Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Історія культури -- Україна -- Львів, ХІХ ст.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Орлевич, Ірина.
    "Народний дім" у Львові : заснування, етапи діяльності, роль у національній ідентифікації галицьких українців [Текст] / І. Орлевич // Київська старовина. - 2012. - № 1. - С. 34-54. - Бібліогр. в примітках с. 49-54
ББК 63.3(4Укр)
Рубрики: Історія культури--Україна--Львів, ХІХ ст.
Анотація: Товариство "Народний дім " у Львові було однією з найбільших українських культурно-просвітніх організацій Галичини, створене під час революційних подій 1848-1849 рр. на народні пожертви, що ставило за мету культурно-просвітні завдання. Воно мало нерухомість, церкву, бібліотеку, музей, бурсу для учнівської молоді, стипендіальні фонди. Народним домом володіли русофіли, які використовували товариство як ідеологічну, культурно-просвітню й фінансову базу для своєї партії. Розглянуто процеси, які відбувались у суспільно-політичному житті галицьких українців і діяльність однієї із впливових народних течій русофільства.


Дод.точки доступу:
\про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

2.


    Сіромська, Галина.
    Стипендійні фонди "Народного Дому" у Львові (друга половина ХІХ - початок ХХ ст.) [Текст] / Г. Сіромська // Київська старовина. - 2012. - № 1. - С. 55-63. - Бібліогр. в кінці ст.
ББК 63.3(4Укр)
Рубрики: Історія культури--Україна--Львів, ХІХ ст.
   Історія освіти--Україна

Анотація: У статті проаналізовано стипендіальну політику "Народного дому" у Львові у другій половині ХІХ - на початку ХХ століття. Зокрема, увагу приділено заснуванню і процесам формування стипендіальних фондів, механізмам виплат та розмірам стипендій талановитої учнівської молоді Галичини. Окремо розглянуто критику зі сторони народовців (українофілів) відносно русофільських підходів до визначення кандидатів для присвоєння стипендій. Тим не менш, у кінці ХІХ ст. Народний дім давав вже біля двадцяти різних стипендій учням, які, як правило, були дітьми місцевих священослужителів.


Дод.точки доступу:
\про нього\

Є примірники у відділах: всього 2 : ВА (1), ВДГН (1)
Вільні: ВА (1), ВДГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)