Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=Легітимація<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Показані документи с 1 за 10
 1-10    11-17 
1.


    Богачов, А.
    Легітимація і людська ситуація [Текст] / А. Богачов // Філософська думка. - 2009. - N 5. - С. 34-48
Кл.слова (ненормовані):
філасофська антропологія -- глобалізація -- метафізика

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Грицанов , А. А.
    Феномен "малых сообществ": от культурологической майевтики к дисциплинарной культурологии [Текст] / А. А. Грицанов // Личность. Культура. Общество. - 2011. - № 2. - С. 301-307. - Библиогр. в конце ст.
Рец. на : Пахомов С.А. Культура малых сообществ современной России. Проблемы формирования идентичностей / С. А.Пахомов С.А. Пахомов. - М., 2010. - 200 с.;
Пахомов С.А. Малые сообщества в культурно-историческом процессе (философско-культурологический анализ) / С. А. Пахомов. - М, 2010. - 280 с.

Рубрики: Культурологія
Кл.слова (ненормовані):
суспільство -- культура -- відтворення -- соціальне середовище -- легітимація

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Ковальчук, Віталій.
    Демократія участі як джерело легітимності державної влади [Текст] / Віталій Ковальчук // Вибори та демократія. - 2011. - № 2. - С. 25-32. - Бібліогр.: с. 32
Рубрики: Легітимація державної влади
   Державна влада--Громадяни--Політичне життя

Кл.слова (ненормовані):
демократична участь -- теорія партисипативної демократії -- безпосереднє народовладдя -- демократичний процес легітимації
Анотація: Аналізується питання участі громадян в політичному житті держави як неодмінна умова легітимації державної влади. Досліджено форми такої участі та способи її здійснення. Проаналізовано теорію партисипативної демократії, яка набула популярності на прикінці ХХ століття та має важливе значення для сучасного ставлення України як правової демократичної держави.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Удод, Олександр.
    Київська держава і родоплемінна культура / Олександр Удод, Михайло Юрій // Вища школа. - 2011. - № 10. - С. 15-30. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 74.58
Рубрики: Вища освіта--Освіта і суспільство
Кл.слова (ненормовані):
родоплемінна культура -- полюддя -- легітимація -- віче -- перманентна війна
Анотація: Розглядаються особливості становлення Київської держави і непереборні труднощі її формування, пов'язані із зіткненням державної і додержавної родоплемінної культури, що зумовлювало, у свою чергу, відсутність державних інтересів як у влади, так і в народу, міжусобні війни тощо.


Дод.точки доступу:
Юрій, Михайло

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Хазратова, Н. В.
    Діагностика рівня суб‘єктивної легітимності правових норм [Текст] / Н. В. Хазратова // Практична психологія та соціальна робота. - 2012. - № 10. - С. 31-36. - Бібліогр. : 12 назв.
ББК 88+74
Рубрики: Методика діагностики --Рівень суб‘єктивної легітимності--Правові норми держави
   Особистість--Нормативно - правові регуляції поведінки

Кл.слова (ненормовані):
Легітимація -- Ригоризм -- Релятивізм -- Нігілізм
Анотація: У статті проаналізовано особливості функціонування легітимаційного психологічного механізму нормативно - правової регуляції поведінки особистості, що забезпечує прагнення людини оцінювати конкретні вчинки (свої та оточення) як прийняти чи не прийнятні по відношенню до системи правових норм держави. Результатом функціонування легітимаційного механізму є певний рівень суб'єктивної легітимності правових норм. Він може бути високим (правовий ригоризм), середнім (правовий релятивізм), низьким (правовий нігілізм). Описано процес створення методики діагностики рівня суб'єктивної легітимності правових норм. За результатими проведеного дослідження встановлено, що більшість досліджуваних перебувають на рівні правового релятивізму.


Дод.точки доступу:
Гавриловська, К. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


   
    Політична легітимація і насильство [Текст] : Круглий стіл "Філософської думки" // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 5-59. - Бібліогр. в підрядк. прим. - Зміст: Умови легітимаційного дискурсу та повсюдність примусу / С. Пролеєв. Політична легітимація і насильство / О. Білий. Елітарний вимір демократії: проблема легітимації / О. Шморгун. Легітимація насильства: погляд соціолога / Є. Головаха. Чи можлива політична ідентичність поза культурними відмінностями? / В. Козловський. Насильство у світі сьогодення: деякі сучасні візії / О. Гомілко. Легітимація насильства в міжнародних відносинах / Б. Парахонський. Насильство: позиції морального опору / В. Малахов. Морально-етична легітимація сфери політичного / А. Єрмоленко.
ББК 87.6
Рубрики: Соціальна філософія--Насильство
   Філософія політики--Легітимація

Анотація: Тема насильства та способів його "приборкання" у просторі приватного та суспільного життя зібрала круглий стіл "Політична легітимація і насильство". В центрі уваги учасників круглого столу опинилися такі проблеми, як формування культурно-історичних та філософсько-правових передумов політичної легітимації, співвідношення державного урядування і політичного визнання, насильства і природи легітимації, демократичної конкуренції та примусу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

7.


    Макеєв, Сергій.
    Інституційна генерація насильства [Текст] / Сергій Макеєв // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 60-71. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 60.5
Рубрики: Соціологія суспільства --Політико-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
інкубус -- легітимація насильства
Анотація: В статті досліджується тема насильства та способів його "приборкання" у просторі приватного та суспільного життя.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

8.


    Шевченко, Олексій.
    "Суверенність" і "трансгресія" в українському контексті. Батаївські варіації [Текст] / Олексій Шевченко // Філософська думка. - 2013. - № 2. - С. 72-81. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 87
Рубрики: Філософія політики--Влада--Легітимність
Кл.слова (ненормовані):
фройдівські інтуїції -- психоаналіз -- політична філософія -- злочин -- легітимація
Анотація: Метою статті є аналіз процесів в українському політикумі та українському суспільстві з погляду проблеми "Бажання/ Трансгресія".


Дод.точки доступу:
Батай, Жорж (французький філософ, теоретик мистецтва і письменник ; 1897-1962) \про нього\; Фройд, Зігмунд (австрійський невролог і психіатр, засновник психоаналізу ; 1856-1939) \про нього\; Лакан, Жак (французький психоаналітик та психіатр ; 1901-1981) \про нього\

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

9.


    Оніщук, Микола Васильович.
    Система стримувань і противаг в українській моделі організації влади: проблеми і шляхи вдосконалення [Текст] / М. В. Оніщук // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 110-116.
ББК 67
Рубрики: Державна влада--Конституційне право
   Конституціалізм--Політична ідеологія

Кл.слова (ненормовані):
конституціоналізм -- парламент -- публічна адміністрація -- верховенство права -- легітимація
Анотація: Охарактеризовані стан, проблеми і тенденції розвитку конституційно-правових інститутів, що забезпечують функціонування системи стримування і противаг в українській моделі організації влади.


Знайти схожі

10.


    Жовтобрюх, Микола.
    Дискурс і комунікація як засоби легітимації державної влади в концепцї Ю. Хабермаса / Микола Жовтобрюх // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 3. - С. 155-158
ББК 67
Рубрики: Держава--Легітимація--Дослідження
Анотація: Стаття присвячена проблемі визначення ролі та місця комунікації в процесі легітимації державної влади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)

Знайти схожі

 1-10    11-17 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)