Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (165)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (14)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=ідеологія<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Mantsurov, I. G.
    Ukrainian National Idea in the Context of the Democratic Solidarism Ideology [Текст] / I. G. Mantsurov, Ya. V. Khrapunova, V. I. Makhonin // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 35-49. - Бібліогр. с. 47-48 (26 назв)
Рубрики: Національна ідеологія
Анотація: В умовах загострення викликів, з якими зіштовхнулась Україна протягом останніх декількох місяців, об’єктивно постало питання про необхідність формулювання ново го змісту національної ідеї, яка б стала чинником консолідації українського суспільства, формування відповідного рівня національної самосвідомості й ідентичності громадян країни, духовною основою державотворення. Проте, до цього часу в суспільстві та в експертному середовищі дискусійним є питання стосовно того, на якій основі має формуватися концепт української національної ідеї. Мета статті полягає у формулюванні такого концепту на засадах ідеології демократичного солідаризму, що передбачає визначення, зокрема, базових національних інтересів і заходів державної політики, реалізація яких сприятиме формуванню економічних основ суспільства нового типу — держави солідарних власників. Доведено, що за змістом національна ідея — багатоаспектне, багатогранне поняття, яке синтезує фундаментальні цінності й інтереси, що сприяють об’єднанню всіх без винятку соціальних груп населення країни, і формує певний ідеал як мету розвитку нації. Наголошено, що як духовна категорія во на уміщує й економічну та політичну складові, які мають бути відображені у програмних документах і практичній діяльності політичних партій, громадських організацій, державних програмах, стратегіях тощо. Визначено, що саме держава, яка володіє усією повнотою національного суверенітету і є головним механізмом втілення в життя національної ідеї, насамперед має сформувати таку ідеологію організації економічної системи, яку було б засновано на принципово новій, солідарній, формі власності. Розвиваючи цю концептуальну ідею, автори пропонують увести у науковий обіг формулювання ряду принципово нових економічних категорій і вдосконалити декілька таких, що вже використовуються в науковій літературі. Визначено, на основі яких саме джерел можуть формуватися фонди безумовного базового доходу та пожиттєвого достатку. Формулюючи висновки та рекомендації, автори доводять, що життєво необхідний рівень ефективності функціонування національної економіки може забезпечити тільки така система її державного регулювання, яка будуватиметься на цих нових і удосконалених економічних категоріях.


Дод.точки доступу:
Khrapunova, Ya.V.; Makhonin, V.I.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Чорна, С..
    Ідеолог українського націоналізму Дмитро Донцов повертається [Текст] / Світлана Чорна // Голос України. - 2019. - 26 січ. (№ 17). - С. 1, 13 : фот.
Рубрики: Політичні і державні діячі українські--Національна ідеологія
   Видатні діячі України, 20 ст.

Анотація: На честь одного з найвидатніших мислителів України, філософа, теоретика й ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова у Києві відкрили меморіальну дошку.


Дод.точки доступу:
Донцов, Дмитро Іванович (український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч ; 1883-1973) \про нього\


Знайти схожі

3.


    Тарасевич, В.
    Ідеологічні доктрини: цивілізаційні аспекти і національний колорит [Текст] / В. Тарасевич // Економіка України. - 2011. - № 2. - С. 13-27. - Бібліогр. в підрядкових примітках
Рубрики: Політична ідеологія--Лібералізм
Анотація: Проаналізовано католицько-протестантські засади ідеології лібералізму та неоконсерватизму. Лібералізація, капіталізація і соціалізація розглядаються як особливі національні й конретно-історичні форми загальноцивілізаційних трендів індивідуалізації та суспільнізації. Специфіка ідеологічних докрин в Україні вивчається в контексті цивілізаційної та національної ідентичності більшості українських громадян, а також політико-економічних реалій.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

4.


    Тарасевич, В.
    Ідеологічні доктрини: цивілізаційні аспекти і національний колорит [Текст] / В. Тарасевич // Економіка України. - 2011. - № 3. - С. 4-13
Рубрики: Політична ідеологія--Лібералізм
Анотація: Проаналізовано католицько-протестантські засади ідеології лібералізму та неоконсерватизму. Лібералізація, капіталізація і соціалізація розглядаються як особливі національні й конретно-історичні форми загальноцивілізаційних трендів індивідуалізації та суспільнізації. Специфіка ідеологічних докрин в Україні вивчається в контексті цивілізаційної та національної ідентичності більшості українських громадян, а також політико-економічних реалій. Обгрунтовано переваги модернізаційного курсу на демократичну ліберальну соціалізацію економіки та суспільства.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

5.


    Ткачова, Наталія Авксентіївна.
    Ідеологічна функція держави та її роль у правому регулюванні суспільних відносин [Текст] / Н. А. Ткачова // Держава і право. - 2011. - Вип. 53. - С. 19-24. - Бібліогр. наприкінці ст.
ББК 67.99(4Укр)
Рубрики: Національна ідеологія--Національне виховання--Україна
   Суспільні відносини--Правове регулювання

Кл.слова (ненормовані):
правова ідеологія -- правовий вплив -- правове виховання
Анотація: Обгрунтовуються суспільна необхідність та соціальна роль ідеологічного, виховного напряму діяльності держави.


Знайти схожі

6.


    Сенченко, Микола.
    Ідеологічне підґрунтя організаційної війни [Текст] / Микола Сенченко // Вісник Книжкової палати. - 2020. - № 1. - С. 16-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Соціальна філософія--Новий світовий порядок--Організаційні війни
Кл.слова (ненормовані):
ідеологія -- новий світовий порядок -- конвергенція -- геополітика -- мондіалізм -- Римський клуб -- глобалізація
Анотація: У статті розглянуто ідеологічне підґрунтя формування нового світового порядку та його головні складники. З'ясовано сутнісні характеристики нового світового порядку, а також механізми трансформації суспільства, що полягають у розхитуванні підвалин державності, культури, релігії, національної самоідентичності населення країни-жертви. Розглянуто концепції "золотого мільярда" та "мондіалізму".


Є примірники у відділах: всього 1 : НМВ (1)
Вільні: НМВ (1)


Знайти схожі

7.
87
П 12


    Павленко, Ю.
    Ідеологічний дискурс і проблема ідентичності [Текст] / Ю. Павленко // Філософська думка. - 2009. - N 5. - С. 105-112
ББК 87

Кл.слова (ненормовані):
глобалізація -- ідеологія -- соціальні системи

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Горпинюк, Валентин.
    Ідеологічний контроверс соціально-професійного самовизначення української молоді [Текст] / В. Горпинюк // Освіта і управління. - 2012. - № 2-3. - С. 111-118. - Библиогр.: с. 117 (15 назв.)
Рубрики: Профорієнтаційна ідеологія
   Профорієнтаційна технологія

   Вибір професії--Термінальні цінності

Анотація: У статті на розгляд читацької аудиторії подається концептуальний підхід до висвітлення питань профорієнтації і соціально-професійного самовизначення учнівської молоді з ідеологічних позицій українського суспільства і ринкової економіки (ринку праці). Порушується проблема неузгодженості інтересів ринкової економіки (ринку праці) з вимогами громадянського суспільства. З'ясовується неодмінна умова сучасної профорієнтації - формування у молоді термінальних цінностей.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Русначенко, Анатолій Михайлович.
    Ідеологія [в СРСР] та її втілення [Текст] / А. М. Русначенко // Нариси новітньої історії України. - Київ : Філюк Олег, 2015. - Кн. 4. - С. 78-116. - Зміст: Ідеологія ; Національна політика. Русифікація українців і України
Рубрики: Ідеологія--СРСР


Є примірники у відділах: всього 1 : ВЗ (1)
Вільні: ВЗ (1)


Знайти схожі

10.


    Бурлачук, Віктор.
    Ідеологія і жаргон / В. Бурлачук // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 4. - С. 219-221
Рец. на Адорно Т. В. Жаргон подлинности. О немецкой идеологии / пер. Е. В. Борисов. - М. : Канон+ : Реабилитация, 2011. - 191 с.
ББК 60.02 + 81
Рубрики: Жаргони--Ідеологія--Рецензія на книгу


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)