Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (26)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (2)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Соціальна політика<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
1.


    Ільєнко, Н.
    Достатній рівень заробітної плати -ключовий елемент гідної прачі [Текст] / Н. Ільєнко, Ю. Спасенко // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 2. - С. 12-19. - Бібліогр.: с. 19 (12 назв). -
Рубрики: Заробітна плата
   Соціальна політика

Анотація: У статті досліджено основні тенденції формування та здійснено аналіз динаміки заробітної тати у контексті становлення гідної праці в Україні з метою забезпечення належного рівня життя населення.


Дод.точки доступу:
Спасенко, Ю.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


    Юрчик, Г.
    Оцінювання ефективності національної соціальної політики через призму соціологічного моніторингу [] / Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2020. - № 4. - С. 22-29. - Бібліогр. с. 29 (7 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Соціальний захист

Анотація: Обґрунтовано доцільність та можливість оцінювання ефективності соціальної політики в рамках об 'єктивного та суб'єктивного підходу. Визначено, що суб'єктивний підхід базується на результатах соціологічного опитування цільових груп населення на соціальну проблематику та є в певній мірі альтернативою об 'єктивному підходу в умовах недостовірності статистичних даних. Проведено комплексне дослідження ефективності національної соціальної політики за результатами самооцінювання населенням рівня власних доходів, доступності окремих товарів та послуг, дієвості чинної системи соціальної підтримки. Доведено низький рівень ефективності національної соціальної політики за результатами соціологічного моніторингу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

3.


    Тверда, Олександра.
    Дорогі наші малюки [Текст] : уряд запровадив щомісячну допомогу багатодітним сім'ям / Олександра Тверда // Україна молода. - 2019. - № 35. - С. 11
Рубрики: Соціальна політика
   Соціальне забезпечення

   Соціальний захист

Кл.слова (ненормовані):
соціальні виплати -- багатодітні сім'ї -- державна допомога


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Антонюк, В. П.
    Оцінка і пріоритети добробуту населення України [Текст] / В. П. Антонюк, Л. В. Щетініна // Демографія та соціальна економіка. - 2019. - № 4. - С. 71-85. - Бібліогр. с. 84-85 (15 назв)
Рубрики: Рівень житття населення
   Економічна соціологія

   Соціальна політика

Анотація: На основі статистичної інформації здійснено аналіз основних параметрів рівня добробуту населення в Україні за остання п’ять років. Охарактеризовано особливості аналізу добробуту населення України, які полягають у відсутності повної достовірної інформації щодо доходів населення. На основі аналізу низки показників доведено, що найбільше зниження рівня добробуту населення відбулося в 2014 і 2015 роках, у 2017 році були досягнуті певні позитивні зрушення. Метою статті є виявлення найгостріших проблем у забезпеченні гідного рівня життя українського населення та розробка адекватних напрямів соціальної політики у сфері підвищення його добробуту. Вагомими результатами дослідження є такі: установлено головні тенденції зміни показників добробуту населення, зокрема: відновлено зростання реальних доходів населення, але їх обсяг не відновився до рівня 2013 року; динамічно зростає заробітна плата, однак зростає також заборгованість із заробітної плати; зростають пенсії, але менше за зростання заробітної плати, не відбулося суттєвого зменшення заощаджень на депозитах домашніх господарств, зростає роздрібний товарооборот та попит на послуги. Виконано аналіз стану добробуту населення за показниками частки витрат домогосподарств, які спрямовуються на продовольчі товари; частки працівників, у яких заробітна плата є низькою; частки населення з доходами нижче від фактичного прожиткового мінімуму. Зроблено висновок, що, не зважаючи на складне економічне становище, соціальну політику уряду можна характеризувати як задовільну, оскільки вдалося переломити негативну тенденцію та досягти певних успіхів у подоланні бідності. На основі макроекономічних показників здійснено оцінку соціально-економічної політики, яка свідчить про позитивні зрушення в динаміці факторних доходів населення, однак вказує на звуження соціальної спрямованості державного бюджету. У сфері добробуту українців є багато невирішених проблем, для подолання яких обґрунтовано пріоритетні завдання соціально-економічної політики в контексті Цілей сталого розвитку. Встановлено, що неоднозначність оцінювання процесів у матеріальному становищі населення спричинена відсутністю повної інформації за статистичними даними, даними обстеження домогосподарств; відсутністю інформації про тіньові доходи. Оцінено соціально-економічну політику в Україні за розробленою авторами причинно-наслідковою моделлю. Розроблено та обґрунтовано напрями соціальної політики у сфері підвищення добробуту населення.


Дод.точки доступу:
Щетініна, Л.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Міщук Г.Ю.
    Вимірювання соціальної справедливості у контексті оцінки ефективності відносин розподілу в суспільстві [Текст] / Міщук Г.Ю. , Н. М. Самолюк // Демографія та соціальна економіка. - 2018. - № 1. - С. 58-72. - Бібліогр.: с. 71-72 (16 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Трудові відносини--Соціальна відповідальність

Анотація: Для вимірювання соціальної справедливості запропоновано використовувати інтегральний показник, розроблений на підставі фундаментальних принципів теорії справедливості. Його складовими є два часткових показника, що характеризують рівень дотримання основних прав і розподілу соціальноекономічних досягнень. Визначено рівень соціальної справедливості в Україні та двох групах країн Європейського Союзу з очевидними та сформованими тенденціями економічного розвитку й ефективності соціальної політики: група лідерів (ВНД на душу населення вище середнього рівня, а нерівність доходів нижче від середньої за вищого податкового навантаження) та група країн, в яких якість регулювання економічних та соціальних процесів нижча за середню в ЄС. Установлено, що економічне лідерство країн має тісний зв'язок із соціальною справедливістю у суспільстві як щодо забезпечення базових прав, так і в розподілі соціально-економічних надбань. Орієнтація та забезпечення ефективності державної дистрибутивної політики у доступності соціально-економічних надбань понад мінімальні соціальні гарантії поки що поступається зусиллям щодо гарантування базових прав та свобод. Запропонована методика дає можливість з'ясувати резерви удосконалення державних дистрибутивних механізмів із урахуванням часткових індикаторів соціальної справедливості. Порівняння з лідерами за рівнем економічного та соціального розвитку дало змогу виявити першочергову потребу запровадження європейського досвіду забезпечення соціальної справедливості за правами людини, рівень дотримання яких в Україні є критично низьким: права власності, можливості захисту своїх прав у незалежній судовій системі, позбавлення корумпованості на всіх рівнях (враховано в поширеності хабарів та неофіційних платежів). У числі пріоритетних дій щодо справедливого розподілу соціально-економічних надбань нагальними завданнями є забезпечення ефективності правової системи вирішення суперечок та розвиненість фінансових послуг.


Дод.точки доступу:
Самолюк, Н.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Заюков, І.
    Вплив професійного стресу на умови прачі та здоров'я зайнятого населення України [Текст] / І. Заюков // Україна: аспекти праці. - 2018. - № 3. - С. 44-51. - Бібліогр. с. 51 (9 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Охорона праці--Умови праці--Здоров'я населення

Анотація: Здійснено оцінку впливу професійного стресу на умови праці зайнятого населення. Досліджено економічну мобільність і поведінку' працівників за умови дії професійного стресу, зокрема в разі зміни роботи або переходу від зайнятості до безробіття. Виявлено випив рівня задоволеності роботою на здоров 'я працюючих.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

7.


    Скворцова, С. Я.
    Альтернативні джерела фінансового забезпечення соціальних гарантій населення [Текст] / С. Я. Скворцова // Формування ринкових відносин в Україні. - 2017. - № 3. - С. 78-84. - Бібліогр. с. 84 (8 назв)
Рубрики: Соціально-економічні відносини
   Соціальна політика

Анотація: В статті автором визначені основні джерела фінансового забезпечення соціальних гарантій населення; висвітлено зарубіжний досвід функціонування благодійних організацій і соціальних підприємств. Проаналізовано податкове регулювання діяльності соціальних підприємств, що належать до різних суб'єктів приватного права в Україні і сформульовано основні резерви альтернативного фінансування соціальних гарантій.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

8.


    Шушпан, В.
    Реформи - для людей, а не за рахунок людей [Текст] / Василь Шушпан // Соціальний захист. - 2016. - січ.-лют. (№ 1/2). - С. 58-59
Рубрики: Соціальна політика
   Соціальне партнерство



Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Міщук, Г.
    Програма житлових субсидій в Україні як індикатор відповідальності держави [Текст] / Г. Міщук, Г. Юрчик // Україна: аспекти праці. - 2016. - № 7/8. - С. 33-42. - Бібліогр. с. 42 (6 назв)
Рубрики: Соціальна політика
   Житлово-комунальні послуги

   Соціальний захист--Житлові субсидії

Анотація: Узагальнено та проаналізовано зміни в порядку надання житлових субсидій в Україні. Досліджено основні показники їх призначення та фінансування в контексті соціальної відповідальності держави, бюджетних можливостей та рівня життя населення. Визначено основні проблеми в чинному порядку надання житлових субсидій, обґрунтовано напрями його вдосконалення для забезпечення кореляції соціальної відповідальності держави і населення з їх можливостями.


Дод.точки доступу:
Юрчик, Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

10.


   
    Основні напрями соціальних реформ: підсумки та перспективи [Текст] // Людина i праця. - 2015. - № 7/8. - С. 2-5
Рубрики: Соціальна політика
Кл.слова (ненормовані):
соціальні реформи


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 1-10    11-20   21-30   31-40   41-50   51-60      
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)