Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=юридична техніка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Варга, Ч.
    Порівняння правових культур і правового мислення [Текст] / Ч. Варга // Право України. - 2013. - № 3-4. - С. 22-31. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Порівняльне правознавство
Кл.слова (ненормовані):
соціальна неоднорідність -- правова однорідність -- правова концептуалізація -- правова інституціоналізація -- юридична техніка -- конвенціалізація -- реконвенціоналізація -- самореконструкція -- наступність суспільної практики
Анотація: Правові культури у своїй індивідуальності є тимчасовим результатом різних взаємодій, що можуть бути концептуалізовані в межах парадигми виклику та відповіді. Їхнє порівняння представляє перспективу, в якій власна культура може відображатись через моделі інших.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Зінченко, О. В.
    Юридичні конструкції як засіб регулятивного впливу на право [Текст] / О. В. Зінченко // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 23-28. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 67
Рубрики: Правознавство--Юридичні конструкції
Кл.слова (ненормовані):
римське право -- юридичні явища -- юридична техніка -- правовідносини
Анотація: Досліджуються юридичні конструкції як засіб регулятивного впливу на право. Автор робить висновок, що юридичні конструкції виступають дієвим механізмом у подоланні некерованості та неорганізованості у процесі розвитку права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

3.


    Теплюк, М.
    До проблеми якості закону України як джерела права [Текст] / М. Теплюк, О. Ющик // Право України. - 2017. - № 6. - С. 17-26. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
джерело права -- закон -- законодавчий акт -- чинність закону -- введення закону в дію -- правовий акт -- правова норма -- диспозиція -- санкція -- юридична техніка -- верховенство права -- вніб 2
Анотація: У статті йдеться про закони України як форма вираження правових норм (джерела права). Звертається увагу на те, що джерелом права є акт законодавця у значенні юридичної дії, а єдності його нормативного змісту і форми. Аналізуються деякі аспекти вітчизняної практики формування масиву таких джерел права, як закони України, використання юридичної техніки в інтересах певних управлінських груп, а не верховенства права.


Дод.точки доступу:
Ющик, О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Гунько, Наталя.
    Техніка внесення змін та доповнень до законів України [Текст] / Наталя Гунько // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 138-143. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Законодавство України--Зміни та доповнення
Кл.слова (ненормовані):
юридична техніка -- правотворча техніка -- законотворча техніка -- законотворчість
Анотація: У статті аналізуються зміни та доповнення до законів України, виявляється співвідношення між поняттями «зміни до законів» та «доповнення до законів», а також між поняттями «зміни та доповнення до законів» та «техніка внесення змін та доповнень до законів». Зазначається, що поняття «зміни та доповнення до законів України» не є легалізованим і залишається малодослідженим попри те, що деякі технологічні питання процедури внесення змін та доповнень до законів України висвітлені в науковій та довідковій літературі. Виявляються такі основні ознаки коригуючої законотворчої техніки: вона є різновидом законотворчої техніки, способом коригування законів в Україні; складається із загальних (притаманних для законотворчої техніки загалом) та спеціальних засобів і прийомів; її спеціальними засобами є зміни і доповнення, прийомами – внесення змін і внесення доповнень; зміни та доповнення фіксуються у законі про внесення змін та доповнень до закону, який виконує обслуговуючу функцію; вона спрямована на оновлення та/або виправлення змісту законів України; має видові особливості. На підставі цих ознак формулюється визначення поняття техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів) як системи загальних та спеціальних засобів та прийомів законотворчої техніки, що спрямовані на виправлення та/або оновлення законів України. У статті аналізуються висловлені в юридичній літературі точки зору щодо класифікації змін та доповнень до законів, а також техніки внесення змін та доповнень до законів. Здійснюється диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів (техніки коригування законів): за прийомами та засобами – на техніку внесення змін та техніку внесення доповнень до законів; а також за видами законів – на техніку внесення змін та доповнень до Конституції України, конституційних законів, звичайних законів, кодифікованих законів, закону про Державний бюджет України. Констатується, що така диференціація техніки внесення змін та доповнень до законів має пізнавальну та практичну значимість.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)