Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (18)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (14)Електронний каталог відділу мистецтв (ноти, диски, грамплатівки) (1)Електронний каталог книг іноземними мовами (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=криза<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 691
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Bogolib, T. M.
    Balance and stability of budgetary system under the conditions of economic crisis and military conflict in the East of Ukraine [Text] / T. M. Bogolib // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 1. - P259-267 : табл. - Бібліогр.: 30 назв
Рубрики: Фінансова система України--Бюджетна система--Збалансованість і стійкість бюджетної системи--Економічна криза -- Конфлікт на сході України
Анотація: У статті обґрунтовано значення бюджетної системи в ефективному відновленні економіки, стабільному виконанні соціальних зобов’язань держави, забезпеченні життєдіяльності інфраструктури національної економіки; доведено, що збалансованість і стійкість бюджетної системи забезпечуються шляхом бюджетної рівноваги та макроекономічної стабільності; запропоновано нову парадигму забезпечення стійкості та збалансованості бюджетної системи: прозорість бюджету, запровадження середньострокового бюджетного планування та прогнозування, ефективність бюджетних витрат, розширення податкової бази для збільшення джерел доходів бюджетів, відмову від необґрунтованих витрат та запозичень. Реалізація даної парадигми в умовах економічної кризи та військового конфлікту забезпечать збалансованість та стійкість бюджетної системи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Brzakovic, T.
    Causes, scope and directions for solving global financial crisis [Text] / T. Brzakovic, M. Zlatkovic, M. Brzakovic // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 11. - С. 293-299. - Бібліогр.: 10 назв
ББК 65
Рубрики: Фінансова система світу--Світова фінансова криза
Анотація: У статті показано, як фінансова криза 2008 року, що почалася у Сполучених Штатах Америки, швидко поширилася на весь світ і вплинула як на фінансовий, так і реальний сектор. Для кризи існувало безліч причин. Показовою є поява поділу між реальним і фінансовим сектором, в якому фінансові операції набагато перевищували масштаби світової торгівлі. Заходи, що вживаються для пом'якшення кризи, мають історичне значення, тому що їх ефективність визначає майбутню розстановку сил у світовій фінансовій та економічній системі.


Дод.точки доступу:
Zlatkovic, M.; Brzakovic, M.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Caba, S.
    Economic crisis and globalization index dynamics [Text] / S. Caba // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 1. - P. 527-537 : табл., рис., графіки. - Бібліогр.
ББК 65.5
Рубрики: Світова економіка--Економічна криза--Глобалізація--Регіоналізація
Анотація: У статті показано, що економічна криза створила сильний дисбаланс в 2011-2012 рр. і майбутнє економічного розвитку досі не ясне. Дисбаланс створює нову суперечність у відносинах глобалізації та регіоналізації. З першого погляду здається, що криза, принаймні економічна, має глобальні ефекти, але боротьба з нею відбувається на регіональному рівні. Проаналізовано відношення між мірою глобалізації і наслідками економічної кризи для різних економік. З цією метою використано концепцію індексу глобалізації. Міра глобалізації впливає на поширення наслідків економічної кризи, але в той же час може допомогти країнам в її подоланні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Cheng, M. -Y.
    Economic crises: nature, consequences and challenges [Text] / M. -Y. Cheng, C. -K. Choong, M. -Y. Leong // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 7. - P528-537 : табл. - Бібліогр.: 18 назв
ББК 65.262 + 65.5
Рубрики: Економіка країн світу--Економічні кризи--Глобальна фінансова криза
Анотація: У статті вивчено природу та наслідки економічних криз на базі аналізу останніх великих криз в Азії та інших частинах світу. На формування економічної кризи впливає багато факторів, але основні причини – дисбаланси в економічній системі та прорахунки у політиці, що спричинили втрату стабільності в економіці. Таким чином, основним завданням у боротьбі з економічними кризами є відновлення стабільності економіки, оскільки нестача стабільності призводить до непевності та панічних реакцій, що спричиняють переривання економічної діяльності та, відповідно, економічну кризу.


Дод.точки доступу:
Choong, C.-K.; Leong, M.-Y.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Cherkeziuk, D. V.
    Financial instability and its interrelation with the current stage of global economic development [Text] / D. V. Cherkeziuk // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 8. - Р. 360-367 : рис., табл. - Бібліогр.: 17 назв
Рубрики: Фінанси -- Фінансова система--Фінансова нестабільність--Фінансова криза
Анотація: У статті проаналізовано ряд підходів зарубіжних науковців до трактування поняття «фінансова нестабільність» та основних чинників, що призводять до виникнення такого явища. Досліджено взаємозв'язок між фінансовою нестабільністю та світовою фінансовою кризою, висвітлено детермінуючі чинники їх поєднання. Встановлено прогалини у функціонуванні сучасної фінансової архітектури та запропоновано елементи для відтворення стабільної фінансової системи.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

6.


    Chuguryan, S.
    Global financial economic crisis and its impact on the economy of selected Nordic countries [Text] / S. Chuguryan // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 11. - P71-76 : рис. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Світова економіка--Фінансово-економічна криза--Швеція--Данія
Анотація: У статті описано природу фінансових та економічних криз у контексті циклів економічного розвитку. В емпіричній частині дослідження проаналізовано дані щодо того, яким чином Швеція та Данія успішно пережили нещодавню світову фінансову кризу, при цьому особливу увагу приділено макроекономічним показникам даних країн.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Erol, Cengiz.
    The impact of changes in ownership structure after 2001 crisis on bank performance in Turkey [Текст] / С. Erol, H.F. Baklaci, G. Vardar // Актуальні проблеми економіки. - 2012. - № 10. - С. 418-428 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 65.262.10
Рубрики: Банківська система--Антикризове управління--Криза 2001 р.--Криза 2008 р.--Турція
Анотація: У статті наведено, що турецький банківський сектор пережив серйозну реструктуризацію після кризи 2001 року і у зв'язку з інтенсивною появою іноземних банків в секторі спостерігаються зміни в структурі власності банків у ньому. Вплив структурних змін на ефективність діяльності в турецькому банківському секторі в період після кризи 2001 року було проаналізовано за допомогою двостороннього порівняння банків залежно від їх форм власності. Аналіз показав, що державні банки підвищили ефективність діяльності і вийшли на відносно конкурентоспроможні позиції. З іншого боку, повністю іноземні банки, що працюють у цьому секторі, не змогли диференціювати свої показники в порівнянні з вітчизняними банками і навіть відстали від цих банків за більшістю критеріїв ефективності. Один з унікальних результатів дослідження - те, що вітчизняні банки з іноземним партнерством мали вищу продуктивність в порівнянні з ефективністю діяльності стовідсотково іноземних банків.


Дод.точки доступу:
Baklaci, Hasan F. ; Vardar, Gulin

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Gress, M.
    Causes of the food crisis 2007—2008 and price development for selected commodities [Text] / M. Gress // Актуальні проблеми економіки. - 2014. - № 1. - Р. 70-78 : табл., рис. - Бібліогр.: 14 назв
Рубрики: Міжнародна економіка--Економіка торгівлі--Продовольча безпека--Харчова криза 2007-2008 рр.
Анотація: У статті показано, що суттєве зростання номінальних цін на продукти протягом харчової кризи 2007–2008 рр. було першим таким зростанням після більш ніж 30 років сталого розвитку сільськогосподарських ринків від закінчення аналогічної кризи 1970-их років. У статті представлено групу причин, що призвело до харчової кризи 2007–2008 рр., проведено детальний аналіз динаміки цін на обрану групу харчових продуктів з січня 1998 р. по травень 2011 р., і на основі аналізу побудовано прогнозний тренд до грудня 2011 р., який порівняно з реальними коливаннями цін.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

9.


    Lipkova, L.
    Crisis in the Eurozone: the case of Ireland [Text] / L. Lipkova, M. Gress // Актуальні проблеми економіки. - 2016. - № 2. - P50-58 : табл. - Бібліогр.: 30 назв
Рубрики: Світова економіка--Проблеми економіки--Фінансова криза--Європейський Союз (ЄС)--Ірландія
Анотація: У статті описано членство Ірландії в ЄС та фактори, що вплинули на рівень економічного розвитку країни, зовнішні та внутрішні причини кризи. Досліджено причини неплатоспроможності ірландських банків, а також заходи з відродження стану державних фінансів. Розглянуто роль т.зв. «Трійки» – Європейського Союзу, Європейського Центрального Банку та МВФ, без яких Ірландія не змогла б вийти з фінансової кризи. Оцінено ситуацію після прийняття обмежувальних заходів, досягнення в частині зниження дефіциту, ранню виплату заборгованостей перед МВФ та ЄС та в цілому процес повер- нення до стабільності та економічного зростання.


Дод.точки доступу:
Gress, M.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


    Milovanovic, G.
    Impact of global economic crisis on Serbian economy and the possibilities of its overcoming [Text] / G. Milovanovic, В. Krstic, S. Jovanovic // Актуальні проблеми економіки. - 2013. - № 2. - С. 281-288 : графік. - Бібліогр.
ББК 65
Рубрики: Економіка Сербії--Економічна криза
Анотація: У статті проаналізовано поточну економічну кризу і рецесію світової економіки і торгівлі, а також їх вплив на функціонування сербської економіки, що знайшло відображення у сучасній літературі. Описано першопричини глобальної фінансової і економічної кризи. Приділено увагу природі транформації економічної кризи в глобальну рецесію. Виділено ознаки відновлення глобальної економіки і наслідки нової хвилі кризи. Вказано на можливості подолання наслідків впливу глобальної економічної кризи на сербську економіку.


Дод.точки доступу:
Krstic, В.; Jovanovic, S.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)