Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=поділ влади<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Показані документи с 1 за 6
1.


    Шатіло, В.
    Політико-правові чинники інституціоналізації поділу державної влади в Україні [Текст] / В. Шатіло // Право України. - 2013. - № 5. - С. 274-279
УДК
Рубрики: Державна влада
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
поділ влади -- принцип поділу влади -- інституціоналізація поділу влади
Анотація: Статтю присвячено проблемі визначення розбіжностей між конституційним та реальним порядком поділу влади в Україні. Відповідно до поставленої мети у статті розглядаються питання політичної та правової інституціоналізації конституційного принципу поділу влади в Україні.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Головатий, С.
    Тріада європейських цінностей - верховенство права, демократія, права людини - як основа українського конституцінйого ладу [Текст] / С. Головатий // Право України. - 2013. - № 8. - С. 13-39. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право
   Україна
Кл.слова (ненормовані):
демократія -- верховенство права -- правосуддя -- права людини -- поділ влади -- демократичне суспільство -- демократична система -- правляча більшість -- опозиція
Анотація: У другій частині публікації викладено підходи вітчизняних авторів до тлумачення характеристик України як держави, визнаних ст. 1 Конституції України. Докладно розкрито юридичний зміст принципу демократії як одного із основоположних принципів українського конституційного права на основі системного аналізу положень Конституцій Украни 1996 р. та із врахуванням теоретичних здобутків сучасної європейської наукової думкии і європейської правничої спадщини.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

3.


    Петришин, О.
    Демократичні засади правової соціалізації держави [Текст] / О. Петришин // Право України. - 2013. - № 8. - С. 63-71. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Демократія--Народна влада
Кл.слова (ненормовані):
демократична держава -- народний суверенітет -- форми демократії -- поділ влади -- права людини
Анотація: У статті висвітлені найбільш загальні теоретичні засади концепціїдемократії у контексті визначених Конституцією України завдань формування правової, соціальної держави. Зроблено короткий огляд основних дискусійних моментів текорій демократії як в історико-політичному аспекті, так і з погляду сучасного аналізу.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

4.


    Скрипнюк, В.
    Демократія і проблеми конституційного забезпечення розвитку державної влади [Текст] / В. Скрипнюк // Право України. - 2013. - № 8. - С. 90-99. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Конституційне право--Демократія
Кл.слова (ненормовані):
демократичний конституційний лад -- взаємодія гілок державної влади -- поділ влади -- способи формування представницьких органів -- конституційне право
Анотація: У статті аналізуються актуальні проблеми констиуційного забезпечення демократичного розвитку державної влади в Україні. Спираючись на матеріал конституційної компаративістики, автор звертається до питань взаємодії між гілками державної влади, а також порядку їх формування.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

5.


    Лапкін, А.
    Прокуратура в системі судової влади [Текст] / А. Лапкін // Право України. - 2015. - № 9. - С. 164-171. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Прокуратура--Посадові особи
Кл.слова (ненормовані):
прокуратура -- судова влада -- поділ влади -- функції прокуратури -- правовий статус прокурора -- механізм державної влади
Анотація: У статті досліджуються питання про місце прокуратури серед гілок державної влади та її зв'язок із судовою владою зокрема. Розглядаються положення, що визначають її самостійне місце у механізмі державної влади. Аналізуються взаємозв'язки із кожною з гілок державної влади.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДГН (1)
Вільні: ВДГН (1)


Знайти схожі

6.


    Бичков, Ігор.
    Щодо місця Конституційного Суду України в механізмі стримувань і противаг [Текст] / Ігор Бичков // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 224-229. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конституційний Суд України--Юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
конституційна юстиція -- система стримувань та противаг -- поділ влади
Анотація: Стаття присвячена аналізу завдань та ролі Конституційного Суду України в системі поділу державної влади, зокрема належного місця в механізмі стримувань і противаг в Україні. На підставі порівняльно-правового аналізу повноважень органів конституційної юрисдикції в механізмі стримувань і противаг на прикладі різних демократичних країн, інституційних та правових механізмів взаємодії конституційної юстиції з різними гілками влади сформульовано низку висновків та пропозицій.


Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)