Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=речові права<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Показані документи с 1 за 12
1.


    Сулейменов, М.
    До питання про місце права власності у системі цивільних прав [Текст] / М. Сулейменов // Право України. - 2011. - № 5. - С. 13-17. - Библиогр.: с. 17 (13 назв)
УДК
Рубрики: Право власності
Кл.слова (ненормовані):
право власності -- речові права -- майнові права
Анотація: Статтю присвячено одній із найважливіших методологічних проблем цивільного права власності в системі суб'єктивних цивільних прав. Автор дає глибокий аналіз поняття, основних ознак і функцій речових прав.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Єфіменко, Л.
    Проблеми взаємодії нотаріальної діяльності та діяльності щодо державної реєстрації речових прав [Текст] / Л. Єфіменко // Право України. - 2011. - № 5. - С. 130-135. - Библиогр.: с. 135 (14 назв)
УДК
Рубрики: Майнове право--Речові права
   Нотаріат

Кл.слова (ненормовані):
нотаріат -- правочин -- речові права
Анотація: У статті наводиться ступінь дослідження нотаріату та державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а також висвітлюються основні проблеми взаємодії у цих сферах.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Шимон, С.
    Правова природа переважних прав (набуття) як суб’єктивних цивільних прав [Текст] / Світлана Шимон // Юридична Україна : щомісяч. наук. журн. : засн. у січ. 2003 р. - 2012. - № 1. - С. 58-63
Рубрики: Приватне право--Україна
Кл.слова (ненормовані):
речові права -- майнові права

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Харченко, Георгій Георгійович.
    Обмеження та обтяження речових прав: проблема розмежування [Текст] / Г. Г. Харченко // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 347-353.
ББК 67
Рубрики: Речове право--Україна
   Цивільне право

Кл.слова (ненормовані):
речові права -- обтяження майна
Анотація: Досліджено питання необхідності розмежування у цивільному праві понять "обмеження" та "обтяження" речових прав.


Знайти схожі

5.


    Кубара, Уляна Михайлівна.
    Договір іпотеки як підстава обмеження речових прав [Текст] / У. М. Кубара // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 280-286. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67
Рубрики: Іпотека--Законодавче регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
речові права -- право власності -- іпотека -- обмеження
Анотація: Досліджуються особливості договору іпотеки в контексті обмеження речових прав.


Знайти схожі

6.


    Кодинець, Анатолій.
    Концепція прав на безтілесні речі: історичний аспект та сучасне розуміння [Текст] / Анатолій Кодинець // Юридична Україна. - 2015. - № 1. - С. 34-41. - Бібліогр. в примітках: с. 39-40
Рубрики: Інтелектуальна власність--Правова природа--Теоретико-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
безтілесна річ -- речові права -- майно -- римське право -- інформація -- результат інтелектуальної діяльності -- цивільне законодавство
Анотація: Стаття присвячена розгляду теоретичних аспектів визначення правової природи категорії «безтілесні речі» як з позиції класичної римської юриспруденції, так і з огляду на сучасне праворозуміння, аналіз концепції методології юридичної регламентації приватноправових відносин, у тому числі відносин у сфері використання результатів творчої діяльності та інформації. На підставі дослідження резюмується, що у чинному законодавстві відсутні передумови для розширеного тлумачення категорії «безтілесні речі», за якого нею охоплюються не лише права, а й будь-які нематеріальні блага, які є об'єктом цивільних прав. За такого підходу здійснюватиметься штучне перенесення правового режиму речей на нематеріальні блага, що ускладнюватиме адекватне правове регулювання відносин з приводу їх використання, належного та ефективного захисту суб'єктів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

7.


    Скрипник, В.
    Негаторний позов як засіб захисту речових прав [Текст] / В. Скрипник // Право України. - 2016. - № 5. - С. 122-129. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Речові права
Кл.слова (ненормовані):
речові права -- право власності -- визнання права -- способи захисту цивільних прав та інтересів -- негаторний позов -- вніб 2
Анотація: У статті здійснюється аналіз особливостей такої правової категорії, як речові права, та з'ясування умов і особливостей їх захисту негаторним позовом. Акцент зроблено на дослідженні не лише теоретичних проблем, а й питань практичного характеру, передусім звернення до суду із негаторним позовом як способу захисту цивільних прав та інтересів. Значну увагу приділено поглядам провідних діячів цивілістичної доктрини щодо поняття та змісту негаторного позову як способу захисту цивільних прав та інтересів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Скрипник, В.
    Юридична конструкція узуфрукту у законодавстві зарубіжних країн [Текст] / В. Скрипник // Право України. - 2017. - № 1. - С. 101-108. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Майнове право--Речові права
Кл.слова (ненормовані):
узуфрукт -- сервітут -- речові права -- право власності -- інтереси власника -- вніб 2
Анотація: У статті проведений науково-теоретичний аналіз такого речового права, як узуфрукт, його об'єктів, способів набуття, тривалості і підстав припинення. Наукова розвідка свідчить про поширеність цього цивільно-правового інституту як у законодавстві країн романо-германської, так і англо-американської систем права, а також окремих країн далекосхідної правової сімї (Японії, Китаю). Зроблено висновок, що найважливішим правом узуфруктуарія є право користування річчю і вилучення з неї її корисних властивостей - плодів і доходів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Стаценко, Олена.
    Підстави набуття прав на нерухоме майно за набувальною давністю [Текст] / Олена Стаценко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 8. - С. 44-48. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нерухомість--Право власності--Підстави набуття
Кл.слова (ненормовані):
правоздатність -- володіння -- користування -- речові права -- набувальна давність
Анотація: У статті звертається увага на те, що речові права на нерухоме майно за набувальною давністю є різновидом цивільних правовідносин, які пов’язані юридичними фактами, внаслідок чого суб’єкти набувають цивільні суб’єктивні права і юридичні обов’язки стосовно нерухомого майна. Вони є об’єктивно спричиненими – наявністю самого нерухомого майна, тоді як інші залежать від волевиявлення набувача, а можуть бути наслідком інших обставин, що не охоплюються волею і волевиявленням людини. Цивільні суб’єктивні права і юридичні обов’язки стосовно нерухомого майна набуваються через його специфічні властивості, залежність від споживчих властивостей людини та вказівку норми позитивного права. Підстави набуття права на нерухоме майно згідно з положеннями законодавства раїни поділяються на дві категорії – загальні та спеціальні. З огляду на специфіку нерухомості, для одних прав необхідна низка юридичних фактів, а для інших – лише один – реалізація наданого законом права. Стосовно окремих інститутів речового права законодавством встановлені спеціальні підстави виникнення прав та юридичних обов’язків. Зокрема, стосовно права власності Главою 24 ЦК України «Набуття права власності» визначені безпосередні підстави. Зроблено висновок, що правове регулювання підстав виникнення речових прав здійснюється на загальному та спеціальному рівні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


    Подоляк, Аліна.
    Захист прав на чуже майно у сфері господарювання [Текст] / Аліна Подоляк // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Господарська діяльність--Майнові права--Правовий захист
Кл.слова (ненормовані):
способи захисту -- використання чужого майна -- суб’єкт господарської діяльності -- речові права -- зобов’язальні права
Анотація: У статті досліджено та проаналізовано наявні в доктрині господарського та цивільного права наукові підходи до поняття захисту речових прав та захисту прав на чуже майно; встановлено, що визначальними для розкриття змісту поняття захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання є підходи, сформовані у науці господарського права щодо поняття захисту прав суб’єктів господарювання. Авторкою сформульовано поняття захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання. Вказано, що сукупність захисних заходів, способів та форм становить господарсько-правовий механізм захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання, який виступає гарантією можливості реалізації права на захист. Окрема увага приділяється виявленню та дослідженню особливостей захисту права господарського відання та оперативного управління через їхню господарсько-правову природу. У статті розкриваються особливості різних способів захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання з поєднанням у кваліфікаційні групи певних способів захисту речових та зобов’язальних прав суб’єктів господарської діяльності. Зроблено висновок, що права оперативного управління та господарського відання є абсолютними й у разі порушення дають право для більш ефективного захисту – користування одним або кількома способами, передбаченими законом або договором. Наголошено, що домінуючою ознакою захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання є забезпечення свободи вибору суб’єктом господарської діяльності, права якого порушено, найбільш ефективного способу, передбаченого законом або договором, з урахуванням правової природи суб’єктивного права, яке виступає об’єктом захисту. На підставі порівняльного аналізу чинного законодавства виявлено наявність певної колізії між нормами матеріального та процесуального права, які регламентують основні положення захисту прав щодо використання чужого майна у сфері господарювання. Визначено основні напрями їх вирішення шляхом внесення відповідних змін та доповнень до окремих нормативно-правових актів.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

11.


    Харченко, Георгій.
    Інститут володіння у цивільному праві України [Текст] / Георгій Харченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 10. - С. 38-43. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне право--Майнові відносини
Кл.слова (ненормовані):
речові права -- система речових прав -- титульне володіння -- безтитульне володіння -- давнісне володіння
Анотація: Стаття присвячена правовому аналізу основних особливостей інституту володіння у цивільному праві. Проаналізовані різні наукові підходи можливого обґрунтування наявності у праві фактичних відносин із володіння майном. Запропоновано альтернативні шляхи вирішення питання захисту у цивільному праві безтитульного володіння.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

12.


    Уркевич, Віталій Юрійович.
    Поновлення договору оренди землі: проблеми теорії та судової практики [Текст] / Віталій Юрійович Уркевич // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 3. - С. 60-79. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Земельне право--Земельні відносини--Україна
   Земельні ділянки--Договори оренди--Правове регулювання--Україна

Кл.слова (ненормовані):
земельні ділянки -- законодавство -- правові відносини -- право оренди землі -- особливий вид нерухомості -- речові права -- вніб 5


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)