Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Знайдено у інших БД:Електронний каталог книг (4)Зведений краєзнавчий каталог Чернігівщини (3)
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=контррозвідка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Показані документи с 1 за 4
1.


    Вронська, Тамара.
    Система підготовки кадрів органів державної безпеки у роки Великої Вітчизняної війни [Текст] / Т. Вронська, С. Лясковська // Краєзнавство. - 2013. - № 3. - С. 111-123. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Органи державної безпеки--Підготовка кадрів--Історія УРСР
Кл.слова (ненормовані):
радянські спецслужби -- органи державної безпеки -- розвідка -- контррозвідка -- партизанський рух -- диверсанти -- радисти -- відомча спеціальна освіта -- оперативна підготовка
Анотація: У статті на основі вже відомих фактів та нових архівних матеріалів здійснена спроба висвітлити джерела поповнення та особливості системи підготовки кадрів для регіональних (територіальних) підрозділів НКДБ-НКВС УРСР, а також участь співробітників органів державної безпеки України у вишколі спеціалістів для військової контррозвідки та партизанських формувань (розвідників, радистів, диверсантів та ін. фахівців) у роки Великої Вітчизняної війни.


Дод.точки доступу:
Лясковська, Світлана

Є примірники у відділах: всього 1 : ВКр (1)
Вільні: ВКр (1)


Знайти схожі

2.


    Омельченко, Григорій.
    Вони і досі серед нас [Текст] : колишні агенти КДБ нині працюють на ФСБ і продовжують нести загрозу Україні / Григорій Омельченко // Україна молода. - 2019. - № 100. - С. 6-7 : фот.
Рубрики: Служба безпеки України
   Національна безпека--Спецслужби--Україна

Кл.слова (ненормовані):
агенти КДБ -- контррозвідка


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Студьонова, Людмила.
    Зондерштаб "Р" як особливий відділ Абверу та його резидентура на Чернігівщині (на матеріалах "Карної справи № 1683" Архіву УСБУ в Чернігівській області) [Текст] / Людмила Студьонова // Студьонова Л. В. Чернігівські силуети / Людмила Студьонова. - Чернігів : Десна Поліграф, 2020. - С. 199-216 : фот.
Рубрики: Воєнна розвідка--Друга світова війна (1939-1945 рр.)--Україна
   Контррозвідка--Друга світова війна (1939-1945 рр.)--Україна

   Чернігів, місто (Україна)
Кл.слова (ненормовані):
партизани -- партизанські загони -- підпільники -- німецька військова розвідка -- німецька контррозвідка
Анотація: У роки Другої світової війни в Чернігові розташувалася резидентура Зондерштабу-Росія, яка вербувала агентів-розвідників для встановлення дислокації, чисельності партизанських загонів, районів їхніх дій, способів зв'язку з центром, баз постачання. Цей орган займався створенням фальшивих партизанських загонів. Зондерштаб "Р" був особливим відділом німецької військової розвідки і контррозвідки Абвер.


Є примірники у відділах: всього 5 : ВКр (1), ВЗ (1), ВДГН (1), ВМ (1), ВНІБ (1)
Вільні: ВКр (1), ВЗ (1), ВДГН (1), ВМ (1), ВНІБ (1)


Знайти схожі

4.


    Мотика, Ґ..
    Три розслідування вбивства партизанами УПА генерала Кароля Сверчевського ("Вальтера")=Trzy śledztwa w sprawie zabicia przez UPA generała Karola Świerczewskiego "Waltera" [Текст] / Ґжегож Мотика // Світ Кліо. - 2021. - № 2 (1). - С. 70-78. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Військові діячі--Польща
   Українська повстанська армія--Історія--Україна

Кл.слова (ненормовані):
військова контррозвідка -- сталінські чистки -- засідка під Яблуньками -- СМЕРШ
Анотація: Метою статті є виклад однієї з версій обставин загибелі в березні 1947 р. у засідці Української Повстанської Армії в Бескидах заступника міністра оборони Польської Народної Республіки генерала броні Кароля Сверчевського. Наукова новизна. Авторський внесок у дослідження питання ґрунтується на аналізі документів трьох розслідувань, які було проведено в цій справі в Польщі. Перше з них, організоване та проведене невдовзі після акції, встановило основні факти про цю подію. Тоді слідство вказало на організаторів нападу – українських повстанців, проте не змогло виявити, які саме підрозділи УПА його вчинили. Друге розслідування було проведено вже під час операції «Вісла». У його рамках проводилося розслідування проти всіх заарештованих на той момент можливих учасників нападу. Виявилося, що засідку організували сотні УПА «Хріна» та «Стаха». Звинувачених у нападі засудили до смертної кари. Оскільки польським спецслужбам вдалося захопити лише рядових бійців сотень, судове переслідування щодо них зберігалося в таємниці. Третє розслідування у справі вбивства генерала К. Свєрчевського відбулося на початку 1950-х рр. Співробітники Військової інформаційної служби – військової контррозвідки, аналога радянського СМЕРШу, змусили заарештованих польських офіцерів свідчити про свою «співпрацю» з УПА в організації засідки. У вбивстві генерала планували звинуватити й заарештованих польських комуністів, яким закидали «правий націоналістичний ухил».


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)