Авторизація
Прізвище
Пароль  
Увійти
 

Вид пошуку

 

Бази даних


Електронна картотека аналітичного опису статей - результати пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>S=Природні гази -- Використання<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Сорока, Б. С.
    Науково-технологічні засади ефективного використання палива та екологічно чистого спалювання газу. 1. Сучасний стан та визначальні характеристики спалювання газу в побутових газових плитах [Текст] / Б. С. Сорока, В. В. Горупа // Энерготехнологии и ресурсосбережение . - 2017. - № 3. - С. 3-18. - Бібліогр.: с. 15-16, 18 (37 назв)
Рубрики: Природні гази--Використання
   Побутові прилади--Газові плити--Експлуатація

Анотація: В Україні споживання природного газу в промисловості та в енергетиці в останні роки скорочується внаслідок кризових явищ в економіці країни, до певної міри завдяки впровадженню відновлюваних джерел енергії, а також альтернативних технологій. У той же час в комунально-побутовому секторі обсяги використання газового палива зростають завдяки збільшенню кількості споживачів. Найбільш часто природний газ використовується в побуті для обігріву помешкань та приготування їжі. Ці статті витрат газу в Україні вже перевищують витрати газу в промисловост і. Приготування їжі здійснюється безпосередньо в житлових приміщеннях, які зазвичай не відповідають Державним будівельним нормативам Укра їни щодо роботи системи вентиляції. Використання природного газу в побутових газових плитах має важливе значення з точки зору контролю викидів шкідливих компонентів продуктів згоряння, а також енергетичних характеристик використання природного газу. До складу основних забруднювачів навколишнього середовища при спалюванні природного газу в газових плитах відносять NOx (в основному високотоксичний NO2), СО, СН2О, а також вуглеводні (незгорілі UHC та поліароматичні РАН). Наведено огляд нормативних документів, що регламентують викиди СО та NOx для України в порівнянні зі стандартами США, ЄС, Росії, Австралії та Китаю. Представлено конструкції пальників побутових газових плит, їх основні характеристики: потужність, витрати природного газу, діаметри сопел, діаметр вогневих насадків, крок вогневих отворів та ін. Проанал ізовано сучасні фізико-хімічні засади спалювання газу в атмосферних ежекц ійних пальниках з огляду на стабілізацію процесу горіння та забезпечення стійкості факелів. Серед чинників дестабілізації факельного процесу в рамках згаданого аналізу розглядаються такі форми порушення стабільного горіння: проскок, відрив або повисання факелів, а також виникнення жовтих кінчиків полум'я.


Дод.точки доступу:
Горупа, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

2.


   
    Сокращение выбросов оксидов азота в открытом факеле природного газа при вводе водяного пара в поток воздуха горения [Текст] / Б. С. Сорока [и др.] // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2018. - № 2. - С. 57-70. - Библиогр.: с. 68, 70 (6 назв.)
Рубрики: Атмосферне повітря--Газове забруднення
   Природні гази--Використання

Анотація: Представлено результати експериментального дослідження введення пари (ЩО) до складу підготовленої газоповітряної суміші, що подається на горіння. Вивчено вплив пари в суміші на рівень оксидів азоту в продуктах спалювання. Описано методику експериментального дослідження, конструкцію вогневої установки та контрольно-вимірювальну апаратуру, що використані при дослідженнях. Вивчено особливості стабілізації горіння, структуру вільного вертикального факелу в залежності від складу горючої суміші, а також вміст вологи - концентрації Н2О у похідній газоповітряній суміші. Проведено порівняльну оцінку рівня NOx у відкритому факелі в залежності від температури та складу вихідної суміші природного газу та повітря (співвідношення "повітря : газ"). Доказано можливість двократного скорочення максимальної концентрації NOmax у факелі при збагаченні вихідної газоповітряної суміші парою.


Дод.точки доступу:
Сорока, Б.С.; Корниенко, А.В.; Кудрявцев, В.С.; Карабчиевская, Р.С.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДЕТПСГН (1)
Вільні: ВДЕТПСГН (1)


Знайти схожі

 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)