Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Бурдін, Михайло$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Показані документи с 1 за 3
1.


    Бурдін, Михайло.
    Столипінська реформа земельних відносин та її зв’язок із цивілізаційно-правовим розвитком України [Текст] / Михайло Бурдін // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 10. - С. 71-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні реформи--Історія--Україна, 1907 р.
Кл.слова (ненормовані):
земельні відносини -- правові реформи -- українські землі -- суб’єкти земельної власності -- Російська імперія -- Державна дума
Анотація: У статті досліджено єдність об’єктивних умов і суб’єктивних чинників реформування державно-правових інститутів Російської імперії початку ХХ ст. та земельних відносин. Розкрито причини і наслідки незавершеності державно-правових реформ, розпочатих П. Столипіним за пасивної підтримки імператора Миколи ІІ. Зміни в земельному законодавстві, реалізовані в Україні, дали істотний поштовх для розвитку всіх суб’єктів земельної власності та забезпечили їх трансформацію в контексті капіталістичного виробництва.


Дод.точки доступу:
Столипін, Петро Аркадійович (російський державний діяч, реформатор, прем'єр-міністр (1906-1911 рр.) ; 1862-1911) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Бурдін, Михайло.
    Реформування земельних відносин Центральною Радою УНР [Текст] / Михайло Бурдін // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 11. - С. 103-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Земельні відносини--Історія--Україна, 1917-1921 рр.
   Українська Народна Республіка--Історія

Кл.слова (ненормовані):
земельна власність -- Союз земельних власників -- аграрна реформа
Анотація: У статті проаналізовано підходи дослідників державно-правових реформ, здійснених Центральною Радою УНР, зокрема, у сфері земельних відносин. На цій основі доведено, що у дослідженнях із цієї проблеми є окремі прогалини, упереджене тлумачення «селянської революції» та неадекватна оцінка приватновласницького сектору сільськогосподарського виробництва в Україні. Показано, що уряд УНР не мав достатнього теоретично-правового розуміння розбудови української національної держави, не володів організаційними здібностями для мобілізації українського народу в його боротьбі за національну незалежність і був значною мірою у своєму світогляді обмежений російською соціалістично-общинною ідеологією, що і призвело до його поразки і втрати щойно здобутої української національної незалежності.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Бурдін, Михайло.
    Земельні відносини в інституційно-правовому і соціальному вимірі [Текст] / Михайло Бурдін // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 114-120. - Бібліогр. 18 назв
Рубрики: Земельні відносини--Інвестиційно-правові складники--Дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватна власність -- суб'єкти земельної власності -- взаємодія суб'єктів
Анотація: Досліджено інституційно-правові складники земельних відносин та їх політичну і соціальну сутність. З’ясовано особливості земельних відносин у правових вимірах української державності і московської. Доведено, що приватновласницькі правові засади земельних відносин створюють необхідні передумови власного світу народу та його здатність конструювати інститути державної влади і норми права, адекватні привласнюючій життєдіяльності та здатності власників землі до самореалізації своїх духовних сил і політичної волі задля демократизації влади і права. Простежено, що московська імперсько-мілітарна державно-правова система фактично зведена до владної волі самодержця, спертої на мілітарну силу, яка свою суб’єктність поширює на земельну власність, привласнює результати праці соціальних суб’єктів на одержавленій землі. Радянська система не змогла перетворити земельні відносини у приватновласницьку правову систему, оскільки з поля зору була усунена соціальна зумовленість усієї суспільної життєдіяльності. Лише приватна власність на землю забезпечує громадянам – власникам, підприємцям можливість створювати реальні сприятливі умови для соціально-економічного розвитку суспільства і держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)