Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=об’єднані територіальні громади<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Бевз, Т. А.
    Специфіка реформи децентралізації в регіонах України: досягнення та прорахунки [Текст] / Т. А. Бевз // Народна творчість та етнологія. - 2019. - N 3. - С. 65-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Об’єднані територіальні громади
Анотація: Децентралізація в Україні визначається як національний пріоритет. Завдяки децентралізації громадяни матимуть можливість самостійно вирішувати свої проблеми. Важлива також децентралізація, оскільки вона покликана змінити спосіб мислення, поведінки людей та стати ефективним інструментом економічного, інфраструктурного та соціального розвитку. Вплив центральної влади на процеси децентралізації в регіонах, з одного боку, і мовчазне спостереження або навіть диверсія, недовіра, невіра та іноді пряма опозиція з боку керівників обласних та районних органів представницької та виконавчої влади на інші вважаються. Проаналізовано проблеми конфігурації спільноти; модель: один район - одна громада , докорінні зміни у багатьох сферах життя Об’єднаних територіальних громад: позитивний та негативний досвід. У діяльності Об'єднаних територіальних громад є деякі тенденції: ті створені раніше громади зосереджуються на збільшенні дохідної частини своїх бюджетів, вирішують, як збільшити бюджет у майбутньому, розвивати бізнес та новостворені громади, вкладаючи гроші у вирішення нагальні проблеми. Найбільше протистояння децентралізації обласними державними адміністраціями спостерігається у Київській, Сумській, Закарпатській, Одеській областях. Особлива увага приділяється ситуації в Об’єднаних територіальних громадах Донецької та Луганської областей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

2.


    Журавель, Ярослав.
    Конституційно-правове забезпечення реалізації соціальних прав людини органами місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад [Текст] / Ярослав Журавель, Юрій Оніщик // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 216-220. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Місцеве самоврядування--Соціальні права громадян--Конституційно-правове забезпечення--Україна
Кл.слова (ненормовані):
об’єднані територіальні громади -- соціальні блага
Анотація: У статті вивчаються питання реалізації конституційних соціальних прав (права на працю, на страйк, на відпочинок, соціальний захист, на житло, достатній життєвий рівень, на охорону здоров’я, медичну допомогу) в умовах утворення об’єднаних територіальних громад. Зроблено висновок, що об’єднані територіальні громади мають повноваження щодо реалізації конституційних прав, які можна поділити на власні та делеговані.


Дод.точки доступу:
Оніщик, Юрій

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Рябоконь, В. П.
    Децентралізація - шлях до розвитку сільських територій в Україні [Текст] / В. П. Рябоконь // Економіка АПК. - 2020. - № 1. - С. 6-17 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Децентралізація--Місцеве самоврядування
   Сільські території--Децентралізація--Україна

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація влади -- сільські території -- об’єднані територіальні громади -- місцеве самоврядування -- сільська інфраструктура
Анотація: Мета статті - розкрити сутність процесу децентралізації влади, його вплив на розвиток сільських територій та намітити шляхи подальшого розвитку сільських об’єднаних територіальних громад. Основні положення і висновки, викладені у статті, містять певні методичні і практичні рекомендації щодо проведення децентралізації влади та її впливу на формування і розвиток сільських територій. Проаналізовано процес децентралізації не тільки через призму досягнення повної самостійності місцевих бюджетів при використанні наявних фінансових ресурсів незалежно від центрального бюджету, а й через чітке розмежування влади і передачі більшості повноважень від центральних до місцевих органів. На конкретних прикладах показано позитивний вплив децентралізації на розвиток сільських територій, відзначено недоліки і прорахунки, які допускаються (адміністративне втручання, поспішність, порушення принципу добровільності при об’єднанні громад тощо), запропоновано заходи з їх ліквідації та успішного завершення процесу децентралізації.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Баранов, Сергій.
    Проблемні питання процесу бюджетної децентралізації в Україні [Текст] / Сергій Баранов // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 115-120. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Бюджетна система--Децентралізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
публічне управління -- місцеве самоврядування -- фінансові ресурси -- об’єднані територіальні громади -- місцеві бюджети -- податки та збори -- офіційні трансферти
Анотація: У статті досліджено проблемні питання бюджетної децентралізації як складової частини реформи децентралізації влади, що нині триває в Україні. Проведено аналіз поняття бюджетної децентралізації, під якою пропонується розуміти процес передачі повноважень управління доходами та видатками з метою збільшення ефективності реалізації повноважень та управління бюджетними коштами громад.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)