Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Знайдено у інших БД:Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=повсякденність<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Показані документи с 1 за 10
1.


    Чомахашвілі, Г.
    Повсякденність Інтернет-середовища [Текст] / Георгій Чомахашвілі // Інтелектуальна власність. - 2012. - № 8. - С. 62-64 . - ISSN 1608-6422
Рубрики: Інтелектуальна власність--Інтернет--Правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
піратські копії -- охорона прав інтелектуальної власності -- захист авторських прав

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Кривоший, Олександр.
    Амазонки і "амазонство" в українській фольклорній традиції та історіографії другої половини ХІХ - першої третини ХХ ст. [Текст] / О. Кривоший // Київська старовина. - 2012. - № 4. - С. 55-70. - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
ББК 63
Рубрики: Фольклористика--Теми і образи --Південна Україна
Кл.слова (ненормовані):
амазонки -- воєнна повсякденність жінок -- амазонство
Анотація: Вперше у вітчизняній історіографії автор простежує еволюцію історичних поглядів на амазонок і "амазонство" в дискурсах вітчизняних істориків та колективній пам’яті ординарних людей південноукраїнського степового соціуму другої половини ХІХ - першої третини ХХ ст., розглядає трансформацію авторських сюжетів про воєнну повсякденність жінок в залежності від історичних обставин.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

3.


    Кривоший, Олександр.
    Побут та повсякденність жінок козацького Запоріжжя у змісті шкільної історії : вимога часу чи забаганка науковців? [Текст] / О. Кривоший // Історія в школі. - 2013. - № 10. - С. 12-17
ББК 74.266.3
Рубрики: Методика викладання в школі--Історія України
Анотація: Матеріал, поданий у статті, побудованиий на основі науково- документального матеріалу, досліджень сучасних українських учених про традиції й повсякденне життя жінок козацького Запоріжжя та України Нового часу в цілому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

4.


    Котовская, М. Г.
    Советское студенчество 1970-х годов: проблемы ментальности [Текст] / М. Г. Котовская, Н. В. Шалыгина // Общественные науки и современность. - 2013. - № 3. - С. 152-162. - Библиогр. в конце ст.
ББК 74 + 60.5
Рубрики: Молодь--Соціологічні дослідження--Освіта
   Ментальність--Студенти

Кл.слова (ненормовані):
повсякденність -- історична антропологія -- гендер
Анотація: В статье рассматриваются проблемы формирования ментальности московского студенчества в 70-е гг. ХХ в. Использованы методы микроисторического исследования.


Дод.точки доступу:
Шалыгина, Н. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


   
    Еміграційні будні очима Катерини Грушевської: політика та повсякденність (1919-1921 рр.) [Текст] : (вступна стаття і публікація І.Б. Матяш) // Український історичний журнал. - 2016. - № 4. - С. 11-26
Рубрики: Історія України--Епістолярна спадщина--Українці в еміграції
Анотація: В листах відображаються зусилля Катерини та Марії Грушевських по створенню міжнародної жіночої організації за кордоном, висвітлюються враження від життя і побуту в Женеві та Празі.


Дод.точки доступу:
Грушевський, Михайло Сергійович (український історик, громадський та політичний діяч, голова Центральної Ради УНР ; 1866-1934) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВДГН (1), ВКр (1)
Вільні: ВДГН (1), ВКр (1)


Знайти схожі

6.


    Возняк, Володимир.
    Розсудок, розум, повсякденність [Текст] / В. Возняк // Філософська думка. - 2006. - № 5 . - С. 3-22. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Людське буття--Життєвий процес
   філософська антропологія

Кл.слова (ненормовані):
Раціональне -- Ірракціональне -- Уява
Анотація: У статті проаналізовано світ повсякденності у реальному людському житті. Охарактеризовано раціональне та ірраціональне у людській свідомості, адже душевно-духовний вимір - така сама реальність, як і реальне повсякдення.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

7.


    Бондаренко, Г. Б.
    Проблеми радянськості в сучасному науковому дискурсі [Текст] / Г. Б. Бондаренко, Т. Полек // Народна творчість та етнологія. - 2016. - № 5. - С. 102-108
Рубрики: Усна історія--Повсякденність
Анотація: У статті йдеться про перебіг II Всеукраїнського науково-теоретичного семінару "Радянськість: спроби діагностики крізь призму повсякденності". Семінар відбувся у квітні 2016 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені М. Коцюбинського.


Дод.точки доступу:
Полек, Т.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільні: ВМ (1)


Знайти схожі

8.


    Романець, Л. М.
    Українська історіографія повсякденного життя та соціального статусу вчительства України повоєнного періоду (1944-друга половина 1950-х років) [Текст] / Л. М. Романець, І. М. Романюк // Література та культура Полісся : зб. наук. праць / Ніжин. держ. ун-т ім. М. Гоголя. - Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2016. - Вип. 85. - С. 139-156. - Бібліогр.: с. 150-156
УДК
Рубрики: Історіографія--Українські вчителі--Статус, 1944-друга половина 1950-х років
Кл.слова (ненормовані):
освіта -- проблеми освіти -- повсякденність
Анотація: У статті здійснено концептуальний аналіз наукових досліджень повсякденного життя, соціального статусу, матеріально-побутових умов учителів України післявоєнних років. Авторами виокремлено етапи і періоди історіографії теми, напрямки наукових розвідок. Не претендуючи на всеохоплюючий аналіз наявної літератури, автори обмежують свою зацікавленість роботами, підготовленими дослідниками історії України. Досліджено основні історіографічні напрямки вивчення даної проблеми вітчизняними науковцями.


Дод.точки доступу:
Самойленко, Григорій Васильович \відп. ред., упоряд.\; Романюк, І. М.; Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

9.


    Мейжис, Ірина.
    Соціокультурні складові поняття безпеки в соціології [Текст] / Ірина Мейжис // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 37-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Соціокультурні складові--Україна
Кл.слова (ненормовані):
свята -- ритуали пам’яті -- громадські акції -- авторитарний стиль -- демократія -- повсякденність -- ділове спілкування
Анотація: Розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки як елементи опору будь-яким різновидам намагань її послабити за допомогою культурних чинників, ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування держави, а також на стиль і характер людських взаємин у суспільстві. Особливість соціокультурної системи Півдня і Сходу України пов’язана з історією їх заселення різними народами. Зокрема, до наявних грецьких, українських, болгарських і молдавських поселень у новоутворені міста Півдня додалися представники різних народів (німці, євреї, поляки та ін.), що суттєво вплинуло на формування соціальної культури міст, яка лише частково була пов’язана із Російською імперією. Разом із тим мовою міжетнічного спілкування стала саме російська як друга для абсолютної більшості населення. На підставі теорії Р. Колінза розглянуто соціокультурні складові поняття безпеки, які витлумачено як рівень залученості населення до різноманітних соціальних ритуалів, зокрема за доби колоніальної залежності України, а також як рівень довіри населення до центральної та регіональної гілок влади. Як соціокультурна складова розглядається здатність вивчення до опору зазіханням на безпечність існування соціуму за допомогою ЗМІ та різних видів мистецтва шляхом негативного впливу на культурні та соціальні засади функціонування суспільства, на стиль і характер людських взаємин (авторитарний або демократичний) у міжособистих і ділових контактах сучасників.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


   
    Сережки "Денім" та "Романтична повсякденність" [виготовлення прикрас із полімерної глини] [Текст] // Handmade. - 2018. - № 3/4. - С. 29-34 : ілюстр.
Рубрики: Декоративне мистецтво--Виготовлення прикрас
   Глиняні вироби

   Майстер-клас



Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)