с. 28-30
ББК 74.48
Рубрики: Вища освіта--Викладання окремих предметів
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- адаптація -- інтегральні знання -- системне мислення -- міждисциплінарність -- глобальна історія -- нова історична наука -- сучасний світ -- цивілізація -- синергетика
Анотація: Обгрунтовується важливість вивчення всесвітньої історії у вищих навчальних закладах країни, висвітлюються нові підходи до викладання, орієнтовані на аналітику, що має допомогти сформувати сучасну компетентність майбутнім фахівцям гуманітарного профілю.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Бутенко, Людмила.
    Трансдисциплінарний характер підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації / Л. Бутенко // Вища школа. - 2015. - № 7-8. - С. 73-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Професійна підготовка
Кл.слова (ненормовані):
науково-педагоігчні кадри вищої кваліфікації -- моделі навчання в аспірантурі -- трансдисциплінарність -- міждисциплінарність -- форми наукового пізнання -- холістичний підхід -- контекстуалізація
Анотація: Розглядаються сучасні проблеми підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Представлено особливості різних моделей навчання в аспірантурі. Розкрито сутність трансдисциплінарності як принципиу наукового пізнання, співвідношення трансдисциплінарності та міждисциплінарності в освітньому просторі, можливості та обмеження використання ідей трансдисциплінарності у визначенні змісту та технологій підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації. Охарактеризовано взаємодію та взаємозумовленість різних форм наукового пізнання педагогічної дійсності на засадах трансдисциплінарності, холістичного підходу та контекстуалізації знань.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Терентьєва , Н. О.
    Міждисциплінарність як основа нового знаннєвого продукту в інформаційному суспільстві [Текст] / Н. О. Терентьєва // Педагогіка і психологія. - 2016. - № 1. - С. 59-65. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне суспільство
   Інтелектуальний продукт--Інноваційний

Анотація: Аргументація міждисциплінарності як основи створення нового знаннєвого продукту в інформаційному суспільстві.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Павлов, О. І.
    Руральний дискурс міждисциплінарних наукових досліджень [Текст] / О. І. Павлов // Економіка України. - 2016. - № 6. - С. 59-67. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільські території--Міждисциплінарні дослідження
Кл.слова (ненормовані):
концепт -- міждисциплінарність -- наукова галузь -- руралістика -- руральний розвиток
Анотація: Визначено сутність рурального дискурсу. розглянуто його економічний контекст на фоні міжгалузевих підходів – фізіоекономічного та соціоекономічного. Проаналізовано процес становлення руралістики як міждисциплінарної наукової галузі. Окреслено дослідницьке поле, рівні дослідження та перспективи розвитку цієї галузі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Чорний, Олег.
    Теоретичні аспекти моделювання національної економіки засобами економічної кібернетики та бізнес-інформатики [Текст] / Олег Чорний // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2018. - № 3. - С. 41-48. - Бібліогр.: с. 48
УДК
Рубрики: Національна економіка--Економічна кібернетика--Бізнес-інформатика--Моделювання
Кл.слова (ненормовані):
комп'ютерні технології -- міждисциплінарність -- електронна звітність -- макроекономічні показники
Анотація: Стаття містить аналіз впливу розвитку технологій та можливості моделювання національної економіки, з'ясовано, що розробка сучасного програмного забезпечення, пов'язаного з економікою, прямо впливає на покращення процесів підзвітності та прозорості ведення економічної діяльності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Генералюк, Л..
    Шляхи формування інтермедіальних досліджень [Текст] / Леся Генералюк Генералюк // Слово і час. - 2020. - № 3. - С. 3-27. - Бібліогр.: с. 24-27
УДК
Рубрики: Літературознавство українське--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
інтермедіальність -- міждисциплінарність
Анотація: Запропоновано розширений погляд на історію становлення сучасних інтермедіальних студій. Наголошено на тому, що підґрунтям інтермедіального дискурсу в літературознавстві, окрім декларацій самих митців, стали праці філософів-естетиків та мистецтвознавців поч. XX ст.: Г. Вельфліна, М. Дессуара, А. Варбурґа. На крос-галузеву оптику літературознавства, як і на метод інтермедіального аналізу вплинули: а) мистецтвознавча іконологічна школа (Е. Панофскі, Р. Віттковер, Е. Гомбрих та ін.); б) філософія, головно герменевтика та феноменологія; в) окремі галузі психології/природничих наук — від когнітивістики (Р. Арнхейм, Н. Гудмен), гештальтпсихології до останніх досліджень із нейрофізіології (Р. Цитович, К. ван Кемпен)


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)