Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Бідність в Україні -- Дослідження<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Будник, О.
    Бедно жить не запретишь [Текст] : украинцы работают на еду / О. Будник // Известия-Украина. - 2010. - № 203. - С. 1,3
ББК 65 + 60.5
Рубрики: Економічна соціологія
   Бідність в Україні--Дослідження

   Соціологічні дослідження--Рівень життя--Україна

Анотація: Социологические исследования относительно трат доходов населения. Проблема бедности.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Іванюта, П. В.
    Методологія оцінки бідності населення в системі державного управління [Текст] / П. В. Іванюта // Економіка та держава. - 2011. - № 2. - С. 127-129. - Бібліогр. с. 129 (18 назв)
Рубрики: Бідність в Україні--Дослідження
Анотація: У статті обгрунтована необхідність оцінки бідності населення, на основі: медико-демографічної ситуації України (народжуваність, зростання смертності, від'ємний приріст населення, скорочення середньої тривалості життя, погіршенням стану здоров'я населення) та структури доходів і витрат населення, прогнозу споживання основних продуктів харчування населення України.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Черенько, Л. М.
    Нові форми бідності в Україні: основні прояви та оцінка масштабів явища [Текст] / Л. М. Черенько // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 11-21 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4УКР)-94 + 60.9
Рубрики: Бідність--Соціальна політика--Україна
   Бідність в Україні--Дослідження

Кл.слова (ненормовані):
фінансова неспроможність -- раптова бідність -- витрати на лікування -- житлові умови -- заборгованість -- втрата майна та джерел існування -- політика протидії бідності
Анотація: Розглянуті ключові прояви бідності населення України, що можуть бути ідентифіковані за даними 2013-1014 років. У роботі зроблено спробу обгрунтовати прояви нових форм бідності (через захворювання, за житловими умовами, за ознакою заборгованості та раптова бідність внаслідок бойових дій).


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Полякова, С. В.
    Бідність населення за споживанням: нови виміри [Текст] / С. В. Полякова, Т. В. Новосільська // Демографія та соціальна економіка. - 2015. - № 1. - С. 22-31 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.9(4УКР)-94 + 60.9
Рубрики: Бідність в Україні--Дослідження
   Бідність--Соціальна політика--Україні

Кл.слова (ненормовані):
критерії бідності -- споживання -- суспільство споживання -- модель споживчої поведінки -- бідність за споживанням
Анотація: В статі представлено нові методичні підходи до дослідження бідності населення за споживанням. До категорії нужденних запропоновано відносити населення , яке одночасно є бідним за відносним критерієм та структурним (комбінований критерій 1), за відносним та добовою калорійністю раціону менше 2100 ккал (комбінований критерій 2). Доведено, що застосування у якості критеріїв лише частки витрат на харчування або енергетичної цінності раціону має певні застереження та не відображає реальної картини бідності населення за споживанням. Відповідність одному взятому критерію не завжди може бути результатом споживчого вибору. Натомість застосування комбінованих критеріїв дасть змогуви окремлювати населення, яке не з власної волі, а через нестачу коштів не в змозі забезпечити споживання на характерному для українського суспільства рівні.


Дод.точки доступу:
Новосільська, Т. В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Міщук, Г. Ю.
    Соціальне виключення: проблеми визначення та оцінювання масштабів в Україні [Текст] / Г. Ю. Міщук, Г. М. Юрчик // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 1. - С. 166-181. - Бібліогр. с. 179-181 (21 назва)
Рубрики: Бідність в Україні--Дослідження
Анотація: За результатами дослідження соціального виключення уточнено його сутність і визначено відмінності в системі суміжних соціально-економічних категорій: бідність (як фактор та індикатор ризику соціального виключення); депривація (один із різновидів соціального виключення, що передбачає обмежену соціальну співучасть у певній сфері суспільного життя внаслідок наявних позбавлень, в основі яких лежать набуті статуси, соціальні умови та обставини); дискримінація (фактор соціального виключення, що обумовлений порушенням принципу рівності); маргіналізація та люмпенізація (граничні прояви соціального виключення, що обумовлюють формування «соціального дна»). На основі вивчення статистичних даних доведено обмежені можливості для прямого оцінювання масштабів соціального виключення в Україні. В ході оцінки факторів соціального виключення досліджено тенденції та масштаби бідності населення в Україні, в результаті чого доведено вищу об’єктивність та аналітичну цінність показників бідності, визначених на основі фактичного прожиткового мінімуму: 34,9 % його забезпеченості у 2017 році є істотним проявом збереження ризику низької якості життя та ймовірності соціального виключення для понад третини українського суспільства. Оцінювати масштаби соціального виключення можна на основі показників депривації. Позбавлення за одною ознакою зумовлює соціальне виключення населення лише з певної сфери суспільного життя. Найбільший рівень позбавлень населення в Україні має місце щодо охорони здоров’я, можливостей відпочинку та дозвілля, придбання непродовольчих товарів. В основі повного соціального виключення населення з суспільного життя лежить множинність соціальних позбавлень. Тому задля об’єктивнішого оцінювання масштабів та ризиків соціального виключення запропоновано підхід на основі аналізу депривації за кількома ознаками. Апробація запропонованого підходу з визначенням частки населення, що мають позбавлення за трьома та чотирма ознаками, дає змогу здійснювати коректніші об’єктивні порівняння сукупності передумов формування соціального виключення, а не лише деяких його проявів, що можуть відображати суб’єктивну вищу їх значущість за різними підходами аналітиків та цілями досліджень. Порівняння депривації населення України і відповідними характеристиками європейських країн доводить утримання суттєво вищого рівня матеріальної депривації за кількома ознаками, що провокує загрозу повного соціального виключення груп населення з суспільного життя.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)