Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>A=Dajcman, Silvo$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Показані документи с 1 за 5
1.


    Dajcman, Silvo.
    Comovement between central and eastern european and developed european stok markets: scale based wavelet analysis [Text] / Silvo Dajcman, Mejra Festic, Alenka Kavkler // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 3. - P375-384 : форм., табл. - Бібліогр.: 32 назви
ББК 65.262.29
Рубрики: Фінанси країн Європи--Фондові ринки
Анотація: У статті досліджується взаємозалежний рух на фондових ринках, який є надзвичайно важливим для міжнародних інвесторів при прийнятті ними фінансових рішень. Із застосуванням дискретного вейвлет-перетворення з максимальним перекриттям досліджено рівень та динаміку взаємних змін прибутків на фондових ринках 3 країн ЦСЄ (Словенія, Угорщина та Чехія) та 4 розвинених країн Європи (Австрія, Франція, Німеччина та Велика Британія). Продемонстровано, що взаємозалежні рухи між ринками ЦСЄ та розвинених країн Європи змінюються у часі. Найбільша залежність у пересуваннях прибутку на фондових ринках спостерігається у довготерміновій перспективі. Для всієї часової шкали дослідження ринки Угорщини та Чехії мають більш тісний зв'язок із фондовими ринками розвинених країн Європи, ніж ринок Словенії.


Дод.точки доступу:
Festic, Mejra; Kavkler, Alenka

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Dajcman, Silvo.
    Dynamics of Hungarian stock market linkages with European stock market in the period 1997-2010 : DCC-GARCH ayalisis [Text] / S. Dajcman // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 4. - P354-365 : табл.; граф. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.262.29
Рубрики: Економіка--Фондовий ринок--Порівняльна характеристика--Угорщина, 1997-2010 рр.
Кл.слова (ненормовані):
фондові ринки; взаємодія; DCC-GARCH; Угорщина; Європа.
Анотація: У статті досліджено взаємозв'язок динаміки прибутків фондового ринку Угорщини та 6 інших європейських країн - Австрії, Франції, Німеччини, Великої Британії, Чехії та Словенії. За результатами аналізу даних за 1997-2010 рр. методом DCC-GARCH зроблено висновки, що: 1) взаємозміни на угорському та інших європейських ринках залежать від фактору часу; 2) для усіх розглянутих ринків характерним є ефект пересування прибутків з ринку на ринок.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Dajcman, Silvo.
    Long memory in returns of Slovenian stock market index and major stocks listed on Ljubljana stock exchange [Text] / S. Dajcman // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 12. - Р. 328-339 : формули, табл. - Бібліогр.: 40 назв
ББК 65.262.29
Рубрики: Економіка Словенії--Фондовий ринок--Біржі--Люблянська біржа
Анотація: У статті досліджено довгострокову пам'ять у часових рядах рентабельності акцій і біржових індексів на словенській біржі. Застосовано різні методи розрахунку параметрів довгострокової пам'яті для виявлення чутливості показників до вибраного методу. Виявлено, що узагальнені біржові доходи, а також більшість індивідуальних акцій на словенській біржі проявляють довгострокову пам'ять. Різні методи оцінювання параметру довгострокової пам'яті дали ті ж результати відносно довгострокової пам'яті.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Dajcman, Silvo.
    Contagion between national stock and bond markets during financial market turmoil - a case of eurozone countries [Text] / S. Dajcman // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 3. - P. 243-254 : форм., табл., рис. - Бібліогр.
ББК 65
Рубрики: Економіка країн Європи--Національні фондові ринки
Анотація: У статті показано, що криза державного боргу в Єврозоні стала міжнародною проблемою, в основному через проблеми передачі шоку від одного сегменту національного фінансового ринку на інші. Вивчено структурне зрушення на спільному фондовому ринку в періоди кризи відносно періодів стабільності в країнах Єврозони (Австрія, Німеччина, Франція, Ірландія, Італія, Португалія, Іспанія) за період із січня 2000 до серпня 2011 року. Запропоновано і розраховано простий індикатор ланцюгової реакції на основі динамічної умовної кореляції для кожної з країн. Виявлено, що до квітня 2010 р. збурення на фінансовому ринку не збігалися з реакцією між фондовим і внутрішньодержавним ринками в досліджуваних країнах. У період з квітня 2010 р. до кінця серпня 2011 р., що характеризується кризою державного боргу в Єврозоні, ланцюгова реакція між ринками була простежена для Ірландії, Італії, Португалії і Іспанії, але в Австрії, Німеччині і Франції вона була відсутня.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

5.


    Dajcman, Silvo.
    Is CAPM valid? Evidence from Slovenia [Text] / Silvo Dajcman // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 9. - Р. 303-311 : форм., табл. - Бібліогр.: 22 назви
ББК 65.262.29
Рубрики: Фондовий ринок--Оцінювання капітальних активів--Словенія
Анотація: У статті емпірично перевірено дієвість моделі оцінювання капітальних активів (CAPM) Шарпа (1964) і Лінтнера (1965) для словенського фондового ринку. Застосовано двоступінчастий метод Фами і Макбета (1973) до щоденних показників дохідностей і 2 альтернативних емпіричних моделей: поперечний зріз і модель панельних даних. Результати показали слабку дієвість CAPM для словенського фондового ринку в обох моделях. Дві важливі умови CAPM не дотримано: по-перше, акції з нульовою бетою не приносять такого ж доходу як безризикові активи, по-друге, для словенського фондового ринку позитивну взаємозалежність ризику і прибутковості не підтверджено.


Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)