Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бортніков, Геннадій Петрович$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Любіч, Олександр Олексійович.
    Цифрова валюта центральних банків і монетарна політика [Текст] / О. О. Любіч, Г. П. Бортніков // Фінанси України. - 2020. - № 10. - С. 64-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Монетарна політика--Цифрові гроші--Центральний банк--Грошовий обіг
Анотація: Метою дослідження є визначення потенційного впливу запровадження цифрових валют центрального банку (ЦВЦБ) на монетарну політику. В рамках статті увагу зосереджено на двох аспектах: необхідності збереження готівки та потенційній небезпеці приватних цифрових (електронних) грошей для монетарної політики. Підкреслено, що однією з потенційних загроз ефективній монетарній політиці є виникнення приватних цифрових грошей і ризик невдалого вибору бізнес-моделі ЦВЦБ. Розвиток приватних цифрових валют може істотно зменшити доходи центральних банків від сеньйоражу, послабити їх вплив на фінансову систему та негативно позначитися на монетарній політиці.


Дод.точки доступу:
Бортніков, Геннадій Петрович

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Бортніков, Геннадій Петрович.
    Незалежність центрального банку як органу монетарної політики [Текст] / Г. П. Бортніков, О. О. Любіч, Н. П. Шульга // Фінанси України. - 2020. - № 11. - С. 35-55
Рубрики: Монетарна політика--Центральний банк--Фіскальна політика--Фінансова безпека
Анотація: У статті наголошено, що в умовах системних криз на центральний банк як орган монетарної політики покладається відповідальність за забезпечення фінансової та макроекономічної стабільності, що може розмивати межу між монетарною й фіскальною політикою, а також призвести до втрати його незалежності під політичним тиском. До того ж необхідно визначитися з допустимим ступенем автономії центрального банку, який здатний прийняти рішення, що нейтралізують позитивний ефект фіскальних заходів, особливо тих, котрі спрямовані на стимулювання економічного зростання. Доведено доцільність щорічного моніторингу модифікованого індексу незалежності Національного банку України на основі порівняння його з країнами зі схожим рівнем розвитку економіки.


Дод.точки доступу:
Любіч, Олександр Олексійович; Шульга, Наталія Петрівна

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)